Orlićima izrasle kandže

Utakmica dva tima sa dna tabele je započela golom domaćih već u 12. sekundi. Čelar je postigao prelep pogodak makazicama sa 7-8 metara. Isti igrač je mogao povisiti vođstvo u 10. minutu šutiravši sa 14 metara, golman gostiju je bio dobro postavljen i odbranio udarac. Posle početnog šoka Borčani dolaze sebi, a prvu iole ozbiljniju priliku ima Bursać u 36. minutu, šutira iz okreta sa 13-14 metara visoko iznad gola. Uzvraćaju domaći u sledećem minutu, Popović je uposlio Tomaševića na nekih 15 metara od gola BSK-a koji snažno šutira, a lopta odlazi bukvalno 2-3 centimetra iznad prečke.
Gosti najveću priliku za izjednačenje propuštaju u 42. minutu. Čarapić je podleteo na jedan centaršut, a Ugrica je imao priliku da sa 12 metara ubaci loptu u prazan gol, međutim prebacio je preko prečke. Tako se prvo poluvreme završilo minimalnim vođstvom ˝Orlića˝.

Gosti u nastavak ulaze odlučnije ne bi li neutralisali vođstvo domaćih. Žmirić u 52. minutu šutira sa oko 25 metara, lopta je nezgodno odskočila ispred mladog Čarapića koji je nekako uspeo da je izbaci u korner. A, onda greška golmana i kompletne odbrane BSK-a u 61. minutu. Štulić izvodi skraćeni korner, lopta kroz šumu igrača prolazi i završava u mreži za 2:0. Sigurno vođstvo domaćih nije potrajalo dugo, jer u 69. minutu Milojević ruši Živanovića u svom kaznenom prostoru i nije bilo dvoumljenja kod glavnog sudije, penal. Najstrožu kaznu je sigurno realizovao Žmirić.

Do kraja utakmice gosti napadaju u nadi da izjednače, bez pravih prilika, dok Sinđelić preko Čelara u 83. minutu ima šansu da reši utakmicu, ali njegov udarac glavom, neutrališe golman Borčana. Tako je debi novog trenera Sinđelića, Dragana Perišića, bio uspešan. Ovo su prva 3 boda koja su osvojili u ovom prvenstvu. Naredno kolo Sinđelić igra u komšiluku sa Zvezdarom, dok BSK dočekuje vrlo dobro Jedinstvo iz Surčina.

SINĐELIĆ - BSK BORČA 2:1 (1:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Rakić Marko i Obrenić Nenad. STRELCI: Čelar 1.min i Štulić 61.min (Sinđelić), Žmirić 70.min (k.u.) (BSK Borča). ŽUTI KARTONI: P.Čarapić, Pisar, Milojević, Luković i Čelar (Sinđelić), Miljković, Bursać, Grujičić i Marković (BSK Borča). CRVENI KARTON: Selimović (drugi žuti) 90+3.min (Sinđelić).
SINĐELIĆ: P.Čarapič, Ignjatović, Radovanović, Pisar (Mikić), Milojević, Luković (Kožović), Tomašević (Vujošević) (S.Čarapić), Štulić, Čelar, Popović, Selimović.
BSK BORČA: Vukašinović, Jovanov, Miljković, Jovanović (Živanović), Aničić, Grujičić, Svetlićić, Bursać (Ivić), Mrđa, Žmirić, Ugrica (Marković).

GSP Polet Dorćol 1 : 2 Radnički (O)
Brodarac 5 : 0 TEK Sloga
Lokomotiva 3 : 1 Zvezdara
Sinđelić 2 : 1 BSK Borča
Jedinstvo 0 : 1 Teleoptik
Mladenovac 3 : 2 OFK Beograd