Het-trik Pelengića

Voša pre početka utakmice sa Hercegovcem - foto: V. Jankov

Lakše nego što su očekivali, Bačkogradištanci su savladali Hercegovac iz Gajdobre, koji je doputovao bez ijednog rezervnog igrača. A kada je kapiten Babić u u 56. minutu povredio zadnju ložu i napustio teren, ostali su sa desetoricom, čime je domaćinu bio olakšan posao da prekinu tronedeljni post.

Veću prvom minutu Bratisalav Jelić je bio u prilici, ali je iz povoljne situacije iznudio samo udarac iz ugla. Gosti su samou 24. minutu pripretili,ali je Babin nogom intervenisao prilikom šuta Dmitrovića. U 29. minutu je Pelengić prošao po desnoj strani i onda uposlio Stefanova, koji, umesto da šutira iz prve, prima loptu i izgledna prilika je otišla u propast. Igrao se 33. minut, kada je Bojan Ćulum oboren u kaznenom prstoru gostiju i dosuđena je najstroža kazna, koju je sa bele tačke u gol pretvorio Bratisav Jelić. Isti igrač je, posle dodavanja Dabižljevića, u 45. minutu šutirao sa dvadesetak metara i pogodio prečku.

Nastavili su Gradištanci da atakuju i u nastavku, a posle jedne opsade gola gostiju lopta je stigla do Pelengića, koji je sadesetak metara šalje u mrežu za 2:0. Isti igrač je nastavio da ispravlja greške saigrača. U 60. minutu Bojan Ćulum je solo prodorom izbio sam ispred golmana Hrnjeza, koji je izbio loptu van terena. Posle udarca iz ugla i gužve pred golom gostiju, lopta je stigla do Pelengića, koji majstorskim lobom šalje loptu u mrežu za 3:0. Samo četiri minuta kasnije novi solo prodor Bojana Ćuluma po desnoj strani i šut kraj istrčalog golmana, loptu je iza druge stative na gol liniji zaustavio Pejović u vratio pred gol, gde se našao Miodrag Pelengić i postigao novi pogodak za svoj het-trik. Posle toga je trener domaćina Lazar Dabižljević ubacio nove snage, ali promene rezultata nije bilo.

Zadovoljstvo posle četvrtog gola Vojvodine - foto: V. Jankov

Vojvodina - Hercegovac  4:0 (1:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca. Sudija: Strahinja Pilić (Kula). Strelci: B. Jelić u 33 (11 m), Pelengić u 51, 60. i 64. minutu za Vojvodinu.

Vojvodina: Babin -, Stefanov 7 (od 80. Mihajlović -), Marković 7 (od 70. D. Jelić -), Prodanov 7 (od 64. Kudrić -), N. Ćulum 7, Đekić 7, Dabižljević 7, Pecarski 6 (od 46. Pejović 7) B. Ćulum 7,5 (od 70. Džigurski -), B. Jelić 7,5, Pelengić 8,5.

Hercegovac: V. Hrnjez 6, Janjić 5,5, Babić 5,5, S. Hrnjez 5,5, Zelenak 5,5,Dujaković6, Trivunović 6, Dobranić 6, Andresilić 6, Telebak 5, Dmitrović 6.

Obilić 0 : 9 Tekstilac
Mladost APA 1 : 0 Mladost (BP)
Tavankut 1 : 2 Krila Krajine
ČSK Pivara 0 : 0 Mladost (T)
Radnički (S) 1 : 4 Njegoš
Srbobran 2 : 1 Bačka (P)