OFK Kopaonik pobedio Slogu golovima Kneževića i Čaloveića

Ekipa OFK Koponika-foto: Žarko Arsić

Posle neočekivanog poraza Trudbenika iz Stalaća kod kuće od ekipe Dedine OFK Kopaonik je pobedom nad ekipom Sloge iz Lozne ponovo na prvom mestu sa 22 boda, dva više od Rubina iz Stupnja koji je danas igrao utakmicu u Milutovcu protiv ekipe Poleta.

U 18. minutu Marjan Nikolić je lepo prošao po levoj strani ubacuje loptu u šesnesteraca a Vukojević za malo kasni. Vukojević u 23. minutu uzvraća Marjanu Nikoliću koji glavom šutira pored gola. Pred kraj prvog dela gosti su tražili penal kada posle šuta lopta na putu ka golu pogađa Milivoja Nikolića, ali sudija Petar Milićević odmahuje rukom i igra se nastavlja.

U drugom poluvremenu u 47. minutu slobodan udarac izveo je Vilimonović a Uroš Knežević loptu smešta u mrežu za 1:0. Samo minut kasnije gosti ne koriste šansu tačnije Milojević pogađa stativu. Sigurnu pobedu domaćinu doneo je Čaloveić u 54. minutu utakmice, a isti igrač malo kasnije je propustio šansu da uveća prednost, njegov šut završava pored gola.

Oprostio je sudija Petar Milićević igraču gostiju Miloševiću žuti karton kada je laktom u glavu udario mladog Milosavljevića, to bi mu bila druga javna opomena i morao je ranije u svlačionicu.

OFK KOPAONIK 1931 - SLOGA (L) 2:0 (0:0)

Brus-Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Petar Milićević (Kruševac) 7. Strelci: U.Knežević 47, Čaloveić 54. minut. Igrač utakmice: Čaloveić.

OFK KOPAONIK 1931: I.Nikolić -, N.Knežević 6,5, Todorović 7, U,Knežević 7, Vilimonović 7 (Danilović-), Čaloveić 7,5, Vukojević 6,5, Kovačević 6,5 (Milo.Mitrović -), Burgić 7 (Jovanović-), Zdravković (Mili.Nikolić 6,5), Mar.Nikolić 7,5 (Milisavljević-).

SLOGA (L): Savić 6,5, Krstić 6,5, Milošević 6, Dimitrijević 6,5, Milovanović 6,5, Andrejić 7, Milojević 6, Stefanović 6,5, Ma.Kovačević 7, Vasiljević 6,5, Mil.Kovačević 6,5.

Polet 57 0 : 4 Rubin
FUD 3 : 0 Čitluk
Mačkovac 4 : 1 Borac
13. April 0 : 10 Sloga (Ć)
Bošnjane 0 : 2 Gornji Stepoš
Parunovac 2 : 0 Sloga (D)