Retrospektiva: Super B liga - Žene - 6. kolo

08.11.2020 – 21:00 ŽRK Sloga - ŽRK Topličanin 28:23 (12:15)

Rukometašice Sloge iz Petrovca na Mlavi su u svom rukometnom domu dočekali ekipu Topličanina iz Prokuplja u okviru 6. kola Super B lige i slavile rezultatom 28:23 (12:15). Izabranice Srđana Ilića su utakmicu otvorile sa 2 vezana pogotka ali je ubrzo Danijela Kričak smanjila prednost domaće ekipe.Do 11. minuta Sloga je imala prednost a zatim gošće preuzimaju dirigentsku palicu i dolaze do vođstva koje je iz minuta u minut sve više raslo da bi se na poluvreme otišlo sa 12:15. Dovoljno je bilo domaćin igračicama 7 minuta da se vrate u utakmicu (16:16) a zatim i da ponovo povedu sa +2 (18:16). Pokušavale su gošće da se vrate u utakmicu ali kako se utakmica bližila kraju sve je jasnije bilo da će bodovi ostati u Petrovcu na Mlavi. Kod gostiju najefikasnija je bila Danijela Kričak sa 9 golova a ispratila je Gergana Grozdanova sa 6 golova. Kod domaćina kao i uvek standardno dobra je bila kapitenka Vanja Đorđević koja je postigla 8 golova. Za igračicu utakmice proglašena je mlada i perspektivna golmanka Sloge Isidora Stojanović koja je prosto začarala gol. Arbitri na ovoj utakmici su bili iz Beograda, Filip Šorak i Stefan Berdić dok je kontrolor bio Vladimir Nikolić iz Pančeva.

08.11.2020 – 19:00 ŽRK Crvena zvezda – ŽORK Kikinda 29:25 (15:13)

Rukometašice Crvene zvezde produžile su pobednički niz na četiri utakmice nakon što su u 6. kolu Super B lige savladale ekipu Kikinde na Banjici – 29:28 (15:13). Crveno-bele su posle poraza u 1. kolu od ekipe Pančeva vezale četiri trijumfa i usled utakmice manje, protiv ekipe Juniora, nalaze se na trećem mestu. Izabranice Vesne Bojković iz utakmice u utakmicu deluju sve sigurnije i pobede umnogome doprinose samopouzdanju tima. Tako je bilo i na susretu protiv Kikinde. Imale su crveno-bele početnu prednost (4:2), ali nisu se predavale gošće, koje su bile u egalu do ulaska u poslednju trećinu prvog poluvremena. Odlična defanziva je donela Zvezdi lake golove: Anđela Gudžić je postigla prelep pogodak sa svoje polovine, a Jelena Kostrešević na identičan način donela plus 3, (13:10). Kikinda je uspela da se približi na gol minusa, ali je nakon asistencije Jovane Ristić pogodila Ivana Protić za 15:13 posle 30 minuta igre. U nastavku Crvena zvezda je vrlo brzo došla do pet golova prednosti, što je u velikoj meri prelomilo utakmicu na crveno-belu stranu. Odlična odbrana i Tamara Jelić na golu rezultovali su brzim kontranapadima koje je bez problema u gol pretvarala Jelena Kostrešević, a prednost je mogla da bude i ubedljivija. Kontrolisale su izabranice Vesne Bojković prednost do 53. minuta, kada se ekipa Kikinde ponovo približila na samo gol zaostatka, (25:24). Ovog puta, kolektiv je izbacio novog igrača utakmice, kada je trebalo pogađala je Helena Inđić. Šest golova je postigla u drugom poluvremenu i odbijala nalet protivnika, bila nepogrešiva sa devet metara. Jako bitan pogodak postigla je za 26:24, da bi zatim pogodila mrežu i Tamara Đurković. Pobedu je potvrdila kapiten Jovana Ristić, koja je u 58. minutu bila primorana na treće isključenje, ali nisu pogodile gošće. Konačan rezultat postavila je trideset sekundi pre kraja Teodora Đukičin. Crvena zvezda je imala priliku za poslednji napad koji nije iskoristila, a udarac u poslednjoj sekundi Željane Radaković uspešno je zaustavila Tamara Jelić. Helena Inđić najefikasnija sa 7 golova (igrač utakmice), šest je postigla Tamara Đurković, a po četiri Anđela Gudžić, Jelena Kostrešević i Ivana Protić. Kod gostiju standardno dobra je bila Željana Radaković sa 10 “komada” a 7 je dodala Teodora Đukičin.  Utakmicu su sudili Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević iz Valjeva a kontrolor je bio Miroslav Nedeljković iz Požarevca.

08.11.2020 – 19:00 ŽRK Pančevo – ŽRK Srem 35:28 (18:14)

Rukometašice Pančeva i dalje ne znaju za poraz. U okviru 6. kola Super B lige za žene ugostile su novajliju u ligi koji je do sada pokazao da neće biti lak protivnik. Slavile su izabranice Marka Krstića u hali Strelište te su sada jedina stopostotna ekipa (6 pobeda). Mučile su se domaće igračice u par navrata. Solidno su krenule i u 7. minutu imale 5:2. U 11. minutu rezultat je poravnala Nataša Ćetković i sve do 16. minut ekipa Srema nije dozvolila domaćoj ekipi da se „odlepi“. Veliki pad desio se ekipi Srema, dozvolile su rukometašicama Pančeva da naprave seriju od 4 gola i odu na 13:9. Znale su domaće da neće tek tako lako ekipa Srema da stane a na poluvreme se odlazi sa +4 u korist domaće ekipe. Drugi deo ponovo je pripao domaćinu, startovale su nešto ofanzivnije i iz minuta u minut pojačavale svoju prednost. U 47. minutu na semaforu je stojalo 27:21 gde je moglo da se kaže da će bodovi pripasti domaćinu. Marko Krstić je u igru uveo igračice koje nisu imale veliku minutažu pa je rezultat na kraju bio 35:28 (18:14). Kod gostiju 7 golova je postigla Milica Stević dok su je sa po 5 pratile Dragana Petrović i Tina Paunić. Kod domaćina Valentina Božinović je bila precizna 9 puta kao i Tijana Simić a za igračicu utakmice proglašena je Darinka Petronijević koja je dodala 5 pogodaka. Službena lica bila su iz Zrenjanina, sudije Vladimir Vučić i Marko Obradović. Delegat je bila Vesna Mandić.

07.11.2020. – 20:30 ORK Beograd – ŽRK Žitorađa 34:20 (15:10)

Na Voždovcu su rukometašice ORK Beograda dočekale ekipu Žitorađe i bile ubedljive rezultatom 34:20 (15:10). Od samog početka domaćin je krenuo veoma ofanzivno gde nije dao puno prostora za igru Žitorađankama. Iz minuta u minut prednost je rasla da bi se na poluvreme otišlo sa +5. Pokušao je trener Žitorađe malim promenama da poremeti domaćina ali to nije pošlo za rukom. Utakmica je postala jednosmerna ulica gde se već u 46. minutu videlo da će Beograd sačuvati bodove. Kod gostiju najefikasnija je bila Teodora Manojlović sa 5 pogodaka. U domaćem sastavu Ivana Pušonja je postigla 7 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Utakmicu su sudile Danijela Kovačević i Milica Antić iz Crvenke dok je delegat bila Vera Vraneš iz Novog Sada.