Remi Sloge u Lozni protiv Mačkovca

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

Oslabljeni neigranjem četvorice standardnih prvotimaca fudbaleri Sloge su uspeli da osvoje bod protiv dobre i iskusne ekipe FK Mačkovac. Konačan rezultat ovog vrlo zanimljivog susreta je 2:2.

Na startu utakmice se igralo uglavnom između dva šesnaesterca što bi rekli trajalo je ispitivanje snaga. U 25. minutu odlična akcija dva najmlađa igrača na terenu. Ilija Milojević je proigrao Jovičića a ovaj je raspalio po lopti koja je završila izta leđa nemoćnog golmana gostiju. Do kraja prvog poluvremena se uglavnom pokušavalo udarcima sa distance. Tako su gosti imali 2-3 šuta koji su obećavali ali je iskusni golman Petrović Slavko zaustavljao ove udarce. Na poluvreme se otišlo vodjstvom domaćina.

U drugom poluvremenu se video umor na mladim fudbalerima Sloge. U čistim situacijama često su dodavali lopte protivničkim igračima. U 48. minutu izvanredna akcija domaćih dupli pas su odigrali Milojević i Matejić i šut mlađanog igrača Sloge je prošao preko gola, U 50. minutu greška domaćih igrača na centru terena lopta dolazi do igrača gostiju koji uposlavljaju Kezunovića koji šutira u dobro postavljenog Petrovića, ali lopta mu se odbija na glavu i on je bez problema smesta u mrežu za izjednačenje. U 76. minutu preslikana akcija kao kod prvog gola opet lopta dolazi do Kezunovića koji ovog puta iz prve pogađa za radost gostiju i vođstvo od 2:1. Od tog trenutka domaćini su sve vreme pokušavali da izjednače, a gosti su na sve načine pokušavali da sačuvaju vođstvo. U 80. minutu napadi domaćih su urodili plodom. Naime, na jedan centaršut je skočio rezervista Nenad Nedeljković i upiutio udarac prema golu. Lopta je na svom putu pogodila u ruku jednog gostujućeg fudbalera i sudiji nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne je bio Nikola Petrović koji je tako doneo bod domaćoj ekipi. Sve u svemu zaslužena podela bodova na igralištu u Lozni.

Igralište u  Lozni. Sudija: Bojan Milić iz Kruševca 6,5. Strelci: Jovičić u 25. i N.Petrović u 80. za Slogu, a Kezunović u 50. i 77. za Mačkovac. Igrač utakmice: Nikola Petrović Sloga.

Sloga (L): S. Petrović 7, Mš.Kovačević 6,5, D.Nedeljković 6,5, Ma.Kovačević 6,5, Milošević 6,5, N.Petrović 7, Milojević 6,5, Milosavljević 6,5 (od 61. Stojanović-), Jovičić 6,5 (od 55. N.Nedeljković 6,5), Karadžić 6,5.

Mačkovac: Rajić 7, Stoićević 6,5, Egerić 6,5, Pantelić 6,5, Pavlović 6,5, Kezunović 7, Džopalić 6,5, Sarić 6, Stanojević 6,5 (od 71. Zdravković-),  Spasojević  6,5, Lazarević 6,5, Savković 6,5

Sloga (L) 2 : 2 Mačkovac
Sloga (D) 0 : 2 Gornji Stepoš
Čitluk 3 : 1 Sloga (Ć)
Vinogradar 5 : 0 Donji Kopaonik
Mladost (DK) 3 : 0 Kupci
13. April 0 : 1 Gradina