Retrospektiva: Super B liga - Žene - 19. kolo

16.05.2021. – 17:30 ŽRK Kikinda - ŽRK Sloga 34:23 (17:11)

Rukometašice Kikinde zabeležile su u nedelju, 16. maja dvanaesti ovosezonski trijumf. One su u okviru 19. kola, na parketu dvorane “Jezero” ubedljivo savladale ekipu ŽRK Sloga iz Petrovca na Mlavi rezultatom 34:23. Gošće su samo u prvih četrnaest minuta igre bile dostojan protivnik Kikinđankama, kada je rezultat glasio 6:7, da bi u narednih šest minuta, serijom 6:0, izabranice Mihajla Petkovića preokrenule rezultat u svoju korist i već tada stekle nedostižnu prednost. Kikinđanke su uspele da u dva navrata u toku utakmice stignu i do trinaest golova razlike, što dovoljno pokazuje razliku u kvalitetu protivnica. Najefikasnije u domaćoj ekipi bile su Željana Radaković i Linea Čočaj sa po šest datih golova, a treba napomenuti da su se čak dvanaest Kikinđanki upisale u listu strelaca protiv ekipe iz Petrovca na Mlavi.  Za igračicu utakmice proglašen je Snežana Radović, golmanka domaće ekipe. Što se tiče gostujuće ekipe Vanja Đorđević je postigla 7 golova. Utakmicu su sudili Stefan Berdić i Filip Šorak iz Beograda a kontrolu suđenja vršio je Zoran Mikić iz Zemuna.

16.05.2021. – 17:30 RK Beograd – ŽRK Crvena zvezda 29:23 (13:10)

Crveno-bele devojke pretrpele su peti poraz u sezoni, drugi od direktnog konkurenta u borbi za 1. mesto, ekipe Beograda u „Šumicama“ – 29:23 (13:10). Ostala su još tri kola do kraja Super B lige, a izabranice Vesne Bojković imaju sve u svojim rukama. Dva boda prednosti u odnosu na najbliže rivale i tri koraka do cilja: promocije u Superligu. Veliki broj grešaka u napadu u prvom i u odbranu u drugom delu koštali su visokog rezultata. Beograd je većinu golova postigao iz tranzicije, a crveno-bele su na startu propustile priliku da se odlepe. Pri rezultatu 3:3 nekoliko prilika su propustile crveno-bele da krunišu dobru igru u odbrani i intervencije Tamare Jelić. Usledila je kazna, serijom od tri gola Beograd je došao +3 (8:5), a Zvezda jurila rezultat. Jana Momčilović je smanjila na 11:10 u 29. minutu, ali su olako primile dva gola Zvezdine devojke, Danijela Petković i Milica Pap su vratile tri gola prednosti svojoj ekipi pred poluvreme, 13:10. U prvih pet minuta nastavka crveno-bele su kreirale seriju za izjednačenje golom Jelene Kostrešević, (14:14, 35. minut). Nedostajala je realizacija Zvezdi i golovi Anđele Gudžić. Na drugoj strani su usledili golovi u serijama domaće ekipe, pogađali su iz tranzicije i sa krila, pa su u 50. minutu imali šest golova na svom kontu, (24:18). To je razlika koju su kontrolisali do kraja i zabeležili pobedu 29:23. Sa po pet golova najefikasnije su bile Jelena Kostrešević, Tamara Petković i Jana Momčilović. Kod domaćina najefikasnija je bila Danijela Petković sa 8 golova dok je za igračicu utakmice proglašena Nevena Todorovski koja je postigla 3 gola. Derbi u Beogradu su sudili Vrbašani Nikola Musić i Stevan Đurašinović dok je kontrolor bio iz Beograda, Dejan Vukićević.

16.05.2021. – 18:00 RK Kučevo – ŽRK Pančevo 21:21 (10:13)

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u nedelju u Kučevu gde su se sastale istoimene ekipe i na kraju je bilo 21:21 (10:13) što znači da su Pančevke opstale u Super B ligi dok će Kučevo još uvek voditi bobrbu za opstanak zbog teškog rasporeda. Otvorile su domaće igračice solidno ovu utakmicu a već u 10. minutu gošće izjednačavaju na 3:3. Do 21. minut smo gledali rastrčane domaće igračice a potom konce igre preuzimaju gošće i prelaze u vođstvo da bi se na poluvreme otišlo sa +3. Ratomir Erić je u svlačionici imao šta da kaže svojim igračicama. To je urodilo plodom i do 38. minuta postižu 6 vezanih golova i odlaze na 16:13. Tražio je Marko Krstić tajm – aut kako bi vratio svoju ekipu na kolosek. Trebalo je 10 minuta Pančevkama da ponovo izjednače rezultat a zatim u 53. minutu ponovo imaju +2 (18:20). Od 55. minuta gošće “padaju” i nisu uspele do kraja da postignu nijedan gol što pametno koriste izabranice Erića a junak je bila Ljubica Simić. Na kraju podela bodova. Kod gostiju Tijana Simić je postigla 8 golova ali to nije bilo dovoljno za trijumf. Domaćina je do boda vodila već pomenuta Ljubica Simić sa 7 golova i time je proglašena za igračicu ove vrlo zanimljive utakmice. Sudije su bile iz Valjeva. Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević a kontrolu je vršio Denis Đorđević iz Požarevca.

16.05.2021. – 20:00 ŽRK Topličanin – ORK Beograd 23:29 (13:17)

Topličanin je u okviru 19. kola dočekao beogradsku ekipu gde je odigrao jako loše i posle 60 minuta bodovi su otišli iz Prokuplja. Gošće su ubeležile ubedljivu pobedu rezultatom 23:29 (13:17). ORK Beograd se i dalje bori za opstanak, imaju 19 bodova (bod manje od Petrovaradina koji je u crvenoj zoni) dok Topličanin ima 20 ali i dva “laka” gostovanja. Što se tiče ove utakmice očekivalo se da rezultat bude tesan. Demantovale su nas izabranice Željka Jankovića i pružile jednu od najboljih partija ove sezone koje bi mogle da znače opstanak. Samo 2 minuta su igračice Aleksandra Biočanina vodile a potom u vođstvo prelazi ORK Beograd. Već u 13. minutu bilo je 5:10 a zatim se na poluvreme odlazi sa 13:17. Promenio je taktiku trener Topličanina što je urodilo plodom i u drugom poluvremenu su domaće igračice prišle na samog gol zaostatka (16:17). Kratko je to trajalo jer su se naglo razbudile gošće i kako se bližio kraj utakmice gol razlika za gošće je rasla velikom brzinom i na kraju je bilo velikih +6. Po 5 golova za domaćina postigle su Marija Stanojević i Olja Nikolić. Beograđanke je do pobede vodila 3. strelac lige, Nataša Radulović sa 11 golova a za igračicu utakmice proglašena je Jana Vasiljević. Utakmicu su sudili Dušan Petrović i Marko Jovanović iz Rače a delegat je bio Nikola Nenadić iz Kostolca.

16.05.2021. – 19:00 RK Srem – RK Junior 31:23 (16:14)

Srem iz Sremske Mitrovice je izborio opstanak u Super B ligi dok će se Junior takmičiti naredne sezone u PRL “Centar”. Što se tiče ove utakmice, domaćin je bio apsolutni favorit. Otvorile su utakmicu serijom do 7 golova a prvi pogodak Beograđanke postižu u 8. minutu (7:1). Opustile su se igračice Dušana Drče i pomalo neshvatljivim potezima dale šansu gostima da naprave iznenađenje i da povedu. U 28. minutu su igračice Vladimira Lazića to iskoristile. Smanjile su zaostatak na -1 (15:14) a na +2 je povisila Ćetković. Ponovo su furiozno startovale rukometašice iz Sremske Mitrovice i nakon 15ak minuta igre imale 27:18 gde je moglo da se kaže da će bodovi ostati u Sremu. Do kraja nisu smanjivale gas te su Juniorke ubeležile 17. poraz. Kod gostiju čak 4 igračice su se upisale u listu strelaca po 4 puta. Domaći su imali raspoloženu Tinu Paunić i Natašu Ćetković ( igrač utakmice) sa 12 golova. Utakmicu su sudili Davor Tarajić i Vladan Andonovski iz Pančeva. Delegat je bila Ljiljana Stojanac iz Niša.

16.05.2021. – 16:00 ŽRK Žitorađa – RK Petrovaradin 19:27 (6:14)

Rukometašice Petrovaradina su upisale bodove zlata vredne i sada se nalaze na 9. poziciji koja još uvek nije sigurna ali će pokušati da opstanu u ligi. Imale su izabranice Jugoslava Ramića lako gostovanje u Žitorađi gde su pole 60 minuta ubedljivo slavile protiv “fenjeraša” rezultatom 19:27. Znale su rukometašice sa severa da im je ovo biti ili ne biti te su od samog početka startovale furiozno i dozvolile Žitorađankama svega 6 golova prvom delu igre. Malo su se opustile igračice Petrovaradina u drugom delu što govori i buđenje domaćina u jednom trenutku ali bilo je i to nedovoljno za bilo šta. Na kraju zaslužena pobeda Petrovaradina. Kod domaćina najefikasnija je bila kao i obično Teodora Manojlović sa 5 pogodaka dok je gošće do pobede vukla Milica Todorović sa 9 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Utakmicu su sudili Željko Stamenić iz Aranđelovca i Stefan Zvijerac iz Jagodine. Kontrolor je bio Milan Savković iz Kragujevca.