XS
SM
MD
LG

Izvučeni takmičarski brojevi za prvenstvenu sezonu 2020/2021 u Srpskoj ligi "Beograd" i Zoni ˝Beograd˝

U prostorijama Fudbalskog saveza Beograda održano je izvlačenje takmičarskih brojeva za prvenstvenu sezonu 2020/2021 u Srpskoj ligi - grupa “Beograd” i Zonskoj ligi Beograda. Prvi put u stogodišnjoj istoriji FS Beograda žreb je bio onlajn, odnosno bez prisustva predstavnika klubova, a mogao se pratiti u direktnom prenosu posredstvom FSB You tube kanala. Žrebu su prisustvovali komesari za takmičenje Srpske lige - grupa “Beograd”, Velibor Novović i Zonske lige Beograda, Aleksandar Simić koji su klubove upoznali sa nekim detaljima u vezi organizacije utakmica, posebno u uslovima koje je propisala Vlada Republije Srbije.

U Srpskoj ligi - grupa "Beograd" klubovi su dobili sledeće takmičarske brojeve:
1. Zvezdara, 2. TEK Sloga, 3. GSP Polet Dorćol, 4. Brodarac, 5. Lokomotiva, 6. Sinđelić, 7. Jedinstvo, 8. OFK Mladenovac, 9. Studentski grad, 10. Radnički (Novi Beograd), 11 Leštane, 12. Stepojevac Vaga, 13. Sremčica, 14. B S K 1925 (Batajnica), 15. Crvena zvezda (MML), 16. B A S K, 17. OFK Beograd, 18. Teleoptik, 19. B S K (Borča) i 20. Radnički (Obrenovac).

Tako se u prvom kolu koje će se igrati za vikend 15. i 16. avgusta 2020. godine sastaju: Zvezdara - Radnički (Obrenovac), TEK Sloga - B S K (Borča), GSP Polet Dorćol - Teleoptik, Brodarac - OFK Beograd, Lokomotiva - B A S K, Sinđelić - Crvena zvezda (MML), Jedinstvo - B S K 1925, OFK Mladenovac - Sremčica, Studentski grad - Stepojevac Vaga i Radnički (Novi Beograd) - Leštane.

U Zonskoj ligi Beograda izvučeni su sledeći takmičarski brojevi:
1. Milutinac, 2. Dunav (Veliko Selo), 3. Budućnost (Zvečka), 4. Šumadija (Šopić), 5. Posavina (Stubline), 6. Vrčin, 7. Turbina (Vreoci), 8. Vinča, 9. Borac (Lazarevac), 10. Napredak (Medoševac), 11. Srem (Jakovo), 12. Poštar Zvezdara, 13. Kosmaj (Ralja), 14. Torlak, 15. B S K 1926 (Baćevac), 16. Mladost (Cvetovac), 17. Prva iskra (Barič) i 18 Komgrap.

U prvom jesenjem kolu Zone tako će se sastati: Milutinac - Komgrap, Dunav - Prva iskra, Budućnost - Mladost, Šumadija - B S K 1926, Posavina - Torlak, Vrčin - Kosmaj, Turbina - Poštar Zvezdara, Vinča - Srem i Borac - Napredak.


Radnički (O) 2 : 0 BSK Borča
Zvezdara 2 : 0 Teleoptik
TEK Sloga 3 : 1 OFK Beograd
GSP Polet Dorćol 0 : 2 BASK
Brodarac 5 : 1 Crvena zvezda
Lokomotiva 4 : 0 BSK 1925
Sinđelić 0 : 0 Sremčica
Jedinstvo 0 : 0 Stepojevac Vaga
Mladenovac 0 : 1 Leštane
Studenski grad 0 : 0 Radnički (NB)
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Brodarac 18 14 1 3 43
2 Teleoptik 18 12 2 4 38
3 Radnički (O) 18 9 5 4 32
4 BASK 18 9 5 4 32
5 Studenski grad 18 9 4 5 31
6 Radnički (NB) 18 7 9 2 30
7 Zvezdara 18 8 5 5 29
8 Stepojevac Vaga 18 8 3 7 27
9 Jedinstvo 18 8 2 8 26
10 TEK Sloga 18 7 5 6 26
11 Leštane 18 5 8 5 23
12 BSK Borča 18 6 4 8 22
13 OFK Beograd 18 6 3 9 21
14 Crvena zvezda 18 6 3 9 21
15 Mladenovac 18 6 2 10 20
16 Lokomotiva 18 6 2 10 20
17 Sinđelić 18 5 4 9 19
18 Sremčica 18 3 7 8 16
19 BSK 1925 18 3 6 9 15
20 GSP Polet Dorćol 18 2 2 14 8