Retrospektiva: Super B liga - Žene - 2. kolo

18.10.2020 – 19:00 ŽRK Crvena zvezda – ŽRK Topličanin 31:30 (16:16)

U nedelju od 19 časova rukometašice Crvene zvezde su dočekale klub iz Topličkog kraja. U pitanju je ekipa iz Prokuplja, ŽRK Topličanin. Izabranice Vesne Bojković savladale su ekipu Topličanina na Banjici 31:30 (16:16) u okviru 2. kola Super B lige za žene. U neizvesnoj završnici briljirala Tamara Jelić. Velika borba i veliko srce Zvezdinih devojaka nagrađeni su u drugom meču drugoligaškog karavana. Zahvaljujući seriji Jelene Kostrešević, crveno-bele su prve došle do prednosti (8:5, 10.minut), ali je istom merom na drugoj strani uzvratila Olja Nikolić, da bi Marija Stanojević u 26. minutu donela izjednačenje, koje je bilo na snazi i na kraju prvog poluvremena nakon golova kapitena na obe strane, Zvezdine Jovane Ristić i Jovane Jovanović (Topličanin)– 16:16. U nastavku su gošće došle do vođstva koje je najviše iznosilo dva gola razlike i koje su kontrolisale do 45. minuta kada ponovo na scenu stupa Jovana Ristić. Prvo je izborila udarac sa sedam metara, koji je u gol pretvorila Anđela Gudžić, da bi zatim „probila“ odbranu protivnika i pogodila za 25:24. Veliku energiju i samopouzdanje ekipi je unosila intervencijama Tamara Jelić. Usledio je period igre gol za gol, da bi Zvezda preko Gudžićeve i Jane Momčilović sa krila došla do plus 2 u 52. minutu, (29:27). Danijela Kričak je smanjila, a gošće imale priliku da ponovo preokrenu rezultat u finišu, međutim, nije se moglo pored Tamare Jelić. Presekla je bitnu loptu za kontranapad, zatim je dva puta bila uspešnija od protivnica i sačuvala Zvezdino vođstvo, koje su Ivana Protić na odlično dodavanje Helene Inđić i Anđela Gudžić povećale na krucijalnih 31:28. Nije tu bio kraj, uspela je Gergana Grozdanova da postigne dva gola i unese neizvesnost. Zvezda je imala prilike da ranije prelomi meč, ali lopta nije htela u gol. Sa druge strane, Tamara Jelić je začarala mrežu, prvo je na ulasku u poslednji minut odbranila pokušaj sa krila Jovani Jovanović, da bi zatim nakon tajm-auta ekipa Topličanina imala 10 sekundi za poslednji napad. Loptu je dobila Kristina Stoiljković na liniji, ali je Jelićeva odbranila i njen pokušaj i Zvezdinu pobedu – 31:30, čime je zasluženo ponela epitet igračice utakmice. Do prve pobede Zvezdu su vodile Anđela Gudžić sa 8 golova, po 7 su postigle Jovana Ristić i Jelena Kostrešević. Kod gostiju Gergana Grozdanova je postigla 9 golova, 8 puta je bila precizna Olja Nikolić a kapiten Topličanina Jovana Jovanović je bila precizna 5 puta. Utakmicu su sudili Dejan Marković i Borko Boškov iz Vrbasa a kontrolor je bio Jovan Mjerimačka iz Crvenke.

18.10.2020 – 18:00 ŽRK Pančevo - ORK Beograd 36:26 (22:12)

U Pančevu je istoimena ekipa dočekala ORK Beograd gde su Pančevke ubedljivo slavile sa +10. Na početku utakmice dok su jedne drugima “opipavale” puls gledali smo egal koji je prekinut nakon 8. minuta kada domaćin brzim golovima odlazi na 10:5 a potom i na 20:10. Dragan Jovanović nije očekivao ovakav rasplet i brzo je pozvao tajm aut ali za to je bilo kasno jer su rukometašice Pančeva na poluvreme otišle sa +10. Mnogi su očekivali da će se razbuditi ORK Beograd ali Pančevo to nije dozvolilo, u jednom trenutku na semaforu na semaforu je stojalo 36:23 što je bio znak da Marko Krstić uvede i mlađe rukometašice. Na kraju +10 za domaću ekipu. Za domaću ekipu po 7 golova su postigle Valentina Božinović i Tijana Simatović koja je proglašena za igračicu utakmice. Kod gostiju Anja Klenkovski je bila precizna 9 puta. Utakmicu su sudili Dejan Martinović iz Novog Sada i Branislav Ćirković iz Bačke Palanke. Kontrolor je bio Srđan Lončarević iz Zemuna.

18.10.2020 – 17:00 ŽRK Sloga – RK Junior 26:24 (15:12)

U Petrovcu na Mlavi odigrana je veoma zanimljiva utakmice 2. kola Super B lige. Sloga je dočekala veoma mladu ekipu Juniora i na kraju slavila rezultatom 26:24 (15:12). Izabranice Srđana Ilića su se potrudile da ostave mlade Beograđanke bez ijednog vođstva na utakmici. Do 5. minuta smo gledali egal a onda je Vanja Đorđević rafalima razarala mrežu Juniora. Na poluvreme se otišlo sa +3 za domaću ekipu. U drugom delu igre domaćin je želeo da ostavi što bolji utisak ali od te želje je “pregoreo” što je iskoristila gostujuća ekipa i pripretila u 37. minutu preko Andrijane Marković koja je donela Junioru 2. vođstvo na utakmici. Desetak minuta je bilo potrebno Slogi da se konsoliduje a u 55. minutu na semaforu je stojalo 25:22. Na kraju sjajna igra mlade ekipe iz Beograda. Rezultat 26:24. Kod domaćina najefikasnija je bila Vanja Đorđević sa 8 golova, 5 je upisala Marija Todorović koja je proglašena za igrača utakmice. U ekipi Juniora najefikasnija je bila Ivana Stanojević sa 9 pogodaka dok je 4 manje dodala Andrijana Janković. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Rače, Dušan Petrović i Marko Jovanović. Delegat je bila Marija Lojpur iz Kragujevca.

18.10.2020. – 16:00 RK Beograd - RK Petrovaradin 32:32 (17:18)

U hali „Šumice“ veoma poletna ekipa Beograda je dočekala novajliju u ligi, ekipu Petrovaradina. Rezultat ove utakmice bio je 32:32 (17:18) što je najlogičniji rasplet celog meča. Krenule su gošće preko Aleksandre Mitić, brzo je uzvratila Iva Đuran a egal gledamo do 10. minuta kada se igračice Irene Anđušić prvi put odvajaju na +2 (7:9). Brzo su se domaće igračice vratile u utakmicu, Petrovaradin je poveo ali uvek su vraćale mlade Beograđanke na „x“. U 28. minutu izabranice Đurice Nađa vode 16:15 ali veoma kratko jer su gošće za 2 minuta postigle 3 gola i otišle na poluvreme sa jednim golom viška. U drugom delu utakmice, neverovatna situacija, „pljuštali“ su golovi, odbrane, poneki bolan udarac ali ovo je rukomet. Puno smo preokreta videli na ovoj utakmici, Beograd je imao +1 (32:31) u 58. minutu a za „x“ je pogodila Teodora Radin i donela svom timu bod. Kod domaćina najefikasnija na utakmici bila je Danijela Petković sa 8 pogodaka a po 6 su upisale Andrea Savić i Iva Đuran. Kod gostiju heroj je bila Teodora Radin koja je donela bod, postigla je 8 golova i time je proglašena za igrača utakmice. Dragana Mirković je takođe postigla 8 pogodaka. Utakmicu su sudili Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević iz Valjeva a delegat je bio Dejan Perić iz Pančeva.

18.10.2020. – 19:30 ŽORK Kikinda - ŽRK Žitorađa 37:24 (18:12)

Rukometašice Kikinde su na svom terenu dočekale 10 igračica Žitorađe i ubedljivo slavile rezultatom 37:24 (18:12). Žitorađa je ovim porazom na začelju tabele uz 2 poraza i gol razlikom -32 dok Kikinda ima jednu pobedu i jedan poraz (Petrovaradin). Što se tiče ove utakmice, izabranice Dragana Mrakića su se “mučile” samo 10ak minuta a onda su prebacile rukometašice Kikinde u stepen više i iz minuta u minut povećavale svoju prednost da bi se na poluvreme otišlo sa +6. I u drugom delu utakmice Kikinda nije posustala, u 48. minutu Kikinda ima +10 gde se pretpostavilo kakav će ishod biti ove utakmice. Na kraju ubedljivih 37:24 (18:12). Kod domaćina najefikasnija je bila Željana Radaković koja je postiglaa 8 golova. Pratile su je sa 7 Irina Mrakić, Nevena Bjelić, Slađana Latinović i igračica utakmice Anja Vujnović. Kod gostujuće ekipe Jelena Stamenković je postigla 6 pogodaka a po 5 puta su se upisivale Teodora Vučković i Anastasija Bogdanović. Sudijski par bio je iz Crvenke, Danijela Kovačević i Milica Antić a delegat je bila Vesna Mandić iz Zrenjanina.

17.10.2020 –14:00 RK Kučevo - ŽRK Srem 30:27 (17:15)

U OŠ "U. Branković" odigrana je utakmica 2. kola Super B lige za žene gde su se sastale ekipe Kučeva i Srema iz Sremske Mitrovice koji je novajlija u Super B ligi. Pobedu je odnelo Kučevo rezultatom 30:27 (17:15). Od samog starta domaće rukometašice su krenule veoma ofanzivno (4:0). Tek nakon 5 minuta igre Srem je postigao gol preko Ane Stefanović ali Kučevo je nastavilo u svom ritmu sve do 19. minuta kada gošće ulaze u željeni ritam i nakon 2 minuta preokreću rezultat u svoju korist (10:11). Kučevo je ponovo zaigralo baš onako kako je želeo trener Erić, vratilo prednost a potom na poluvreme otišlo sa +2. Milošević i Vranić otvaraju drugo poluvreme i domaćin dolazi do +4. Nastavile su domaće igračice u svom ritmu, napravile su najveću razliku na utakmici (+6, 27:21) gde su mnogi mislili da je kraj. Rukometašice iz Sremske Mitrovice su se kasno razbudile, pokušale su da priprete ali najviše su mogle da smanje zaostatak na - 3 kada arbitri sude kraj utakmice. Kod gostiju Tina Paunić je postigla 8 pogodaka a jedan manje Milica Stević. Kod domaćina po 7 pogodaka su postigle Jelena Končar i Katarina Stanković. Za igrača utakmice proglašena je Ljubica Simić koja je bila precizna 5 puta. Na ovoj utakmici Srem je imao 9 dosuđenih penala od kojih je realizovao 6, Kučevo je imalo 5 a realizovalo je 4. Utakmicu su sudili arbitri iz Beograda, Filip Šorak i Stefan Berdić a Kontrolor je bio Denis Đorđević iz Požarevca.