U Lozni ništa novo, opet pobeda fudbalera Sloge

Ni najstariji ljubitelji fudbala u Lozni se ne sećaju da su gledali bolje poluvreme utzakmice svojih ljubimaca od ove današnje. U okviru 26. kola prve Rasinske okružne lige, u direktnom okršaju za treće mesto, Sloga je deklasirala ekipu Stepoša rezultatom 5:0 i tako nastavila niz nepobedivosti na svom terenu još od utakmice 10. kola igrane 01.10.2022.godine kada je poraz pretrpljen od ekipe Rubina.

Izostankom oba standardna štopera trenerski tandem na klupi Lozanaca je posegao za rešenjem da utakmicu počne sa trojicom igrača u zadnjoj liniji. To se pokazalo kao dobitna kombinacija jer su braća Miloš i Marko Kovačević, jedan sa desne drugi sa leve strane, pravili dar mar odbrani gostujuće ekipe. Kada se na to doda raspoloženje svih ostalih igrača Sloge došlo se do ovako ubedljive pobede. No krenimo redom. Već u 5. minutu N.Nedeljković je uputio odličan pas prema Marku Kovačević koji je kao tane sa leve strane uleteo u kazneni prostor gostiju i rezantnim udarcem u suprotni ugao savladao nemoćnog Andjelkovića. Već u sledećem napadu pretnja je stigla sa suprotne, desne strane gde je Miloš Kovačević ušao u kazneni ptostor uputio dobar šut medjutim bio je u zadnjem momentu izblokiran. Nastojali su gosti da uspostave ravnotežu i u 13. minutu su imali možda najbolju priliku za postizanje pogodka. Po levoj strani je prodro Zdravković uputio odličan centaršut u srce šesnaesterca gde je najviši u skoku bio Dalibor Janić, ali je njegov odličan udarac Savić vrhovima prstiju izbio u korner. Na 2:0 povisio je Miloš Kovačević koji je oduzeo jednu loptu na sredini terena utrčao u kazneni prostor i kada su ga pristizali odbrambeni igrači one je raspalio po lopti koja je kao tane uletela pod prečku nemoćnog golmana. U 21. minutu dobar slobodan udarac sa oko 25 metara je izveo najbolji igrač gostujućeg tima Milosavljević, ali je Savić još jednom dokazao da je najbolji golman u ligi. I onda kanonada domaćina koji za 12 minuta još tri puta tresu mrežu gostiju. Najpre je u  32. minutu Slobodan udarac sa nekih 20 metara izveo Stojanović i pogodio nebranjeni deo mreže podsećajući na najbolje igračke dane. Na četvrti gol se čekalo 8 minuta kada je centaršut sa desne strane uputio Velisavljević, a u srcu šesnaesterca je najviši u skoku bio Andrejić i pogodio. Konačan rezultat je postavljen u 44. minutu kada je Marko Kovačević izašao sam pred golmana Andjelkovića koji ga ruši, a sudija Djordjević pokazuje na penaltik. Siguran sa bele tačke je bio Velisavljević. U ovom period igre odjekivali su aplauzi dobro popunjenih tribina jer su ljubimci pružili izvanrednu partiju.

U drugom poluvremenu su domaći “povukli ručnu” i uglavnom se igralo na sredini terena sa povremenim pokušajima kontranapada. Bilo je prilika, ali se rezultat nije menjao. Gosti iako iskusni nisu danas mogli vise zbo raspoloženja domaćih igrača i rešenosti da se revanširaju za pretrpljen najubedljiviji poraz u daosadašnjem toku prvenstva upravo od ekipe Stepoša.

Više nego zaslužena pobeda fudbalera Sloge za treće mesto tabele prve Rasinske okružne lige. U sledećem kolu fudbaleri Sloge odlaze u goste ekipi koja joj je nanela poslednji poraz u ovom prvenstvu Rubinu u Donji Stupanj, a ekipa Stepoša  ponovo gostuje ovoga puta ekipi Gradine u Pejovcu-

Sloga (L) – Stepoš  5:0  (5:0)

Stadion “kraj Morave” u Lozni, gledalaca 150. Sudija Marko DJordjević (Kruševac) 7. Strelci: Ma.Kovačević u 5, Mš.Kovačević u 18, Stojanović u 32, Andrenić u 40. i Velisavljević KU u 44. minutu. Igrač utakmice: Marko Kovačević

Sloga (L): Savić 7,5, D.Vasiljević 7, Stojanović 7,5 (od 73 A.Vasiljević), Andrejić 7,5, Milojević 7,5, Milosavljević 7, N.Nedeljković 7,5 (od 76 Dimitrijević ), Mladenović 7, Ma.Kovačević 7,5, Mš.Kovačević 8, Velisavljević 7,5.

Stepoš: Andjelković 5,5, Milosavljević 6, Dačić –(od 34 Djokić 5,5), Stojadinović 5 (od 62 Milosavljević), Zdravković 5,5, Da.Janić 5,5, Ristić 5, Du.Janić 5 (od 52 Aleksić), Marković 5,5, Slavković 5,5, Milićević 5 (od 62 Vlajić).

Sloga (L) 5 : 0 Gornji Stepoš
Čitluk 1 : 1 Gradina
Mačkovac 5 : 0 Dedina
Sloga (Ć) 8 : 3 13. April
Parunovac 1 : 1 Sloga (D)
Trudbenik 5 : 2 Jastrebac