OL Smederevo: Jedinstvo - Sask 2:0

U jednoj čvrstoj i kvalitetnoj utakmici Jedinstvo je sasvim zasluženo savladalo goste iz Saraoraca sa 2:0.

Prvu priliku za postizanje gola imali su gosti već u drugom minutu kada je igrač Saka Jovanović izašao sam ispred golmana Milivojevića, međutim golman Jedinstva je fantastičnim fefleksom uspeo da odbrani i tako spase mrežu Jedinstva. Ta prilika je bila uglavnom sve što su Saraorčani prikazali u ovoj utakmici, jer je nakon toga na terenu bila samo ekipa Jedinstva predvođena Aleksandrom Rajkovićem. Fantastične udarce prema golu gostiju uputili su Boban Rajković i Aleksandar Kostić međutim najbolji igrač Saska, golman Vladimir Adžić sjajno je intervenisao. Gosti su pokušavali preko kontra napada da ugroze gol Jedinstva, međutim štoperski tandem Mladen Nešić i Dragan Mladenović uspešno su zaustavljali sve pokušaje gostiju. U 33 minutu Aleksadar Kostić je odlično izveo slobodni udarac Vladimir Adžić je vrhovima prstiju zakačio loptu i ona je udarila u prečku. U 41 minutu utakmice Jedinstvo je došlo u vođstvo. Aleksandar Rajković je odlično uposlio Ljubišu Mikarića on je bio jači u duelu od Gorana Šargića izašao sam ispred Adžića šutirao jako pod prečku i precizno,a odlični golman Saraorčana nije uspeo da zaustavi njegov udarac. U poslednjim trenucima prvog poluvremena gosti su pokušali da  zaprete međutim odbrana Jedinstva je ponovo sjano reagovala.

U drugom delu susreta Jedinstvo je odmah želelo da postigne drugi pogodak i praktično reši utakmicu. Najpre je u prilici bio Ljubiša Mikarić ali je loše šutirao, zatim je Boban Rajković oprobao svoj udarac i sa udaljenosti od 20 metara  lopta je prošla tik iznad prečke. Odlične udarce su imali i Aleksandar Kostić i Aleksandar Rajković međutim Adžić je bio na nivou. Međutim u 65 minutu susreta sve je bilo rešeno,odlično akciju Jedinstva koji je predvodio Aleksandar Rajković koji je uposlio Ljubišu Mikarića, koji je sjajno pronašao Bobana Rajkovića koji je načinio varku telom izbacio dva igrača Saska iz igre i sjajnim udarcem i donji levi ugao savladao Adžića. Tada je već svima bilo jasno da će Jedinstvo ostvariti trijumf u ovom meču, a rezultat je mogao biti i ubedljiviji da su se strelci golova Mikarić i Rajković bolje snašli u šesnaestercu Saska. U 65 minutu utakmice izvešena je i prva izmene u redovima Jedinstva, povređenog Gorana Rajkovića zamenio je Branko Radoslavljević koji je na ovoj utakmici debitovao u dresu Jedinstva. Inače kapitensku traku u ovoj utakmici nije nosio Aleksandar Rajković, već je ta čast pripala Mladenu Nešiću koji je danas proslavio 24 rođendan, a pobeda Jedinstva mu je najlepši poklon. Malobroni gledaoci koji su posmatrali susret mogli su biti zadovoljni prikazanom igrom Jedinstva. U narednom kolu Jedinstvo je slobodno,a 1. maja gostuju Kolarcu u Kolarima.

Budućnost 7 : 1 Slavija
Borac (R) 3 : 1 Skobalj
Kolarac 1 : 4 Proleter
Jedinstvo (S) 2 : 0 SASK