Sloga iz Lozne bolja od komšija iz Gornjeg Ribnika

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

U okviru 23. kola Prve lige Rasinskog okruga u Gornjem Ribniku fudbaleri Sloga iz Lozne su u svemu nadvisili domaću ekipu i pobedili sa 5:0. Na prvi gol se čekalo do 9. minuta kada je na jednu loptu natrčao Miloš Kovačević i dobrim udarcem iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao golmana Djonića. U 20. minutu drugi gol postiže drugi Kovačević, koji je ovoga puta sa leve strane pogodio sam ugao nemoćnog golmana. Do poluvremena se igralo na polovini domaćina, ali se rezultat nije menjao.

Na početku drugog poluvremena u igru ulaze Ivan Milosavljević i Željko Stojanović koji su svojim tačnim dodavanjima doprineli dosta efikasnijoj igri Sloge. U 63. minutu Milosavljević je prodirao po desnoj strani ubacio loptu u srce šesneasterca gde se najbolje snašao Karadžić i dobrim udarcem povisio rezultat na 3:0. Isti asistent samo drugi strelac u 75. minutu. Milosavljević je ubacio loptu sa desne strane pronašao Jovičića koji postiže lep pogodak. I treću asistenciju upisuje Milosavljević u 85. minutu kada pronalazi Stojanovića koji svoju dobru igru kruniše pogodkom.

U 80. minutu odlična sudija Nina Živković pokazjuje na belu tačku nakon što je golman gostiju Nedeljković oborio domaćeg napadača u izglednoj prilici. Ipak Nedeljković se iskupio pošto je odbranio udarac Markovića. Kuriozuitet sa ove utakmice je da su sva službena lica i predstavnik domaćeg kluba bile dame.

13. April 1 : 0 Mačkovac
Mladost (T) 0 : 0 Mladost (DK)
Žabare 2 : 0 Čitluk
Sebečevac 0 : 0 Sloga (D)
Ribnik 0 : 5 Sloga (L)
FUD 2 : 2 Sloga (Ć)
Trudbenik 2 : 1 Donji Kopaonik
Gradina 1 : 1 Kupci