Gradištanci pobedili Vrbašane i vratili se na vrh tabele

Miodrag Pelengić na poslednje dve utakmice postigao četiri gola

Zahvaljujući najubedljivijoj pobediu dosadašnjem toku prvenstvene trke, Vojvodina iz Bačkog Gradišta vratila se na vrh tabele vojvođanskog „severa“. Ceh su platili Vrbašani, koji su se kući vrati sa šest golova u mreži. A bilo je prilika i za ubedjiviju pobedu domaćina, kome je put olakšao napadač gostiju Cicmil, koji je u 33. minutu, kod rezutata 2:0, prvo zbog starta dobio žuti, a potom prigovora crveni karton.

Seriju golova otvorio je u 10. minutu Nenad Vinović egzekucijom najstrože kazne. Pre toga je Varga oborio u kaznenom prostoru Bojana Ćuluma. Tri minuta kasnije bilo je 2:0, a Miodrag Pelengić je materijalizovao izvanredno dijagonalno proigravanje Jelića. U 34. minutu se Pelengić našao u ulozi asistenta, jer je sa desnog boga centrirao, a Vinović je bio brži i spretniji od odbrambenih igrača gostiju. Do odlaska na odmor mreža nemoćnog Dimića zatresla se još jedanput u 39. minutu, a strelac je, posle solo akcije i asistencije Dabižljevića, ponovo bio Pelengić.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak u nastavku. Igrao se 53. minut i Vinović je proigrao Bratislava Jelića, koji je postgao svoj 11. golu u sezoni. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Prodanov u 71. minutu, pošto je centriranu loptu sa desnog boka Ilića sproveou mrežu. Dva minuta kasnije isti igrač je pogodio prečku, a bilo je još nekoliko prilika do kraja, ali mreža se više nije tresla.

Vojvodina (BG) - OFK Vrbas   6:0 (4:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Igrano bez gledalaca. Sudija: Vanja Filipović (Subotica). Strelci: Vinović u 10. (11 m) i 34, Pelengić u 13. i 39, Jelić u 53. i Prodanov u 69. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Dimić, Varga, Cicmil (OFK Vrbas). Crveni karton: Cicmil (OFK Vrbas) u 33. minutu.

Vojvodina (BG): Milovanov – (od 65. Bošnjak -), Stefanov 7, Kudrić 7, Bilbija 7 (od 75. Novaković -), Preradov 7, Đekić 7, Dabižljević 7,5, Vinović 8 (od 75. Brankov -), Pelengić 8 (od 66. Prodanov 7), Jelić 7,5, B. Ćulum 7,5 (od 55. Ilić 7).

OFK Vrbas: Dimić 5, Koprivica 5,Popović 5, Pravilović 5 (od 66. Đedović -), Makaji 5, Kozomora 5,5, Varga 5, Marojević 5,5, Zeković 5,5, Cicmil 5, Mušikić 5,5.

Obilić 3 : 2 Crvenka
Vojvodina (BG) 6 : 0 OFK Vrbas
Srbobran 3 : 0 Vojvodina (T)
Radnički (S) 1 : 1 Bajša
ČSK Pivara 0 : 2 Hercegovac
Tavankut 1 : 0 Bačka (P)