Minimalni poraz fudbalera Sloge u Gornjem Stepošu

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

U  utakmici lošeg kvaliteta za ovaj rang takmičenja fudbaleri Gornjeg Stepoša su savladali ekipu Sloge iz Lozne minimalnim rezultatom 1:0.

Sputani važnošću utakmice fudbaleri iz Gornjeg Stepoša su igrali rastrzano i u prvom poluvremenu nisu nijednom ugrozili gol gostiju. Fudbaleri Sloge su držali loptu i igrom kratkih pasova održavali ravnotežu na terenu i u pojedinim delovima utakmice bili bolji rival. Već u 7. minutu viđen je projektil gostujućeg igrača Jovanovića koji je prohujao za malo preko prečke već savladanog golmana domaćih. Domaći su jedini šut prema golu gostiju u prvom poluvremenu imali u 31. minutu kada je Petković dobro šutirao ali je bio neprecizan.

Drugo poluvreme kao i prvo domaćin je pokušavao dugim loptama da preskoči sredinu terena, a fudbaleri Sloge su iz opasnih kontranapada pretili i bili bliži pogodku. Takav jedan kontranapad viđen je u 66. minutu kada je mlađani Milojević proigrao N.Nedeljkovića koji sa 17 metara šutira pored gola.

I onda kada su svi očekivali podelu bodova u dubokoj nadoknadi sudija je jedan kontakt u kaznenom prostoru gostiju okarakterisao kao najstrožu kaznu koju su domaćini pretvorili u pogodak i pobedu za nastavak trke za prvo mesto u ligi.

Mačkovac 3 : 2 Sebečevac
Ribnik 2 : 4 Žabare
FUD 2 : 1 Mladost (T)
Trudbenik 3 : 2 13. April
Gradina 6 : 0 Mladost (DK)
Kupci 2 : 1 Vinogradar
Donji Kopaonik 4 : 3 Čitluk
Sloga (Ć) 3 : 3 Sloga (D)