Retrospektiva: Super B liga - Žene - 5. kolo

04.11.2020 –18:00 ŽRK Topličanin – RK Beograd 31:25 (14:13)

Rukometašice Topličanina posle 4 odigrana kola su upisale prvu pobedu u okviru Super B lige pobedivši mladu ekipu Beograda rezultatom 31:25 (14:13). Igračice Bojana Prolovića su znale da je ovo sjajna šansa da ubeleže bodove obzirom da se radi o vrlo mladoj ali i perspektivnoj ekipi Beograda. Otvorile su utakmicu Jovana Jovanović i Olja Nikolić ali ubrzo je smanjila rezultat Andrea Savić. Do 14. minuta Topličanin je imao vođstvo ali samo minut su gošće imale zalihu od jednog gola. Vratile su vođstvo rukometašice Topličanina. U 22. minutu na semaforu je već stojalo 12:8 gde su mnogi pomislili da je ovo kraj za mladu ekipu Beograda. Od 25. minut (14:10) domaćin nije uspeo nijednom do kraja poluvremena da pogodi gol gostiju pa su Beograđanke to iskoristile i smanjile zaostatak na -1. Drugi deo je otvorila Milica Mihajlović gde je Topličanin samo povećavao gol razliku. Do kraja Beograđanke nisu mogle da dođu do iznenađenja pa su dva boda ovoga puta pripala domaćoj ekipi iz Prokuplja. Kod gostiju po 6 puta su se upisivale Iva Đuran i Marija Ilić. Kod domaćina Kristina Stoiljković je postigla 9 pogodaka a za igrača utakmice proglašena je Olja Nikolić koja je bila precizna 5 puta. Utakmicu su sudili Luka Petović i Jovan Cvetković iz Niša a delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

04.11.2020 – 17:00 RK Kučevo – ŽORK Kikinda 23:23 (13:10)

Rukometašice Kučeva su na svom terenu dočekale veoma kvalitetnu ekipu Kikinde koja je baš u Kučevu upisala još jedan remi. Ove godine Kučevo u Super B ligi nastupa u izmenjenom sastavu i trenutno zauzima 5. mesto. Utakmicu u Kučevu je otvorila igračica Kikinde Željana Radaković ali je ubrzo rezultat poravnala najiskusnija iz ekipe Kučeva Jelena Končar. U 3. minutu domaćin prelazi u vođstvo i pametno ga održava do kraja prvog dela (13:10). U drugom delu smo gledali mnogo drugačiju igru, obe ekipe su pojačale svoj tempo pa su golovi “padali” stalno. Kučevo je otvorilo drugi deo gde je imalo 14:10 ali u 37. minutu Kikinda dolazi do izjednačenja 15:15. Nakon 37. minuta sve je išlo u koristi gostiju i u jednom trenutku su stigle do rezultata16:19. Ratomir Erić je brzo zatražio tajm aut što je urodilo plodom te se Kučevo vraća u utakicu oko 48. minuta. Vodila se velika borba još 10ak minuta kada je poslednji put za izjednačenje pogodila Dragana Milošević i Kučevu obezbedila bod. Kod gostiju najefikasnija je bila Željana Radaković koja je bila precizna 7 puta. Kod domaćina Jelena Končar je 10 puta poslala loptu iza leđa golmana Kikinde a za utakmicu je proglašena kapitenka Sandra Rajić.

04.11.2020 – 21:00 ŽRK Žitorađa - ŽRK Pančevo 28:39 (17:23)

Rukometašice Pančeva i dalje ne znaju za poraz. Ovoga puta su Pančevke u Žitorađi slavile rezultatom 28:39 (17:23) i tako se osamile na 1. mestu Super B lige. Da će ovo biti veoma težak meč znao je trener Žitorađe Vladimir Atanasković. Rukometašice Žitorađe su furiozno otvorile utakmicu i u 4. minutu su imale 4:1. Kratko je to trajalo, u 7. minutu igračice Marka Krstića poravnavaju rezultata potom prelaze u vođstvo. Imale su Žitorađanke nekoliko puta šansu da posle izjednačenja pređu u vođstvo ali iskustvo rukometašica Pančeva nije to dozvolilo. U 24. minutu Žitorađa više nije imala snage pa su gošće prvi put došle do +5 i taj suficit održavale sve do kraja prvog dela. Drugi deo je apsolutno pripao rukometašicama iz Pančeva, iz minuta u minut povećavale su gošće svoju prednost da bi se definitivno znao pobednik u 52. minutu kada je na semaforu stojalo 25:32. Na kraju zaslužena pobeda za ekipu Pančeva koja je prvi pretendent za ulazak u Superligu Srbje. Kod domaćina najefikasnija je bila Teodora Vučković koje je postigla 10 golova, 3 manje je dodala Katarina Kostić. Kod gošći Valentina Božinović je bila najraspoloženija, postigla je 13 golova pa je samim tim proglašena za najboljeg pojedinca meča. 9 golova je dodala Tijana Simić. Utakmicu su sudili Milica Cvetković i Ivan Stojiljković iz Leskovca a delagat je bila Ljiljana Stojanac iz Niša.

04.11.2020. – 21:00 RK Petrovaradin - ORK Beograd 31:25 (14:12)

U SC Petrovaradin rukometašice Beograda su ostale bez bodova nakon mnogo bolje predstave domaćih rukometašice koje su slavile pobedu rezultatom 31:25 (14:12). Od samog početka novajlija u ligi koji već sada ima 7 bodova (3 pobede, 1 remi i 1 poraz) je pokazao da će ove sezone voditi borbu za sam vrh tabele. Rukometašice ORK Beograda su jako loše startovale što je domaćin pametno iskoristio i nakon 10 minuta igre imao 8:3. Mali pad u igri Petrovaradina viđen je oko 19. minuta kada su gošće prišle na -2 (9:7) i sve do poluvremena je Petrovaradin imao taj suficit. Trebalo je 11 minuta ekipi Irene Anđušić da se ponovo vrati u kolosek pa je u 41. minutu ponovo imala +5 (20:15) potom i +10 (26:16) kada je zvanično mnogo da se kaže da će pobednik ovog susreta biti Petrovaradin. Do kraja su Beograđanke uspele da smanje zaostatak na -6. Kod gostiju Jelisaveta Marković je bila precizna 10 puta, dok se 6 puta u listu strelaca upisala Nataša Radulović. Kod domaćina 8 pogodaka je postigla Aleksandra Mitić koja je proglašena za igračicu utakmice. Po 6 su dodale Teodora Radin i Andrea Mijailović. Utakmicu su sudili Zoran Popov iz Mokrina i Goran Ristić iz Kikinde dok je kontrolu vršio Vladimir Smiljanić iz Apatina.

04.11.2020. – 19:30 ŽRK Srem - ŽRK Sloga 34:33 (18:17)

Rukometašice Srema su u Sremskoj Mitrovici dočekale ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi i posle 60 minuta rovovske borbe upisale pobedu rezultatom 34:33 (18:17). Vrlo neizvesna utakmica viđena je u hali PSC “Pinki”. Tijana Komnenović je pogodila za 1:0 a potom se nadovezala Nikolina Uzelac. Vanja Đorđevi je smanjila na 2:1 a potom gošće stižu do izjednačenja u 6. minutu preko Dunje Radević. Tokom celog prvog poluvremena gledali smo veoma neizvesnu utakmicu, vođstvo je sa jedne strane prelazilo na drugu a na poluvreme je ipak Srem bio veće sreće pa je imao zalihu od jednog gola. Do 37. minuta domaćin je pametno održavao razliku (+3) a u 51. minutu Sloga ponovo dolazi do izjednačenja. Dušan Drča je brzo bacio zelenu kartu na zapisnički sto i dobio je minut odmora kako bi konsolidovao svoju ekipu. Urodilo je plodom, vratile su rukometašice Srema prednost i sve do kraja imale +1 ili +2. U 59. minutu gošće su zaigrale na sve ili ništa, pogodila je Vanja Đorđević ali je ubrzo za +2 pogodila Marija Šefrezi gde je zvanično moglo da se kaže da će bodovi ostati u Sremskoj Mitrovici. Poslednji gol postigla je Milica Stević pa je rezultat nakon 60 minut bio 34:33. Kod gostiju kao i uvek najefikasnija je bila Vanja Đorđević sa 10 golova, takođe je toliko postigla Dunja Radević. Kod domaćina Tina Paunoć je postigla 8 pogodaka a za igračicu utakmice proglašena je kapiten ekipe Tijana Komnenović koja je postigla 5 golova. Službena lica na ovoj utakmici bila su iz Pančeva. Sudije – Vladimir Groza i Miloš Ćosić dok je kontrolor bio Milivoj Sekulić.