Pobedom fudbalera Sloge u Lozni spuštena je zavesa na ovo veoma dugo prvenstvo

U okviru poslednjeg, 34. kola prve okružne lige Rasinskog okruga fudbaleri Sloge su na svom terenu u Lozni ugostili fenjeraša 13. april iz Lomnice i ostvarili pobedu rezultatom 4:2. Ovim je spuštena zavesa na veoma dugo prvenstvo, a Lozanci su ostvarili najbolji uspeh u dosadašnjoj istoriji zauzevši 5. mesto.

Utakmicu bez rezultatskog značaja obeležio je oproštaj od aktivnog igranja fudbala dugogodišnjeg golmana, a po potrebi i igrača Slavka Petrovića. Slavko je kroz celu karijeru bio veran klubu iz svog rodnog mesta u kome je dao nemerljiv doprinos razvoju kluba. Povodom završetka karijere Petroviću je uramljen dres sa brojem 1 uručio predsednik kluba gospodin Milan Milosavljević.

Utakmica je počela obostrano otvorenom igrom u kojoj je do izražaja došla brzina fudbalera Sloge pre svih Marka Kovačevića i Andrenića. Ova dvojica su čestim begovima po krilima pravila dar mar u odbrani Lomničana. U 15. minutu loptu je na centru osvojio Marko Kovačević u sprint je prevario dva protivnička igrača, izašao sam pred golmana Prodanovića I rutnicki ga savladao za vodjstvo domaćina. Nastavili su Lozanci da napadaju pa je već u 20. minutu svoju brzinu pokazao  Andrejić koji je prošao sam kroz odbranu gostiju i savladao, i ovoga puta nemoćnog Prodanovića. I kada se činilo da će ovo biti ubedljiva pobeda domaćina došlo je do pada u igri što su gosti iskoristili u 30.minutu kada su preko Markovića smanjili rfezultat. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu prvih petnaestak minuta kao da se nije ni igralo. A onda u 60. munutu odličnu akciju gotovo čitavog veznog reda završava sjajnim udarcem I pogodkom ovoga puta drugi Kovačević Miloš. Samo 5 minuta posle pogodka Sloge Dimitrijević uz dosta sreće pogadja za ponovnu neizvesnost. Sve dileme oko pobednika susreta otklonio je cele sezone najbolji igrač Sloge Marko Kovačević koji u 82.minutu postiže svoj drugi gol na današnjoj utakmici.

Sve u svemu zaslužena pobeda fudbalera Sloge.

Sloga (L) – 13.April  4:2  (2:1)

Sdation kraj Morave u Lozni gledačaca 50. Strelci: Marko Kovačević u 15. i 82, Andrejić u 30. i Miloš Kovačević u 60. minutu za Slogu, a Marković u 30. i Dimitrijević u 65. za 13. april.

Sloga (L): Petrović (od 10. Savić), S.Nedeljković, Andrejić, Milojević, Milosavljević, Mladenović, Ma.Kovačević, Mš.Kovačević, A.Vasiljević, Velisavljević, Dimitrijević (od 75. Stojanović)

13. april: Prodanović, Kezunović, LJubodragović, Gogić, Drenovac, Stevanović (od 46 Tutulić), Marković, Milanko, Petrović, Cvetković, Dimitrijević

Sloga (L) 4 : 2 13. April
Dedina 2 : 2 Jastrebac
Gradina 3 : 1 Polet 57
Gornji Stepoš 4 : 0 Bošnjane
Čitluk 3 : 2 Rubin
Mačkovac 1 : 1 FUD