Utakmica veterana: Smederevo - Železničar (S) 6:1

Na gradskom stadionu u Smederevu odigrana je utakmica 10. kola lige veterana Smederevo-Kovin u kojoj su se sastali gradski rivali Smederevo i Železničar. Utakmicu je sudio perspektivni smederevski sudija Mihajlo Pantović dok mu je pomagao Marko Stojković.

Trener ekipe Smedereva Slavomir Đurić na teren je izveo sledeći sastav: Bojan Perović, Ivan Nikolić, Bojan Radenković, Miloš Jovanović, Dejan Stanković, Goran Stojanović, Vladan Marković, Milovan Marjanović, Bojan Živković, Nenad Šarčević i Bojan Serafinović. Igrali su još Rade Pavlović, Zoran Stanojević, Dalibor Miljković, Dragan Jakovljević, Dragan Nikolić i trener Slavomir Đurić

Ekipu Železničara sa klupe je predvodio legendarni Slobodan Dimković-Dane Kvisko i odlučio je za sledeći sastav: Ilić, Živanović, Novaković, Aksić, Dobrić, Abalašoski, Stolić, Vukašinović, Mitić, Nikolić i Selimovski. Igrali su još: Stoleski, Lukić, Knežević, Radanović, Miladinović, Veselji i Žeželenko.

Od samog starta utakmice domaća ekipa je imala inicijativu i u nekoliko navrata odlično pripretila Iliću, najagilniji bio je Bojan Serafinović čiji je sjajni udarac sa nekih desetak metara Ilić odbranio i uz pomoć prečke sačuvao svoj gol. Prvo gol postinut je u 15. minutu, doličnun akciju Vladana Marković i Gorana Stojanovića krunisao je Bojan Serafinović. Na drugi gol veterasnek ekipe ''oklopnika'' nije se dugo čekalo, ponovo je Goran Stojanović odlično prošaop po desnoj strani i centrirao, međutim lopte je preletela Serafinović, ali nepretnom intervencijom odbranbenih igrača gostiju lopta dolazi su Serafinovića koji je bio sam na 5 metara od Ilića i nije mu bilo teško sa poveća prednost svog tima.  I za treći gol domaće ekipe zaslužniji su bili gosti, nakon još jedne akcije domaćih lopta dolazi do Abalašoskog kojem u panici lopta prelazi preko noge i završava iza leđa Ilića.

Nadahnuti posle lakog vođstva stariji Smederevci nastavljaju da atakuju ka golu, i posle jedne akcije u kojoj su učestvovali Serafinović, Marković i Stojanović koji ponovo centrira a pogotak postiže najstariji igrač u timu Rade Pavlović koji je sjajnim udarcem glavom povećao na 4:0. Vredi napomenuti da je igrač Železničara Milisav Stolić u 24. minutu odlično izveo slobodan udarac, ali se prečka isprečila.

U drugom poluvremenu ekipa Smedereva je otaljavala posao i inicijativu prepustila gostima koji smanjuju rezultat posle odlične akcije Stolića koji proigrava Veseljia kome nije bilo teško da postigne počasni pogotak za svoj tim. Peti pogodak Smederevaca pravo je remek delo Dragana Nikolića Drabonija koji je oslično reagovao na jednu dubinsku loptu i fantastičnim lob udarcem   savladao nemoćnog Ilića i dobio je aplauz na otvorenoj sceni od svih aktera utakmice.

Nakon toga imali su prilike i mjedni i drugi, ali je Bojan Serafinović svoju odličnu partiju krunisao još jednim golom posle  akcije u kojoj je bio najspretniji u šesnaestercu i iskoristio ponovnu zbunjenost gostiju. Nakon utakmice svi akteri susreta ostali su u prostorijama FK Smedereva  na takozvanom trećem poluvremenu gde je analiziran današnji susret, a evocirale su se uspomene iz mnogobronih duela ovih ekipa.

Glavaš 1 : 2 Železničar (S)
Udarnik 1 : 1 Mladi borac
7. Juli 4 : 0 Šumadija
Jedinstvo (K) 1 : 0 SASK
Vodice 3 : 2 Železničar (K)
Proleter 0 : 3 Budućnost (R)
Budućnost (MK) 7 : 0 Osipaonica
Sloga (M) 4 : 3 Pobeda