Retrospektiva: Super B liga - Žene - 14. kolo

28.03.2021. – 17:00 RK Kučevo - ŽRK Topličanin 20:28 (7:13)

Kučevljanke su posle reprezentativne pauze dočekale ekipu Topličanina iz Prokuplja i posle 60 minuta igre su bile poražene na svom terenu rezultatom 20:28 (7:13). Obe ekipe su same po sebi zanimljive jer se bore za gornji deo tabele. Ovoga puta Topličanin je odneo bodove iz Kučeva i tako zaseo na 6. poziciju. Od samog početka izabranice Bojana Prolovića su nametnule svoj ritam i kao je vreme odmicalo gol razlika se povećavala. Imale su gošće problem do 15. minuta a potom je usledila serija golova koja ih vodi na 6:10 a potom i na 7:13 gde se odlazi na desetominutni predah. U drugom delu nastavljeno je u istom ritmu i posle 45. minuta se znalo da će bodovi pripasti gošćama. Do kraja je samo bilo pitanje kojom će razlikom pobediti Topličanin. U domaćem sastavu najefikasnija je bila kao i obično Milica Vranić sa 10 golova. Inače, Milica je 3. strelac prvenstva. Kod gostiju 8 puta se u listu strelaca upisala Gergana Grozdanova što joj je ovo 109. gol u ovoj sezoni. Ona se trenutno nalazi na 2. poziciji liste strelaca. Utakmicu su sudili Dejan Marković i Borko Boškov iz Kikinde a kontrolor je bio Jovan Mjerimačka iz Crvenke.

28.03.2021. – 18:00 ŽRK Crvena zvezda  - ORK Beograd 30:25 (15:8)

Crveno-bele devojke su savladale gradskog rivala, ekipu ORK Beograda na Banjici 30:25 (15:8), u okviru 14.kola Super B lige. Izabranice Vesne Bojković su rutinski ostvarile novu pobedu. Crvena zvezda je već na startu povela 5:0, a Tamara Jelić zaključala gol. Uz dva sedmerca, zaustavila je dvocifren broj udaraca u prvom poluvremenu, i u periodu kada u napadu nije išlo po planu, ulivala samopouzdanje svojoj ekipi. Zvezda je u serijama lomila protivnika, čak i sa dve igračice manje, razlika je mogla da bude i dvocifrena, koji je uspeo golovima nekadašnjih Zvezdinih igračica, Anje Klenkovski i Nataše Radulović da smanji na 15:8 za kraj prvog poluvremena. U drugom poluvremenu, brzo su crveno-bele stigle do dvocifrene prednosti, koju su kontrolisali do završnice, a gošće su serijom od četiri vezana gola uspele da prepolove minus na konačnih 30:25. Najefikasnija je bila i najbolja igračica utakmice, Tamara Petković sa 7 golova. Kod gošći Ivana Krća je postigla 9 golova. Crvena zvezda se pobedom odvojila od najbližih pratioca na četiri boda i održala priključak za prvoplasiranom ekipom Beograda. Utakmicu su sudili Marko Sajić i Branko Milekić iz Beograda. Kontrolor je bio Zoran Mikić iz Zemuna.

27.03.2021. – 18:00 ŽRK Pančevo - RK Junior 31:26 (17:13)

Pančevke su u hali “Strelište” dočekale ekipu Juniora iz Beograda koja je izgubila svaku šansu da se i sledeće godine nađe u Super B ligi. Razlog tome je velika konkurencija i mladost ove sjajne ekipe koja će za 3-4 godine biti na visokom nivou. Kao što je i bilo očekivano, Pančevo nije imalo težak posao te su posle 60 minuta slavile pobedu 31:26 (17:13) i tako zauzele 4. poziciju. Od samog početka domaćin je nametnuo svoj ritam i već posle prvog poluvremena bilo je jasno da će bodovi ostati u Pančevu. Pokušavale su na sve načine igračice Vladimira Lazića da priđu Pančevkama ali to nije bilo moguće. Raspucala se Valentina Božinović a golmanke su bile na pravom zadatku. Na kraju zaslužena pobeda domaćina. Kod gostiju 8 golova je postigla Ivana Stanojević. U domaćim redovima Valentina Božinović je ponovo predvodila sa 8 golova i time je proglašena za igračicu utakmice te ostala ubedljivo prva na listi strelaca sa 118 golova. Utakmicu su sudile Maja Đorđević iz Jagodine i Dragana Janićijević iz Kragujevca. Delegat je bio Nikola Nenadić iz Kostolca.

27.03.2021. – 19:30 ŽRK Sloga - RK Petrovaradin 26:25 (12:13)

Sloga iz Petrovca na Mlavi je imala veoma težak zadatak. Gostovale su rukometašice iz Petrovaradina. Treneri Srđan Ilić i Jugoslav Ramić su znali da će ovo biti veoma teška utakmica te su na teren izveli najjači sastav. Utakmicu su otvorile gošće i održavale minimalnu prednost do 15. minuta kada Sloga prelazi u prvo vođstvo gde ga održava do samog kraja prvog poluvremena. Gošće su našle rupu u odbrani i brzo su preokrenule rezultat gde se na odmor otišlo rezultatom 12:13. Jako loše su drugo poluvreme otvorile domaće igračice. Do 40. minuta je za gošće bilo 16:20 a neverovatan preokret gledamo u 56. minutu (24:23). Brzo je Đulinac izjednačila a Sloga je preko Bogosavljević i Đorđević otišla na +2 (26:24). Ostalo je jako malo vremena, snage je skupila Arsenijević i smanjila na -1. Nije bilo više tajm – aut a više sreće je imala Sloga i posle 60 minuta zasluženo slavila protiv veoma kvalitetne ekipe Petrovaradina. Kod gostiju 9 golova je postigla Vanja Đulinac a u ekipi Sloge isto toliko je postigla Aleksandra Miletić koja je proglašena za igračicu utakmice. Utakmicu su sudili Dušan Petrović i Marko Jovanović iz Rače. Delegat je bila Mica Savković iz Čačka.

26.03.2021. – 19:00 RK Beograd - ŽRK Žitorađa 28:17 (11:7)

Rukometašice Beograda su nastavile da nižu odbrane. Ovoga puta “žrtva” je bila poslednjeplasirana ekipa Žitorađe koja je u “Šumicama” poražena rezultatom 28:17 (11:7). Gošće su u utakmicu ušle preko Todorović a potom domaćin preokreće rezultat i do 11. minuta ima 8:3. Zatražio je Vladimir Antanasković tajm –aut kako bi konsolidovao svoju ekipu. Delimično je to urodilo plodom i do poluvremena gošće prilaze na -4. Furiozno su startovale Beograđanke u drugom poluvremenu i nakon 10 minuta igre bilo je jasno da će bodovi ostati u prestonici. Đurica Nađ je do kraja omogućio i mlađim igračicama da zaigraju što su one oberučke prihvatile i opravdale ukazano poverenje. Kod gošći najefikasnija je bila Jovana Todorović sa 6 golova. U pobedničkom sastavu mnoge igračice su se upisale u listu strelaca a za igračicu utakmice proglašena je Sofija Milosavljević koja je postigla 4 gola isto kao i Daliborka Mitrović. Utakmicu su sudile Beograđanke Milica Dondić i Aleksandra Milošević. Kontrolu je vršio Desimir Vuković takođe iz Beograda.

27.03.2021. – 20:45 ŽRK Kikinda - ŽRK Srem 28:30 (16:13)

Derbi severa odigran je u hali “Jezero” gde su Kikinđanke dočekale ekipu Srema iz Sremske Mitrovice. Nakon tri sata putovanja izabranice Dušana Drče su smogle snage da veoma dobro odigraju protiv Kikinde koja važi za uvek neugodnog protivnika. Upravo su to i pokazale. Tokom celog prvog poluvremena Kikinđanke jednostavno nisu dozvolile gošćama da dišu i stalno su bile u prednosti. Na polovini prvog dela trener gostiju je zatražio tajm - aut kako bi konsolidovao svoju ekipu ali to nije urodilo plodom. Vukle su domaće do kraja prvog poluvremena i na odmor otišle sa zalihom od 3 gola. Tokom celog drugog poluvremena su Kikinđanke imale prednost od 2-3 gola gde su mnogi pomislili da će bodovi ostati u Kikindi. Neshvatljiv pad koncetracije desio se domaćinu u 54. minutu kada Srem dolazi do izjednačenja a potom preko Tijane Spasojević dolazi do vođstva. Brzo je izjednačila Đukičin i to je bio poslednji gol koji je Kikinda postigla na ovoj utakmici. Poslednja dva gola su za Srem postigle ponovo Spasojević a potom je pogodila i Mitić koja je donela pobedu Sremu. Kod domaćina po 7 golova su upisale Željana Radaković i Linea Čočaj. Najefikasnija u gostujućem sastavu bila je Tina Paunić sa 8 golova a za igračicu utakmice proglašena je Tijana Spasojević koja je postigla 5 golova. Utakmicu su sudili Stefan Berdić i Filip Šorak iz Beograda. Kontrolor je bio Nebojša Grković iz Kaća.