Polet siguran u Rivici

FK Planinac - Rivica (foto: facebook)

Po ne baš idealnom terenu u Rivici, odigrana je prava prvenstvena utakmica u kojoj su snage odmerili domaći Planinac i gosti iz Nikinaca, ekipa Poleta. U takvim uslovima, bolje se snašla ekipa Poleta koja je odigrala mnogo zrelije i pametnije i zasluženo slavila rezultatom 0:2.

Na samom početku utakmice borba se vodila uglavnom na sredini terena, bez konkretnih šansi. Gosti su svoje šanse videli u prekidima, a to im se na kraju i isplatilo. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 21. minutu kada je grešku golmana domaćih, Vuka Markovića iskoristio Alen Marković, i lob udarcem doveo goste u vođstvo.

Nakon tog momenta, domaći igrači su svim silama krenuli ka golu gostiju, ali je odbrana Poleta danas odigrala bez greške. Polet je na poluvreme otišao sa prednošću od 0:1.

Drugo poluvreme nije pošteno ni počelo, već je bilo 0:2. U 49. minutu, gosti postižu gol po istom receptu kao i prvi. Prekid, dobar centaršut, smušenost domaćih u kaznenom prostoru i isti egzekutor - Alen Marković!

Probali su domaći uvođenjem iskusnih Basare i Lovrića da razdrmaju ekipu, ali im se san o preokretu srušio u 65. minutu, kada je štoper domaćih Zoran Đukić kao poslednji igrač preoštro startovao na najboljeg pojedinca utakmice Alena Markovića i zaradio crveni karton.

Do kraja utakmice, gosti rutinski privode utakmicu kraju i zasluženo dolaze do pobede.

STADION: Planinac Rivica. GLAVNI SUDIJA: Damir Nikolić (Ruma). POMOĆNI SUDIJA: Luka Sučević (Ruma). DELEGAT UTAKMICE: Slobodan Popović (Ruma). STRELAC: Alen Marković u 21. i 49. minutu za Polet. ŽUTI KARTONI: Živančević, Ilić (Planinac), Nešković (Polet). CRVENI KARTON: Đukić (Planinac).

PLANINAC: Marković, Petrović, Živančević (od 18. Antonijević), Ilić, Đukić, Žugić (od 60. Lovrić), Stepanov, Pavićević (od 60. Basara), Popović, Nikolić, Avramović.

POLET: Veljović, Živić, Vidić, Damjanović, Likić, Glušac (od 46. Gemeri), Jović, Marić, Marković (od 71. Petrović), Nešković (od 65. Lozančić), Miletić (od 90. Perić).

Planinac 0 : 2 Polet
Sloga (K) 1 : 1 Car Uroš
27. Oktobar 0 : 2 Jedinstvo (K)
Vojvodina 4 : 0 Sloga (S)
Donji Petrovci 1 : 2 Graničar
Borac (J) 2 : 5 Fruškogorac