Pobeda fudbalera Sloge iz Lozne

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

U okviru 8. kola Prve Rasinske okružne lige fudbaleri Sloge su na svom stadionu Kraj Morave u Lozni ugostili ekipu Trudbenika iz Stalaća. U odličnoj fudbalskoj predstavi Lozanci su bili bolji za taj jedan pogodak i pobedili rezultatom 3:2.

Utakmica je bila otvorena i mogla je da zadovolji i najprobirljiviju publiku na stadionu. Počelo je napadima domaćina gde se isticao danas ponajbolji akter Andrejić koji je već u 7. minutu na odličan pas Milojevića pogodio za 1:0. Do odlaska na odmor su se ređale šanse na obe strane, ali se rezultat nije menjao.

U drugom poluvremenu ista slika mnoštvo lepih akcija na obe strane dosta šansi i 4 pogodka od kojih se ne zna koji bio lepši. Najpre je u 50. minutu Andrejić uputio jednu dubinsku loptu pred šesnaesterac gostujuće ekipe koja dolazi do Aleksandra Vasiljevića koji u maniru iskusnih strelaca istu smešta iza leđa nemoćnog Gazibarića za činilo se tada nedostižnih 2:0. Međutim da ne bude tako potrudili su se gosti koji od tog trenutka kreću na sve ili ništa i sa dva prelepa pogodka izjednačavaju rezultat. Najpre je u 55. minutu Kozić udarcem sa 18 metara pogodio mestoi gde se spaja prečka i stativa koji ne bi odbranila ni dva golmana. U 60. minutu Savić pokazuje svoje iskustvo i udarcem sa 16 metara postiže izjednačujući pogodak. Domaćin je došao do pobedonsonog pogodka u 70.minutu kada je Andrejić proigrao Nenada Nedeljkovića kome je ostao lakši deo posla da sa nekih 11 metara pogodi donji desni ugao za pobedu i radost domaćina. Pokušavali su gosti da izjednače ali su se njihovi napadi završavali na oko dvadesetak metara od gola tako da su domaćini uspešno sačuvali rezultat.

Ovom pobedom fudbaleri Sloge su zadržali visoko mesto na tabeli. U Sledećem kolu Lozanci gostuju u Brusu kod ekipe OFK Kopaonik  dok ekipa Trudbenika dočekuje ekipu Dedine.

Sloga (L)  -  Trudbenik  3:2  (1:0)

Stadion Kraj Morave u Lozni gledalaca 50. Sudija: Milićević Petar (Kruševac)  7. Strelci: Andrejić u 7, A.Vasiljević u 50. i N.Nedeljković u 70. minutu za Slogu, Kozić u 55. i Savić u 60. minutu za Trudbenik. Igrač utakmice: Andrejić.

Sloga (L): Savić 7, Krstić 7, D.Vasiljević 7 (od 46. Mš.Kovačević 7), S.Nedeljković 7, Stojanović 7, Milovanović 7 (od 46. Milosavljević 7), Andrejić 7,5, Milojević 7, Mladenović 7(od 46. N.Nedeljković 7,5), Ma.Kovačević 7, A.Vasiljević 7,5.

Trudbenik: Gazibarić 7, Skokna 7 (od 46. Mladeović 7), Tomašević 7, Blagojević 7, Milanović 7, Stanojević 7, Milosavljević 7, Dunjić 7, Kozić 7,5, Savić 7,5, Marinković 7.

Rubin 5 : 3 Gradina
Jastrebac 1 : 2 OFK Kopaonik 1931
Sloga (L) 3 : 2 Trudbenik
Dedina 4 : 1 Parunovac
Sloga (D) 3 : 1 Bošnjane
Gornji Stepoš 3 : 0 13. April