Pobeda Sloge iz Lozne na krilima najmlađeg Milojevića

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

Na oproštaju od svojih navijača fudbaleri Sloge su u svim elementima fudbalske igre nadvisili imenjaka iz Ćićevca i pobedili sa 4:0. Da će Lozanci biti efikasni videlo se od prvog minuta kada su počele da se ređaju šanse, iz kategorije stopostotnih. Već u 5. minutu izvanredna akcija lopta je došla do Karadžića koji šutira, golman gostiju kratko odbija loptu na koju naleće N.Petrović i šutira pored gola. U 9. minutu pogodak za vođstvo Marko Kovačević je izvanredno prodirao po levoj strani uočio samog Karadžića koji je šutirao u suprotni ugao nemoćnog golmana Živkovića. I dalje su domaći ređali šanse. Najpre u 15. minutu Jovičić dodaje do Petrovića golman brani i tako svakih otprilike 5 minuta fudbaleri Soge su imali stopostotnu šansu. Umalo da se ovi promašaji osvete, kako to obično biva. Naime u 40. minutu lopta na nekih 15-16 metara dolazi do Mitrovića koji šutira odlično, ali se golman Slavko Petrović izvio i izvanrednom paradom izbio loptu u korner. To je bilo sve od gostiju. Na poluvreme se otišlo minimalnim vođstvom domaćina.

Drugo poluvreme kao i prvo nadahnuti fudbaleri Sloge iz Lozne su ređali šanse, ali ovog puta su i davali golove. Gosti su pokušavali ofsajd zamkama ali su to radili nevešto. U 51. minutu Jovanović izlazi 1 na 1 sa golmanom gostiju koji mu brani udarac. I onbda u 54. minutu lucidno dodavanje mlađanog Milojevića prema Marku Kovačević koji šutira iz prve neodbranjivo za dupliranje vođstva. U 60. minutu dobra asistencija Milosavljevića prema Karadžiću koji posle nekoliko šansi postiže gol izvanrednim šutom. I na kraju da ima odličan šut pokazao je i Stojanović koji je sa nekih 18 metara pogodio da golmanu gostiju nije preostalo ništa drugo nego da isprati ulazak lopte u gol.

Izvanrednu utakmnicu je odigrao najmlađi na tereenu Ilija  Milojević koji je stizao na svaki deo terena, presekao nebrojeno lopti i tačnim pasovima proigravao svoje saigrače, da je to bila prava rapsodija. Ovaj dečak je tokom sezone skrenuo pažnju na sebe i pokazao veliki potencijal.

Sloga (L) - Sloga (Ć) 4:0 (1:0)

Sudija: Miljković Nikola (Aleksandrovac) 7. Strelci: Karadžić u 9, Ma.Kovačević u 55, Jovanović u 61. i Stojanović u 82. minutu. Igrač utakmice: Milojević Ilija (Sloga Lozna).

Sloga (L): S.Petrović 7,5, D.Nedeljković 7, Matejić 7 (od 62. N.Nedeljković 7), Milošević 7,5, N. Petrović 7, Jovanović 7,5, Jovičić 7 (od 46. Milosavljević 7), Milojević 8, Ma.Kovačević 7,5, Mš.Kovačević 7, Karadžić 7,5 (od 62. Stojanović 7,5)

Sloga (Ć): Živković 6,5, Mitić 6, Jovanović 6, Milosavljević 6,5, Pešić 6, Mitrović 5,5, Radosavljević 6, Petrović 6, Mitrović 6, Maksimović 6,5, Milosavljević 6.

Gornji Stepoš 2 : 0 Mačkovac
Sloga (L) 4 : 0 Sloga (Ć)
Sloga (D) 3 : 2 Donji Kopaonik
Čitluk 0 : 1 Kupci
Vinogradar 1 : 1 Gradina
Mladost (DK) 1 : 0 Trudbenik