Trgovcima derbi začelja

U Velikim Radincima, mestu gde Trgovački iz Sremske Mitrovice igra kao domaćin svoje utakmice, igrao se derbi začelja u kojem su snage odmerili Trgovački i Sloboda iz Šašinaca. Vremenski uslovi, a i sam teren bili su idealno pripremljeni. Ipak, utakmica sama po sebi bila je veoma borbena, ali ne toliko kvalitetna.

Početak utakmice pripao je gostima iz Šašinaca. Nerešiva enigma za domaće igrače u prvom delu utakmice bio je levi bek gostiju Rade Stanojević, koji je konstatno ubacivao loptu sa levog boka. Iz takve jedne situacije u 17. minutu, napadač gostujuće ekipe Aleksandar Tomić pogađa prečku. Isti igrač je veoma lepo šutirao iskosa sa leve strane u 25. minutu, ali je na mestu bio čuvar domaće ekipe Mario Manojlović. Treću stopostotnu priliku gosti su imali u 35. minutu, ali opet bez realizacije, jer je sa svega nekoliko metara Mihajlo Nedeljković šutirao preko gola.

Šašinčani su u prvom poluvremenu stajali veoma visoko, rizikujući kontru domaće ekipe. Do kontre je došlo u 40. minutu kada je napadač domaćih Aleksandar Drča iskoristio svoj dugi korak, i sam sebi stvorio jedan na jedan situaciju, ali nije bio precizan. Sa najnepopularnijim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu potpuno druga situacija. Trener domaće ekipe Mile Ćuruvija uvodi dva igrača koja u potpunosti menjaju situaciju na terenu. Nasuprot njima, ekipa iz Šašinaca je ostala bez snage, sklona nervozi, i u takvoj situaciji prosto nije ni mogla više da učini. Izostali su napadi po bokovima, a pritisak na zadnju liniju gostujuće ekipe je bio sve veći i veći.

Na prvi gol se čekalo 58. minuta, kada je rezervista Milan Buzaš sam sebi izgradio poziciju za šut, iskosa sa leve strane, lepo šutirao i postigao gol za 1:0.

Nakon tog pogotka očekivao se pritisak gostujuće ekipe, ali do toga nije došlo. Kapiten domaće ekipe i igrač utakmice, Bojan Aćimović sjajno je komandovao odbranom. Svaki pokušaj gostujuće ekipe je pročitao, sjajno izneo loptu i prosledio je veznom redu svog tima.

Najlepši momenat na utakmici dogodio se u 80. minutu, kada je Slavko Nikolić najpre sjajno primio loptu, zatim nanizao nekoliko igrača, a onda sjajnim udarcem sa oko 20 metara postigao veoma efektan gol za ispostaviće se konačnih 2:0.

Sve u svemu, zaslužena pobeda domaće ekipe, koja je taktički odlično odigrala čitav meč. Gosti iz Šašinaca imaju za čim da žale, pogotovo za šansama u prvom delu utakmice. I jednima i drugima predstoji velika borba za opstanak u narednom periodu. Trgovački sledeće nedelje gostuje u Adaševcima ekipi Graničara, dok ekipa iz Šašinaca dočekuje ekipu Fruške Gore.

STADION: Borca (Veliki Radinci). DELEGAT UTAKMICE: Branko Gvoka (Jarak). GLAVNI SUDIJA: Bojan Selaković (Laćarak). POMOĆNE SUDIJE: Dejan Borođi (Sremska Mitrovica), Dragan Popović (Šuljam). STRELCI: Milan Buzaš u 58. i Slavko Nikolić u 80. minutu za Trgovački. ŽUTI KARTONI: Lukić (Trgovački), Šulaja, Galetić, Tomić, Stanojević (Sloboda).

TRGOVAČKI: Manojlović, Stefan Đokić (od 46. Alen Đokić), Vučenović (od 80. Stojković), Nikolić, Stanić, Aćimović, Vojislav Ćetković, Lukić (od 46. Buzaš), Nikolić, Pavlović (od 60. Dimitrije Ćetković), Drča (od 85. Tot).

SLOBODA: Ovšek, Šulaja, Stanojević, Tepšić (od 46. Laćarački), Čanadžija, Morak, Tomić, Nedeljković, Petrović, Ristanović, Galetić.

OFK Zeka Buljubaša 1 : 2 Graničar 1924
Zmaj 1 : 2 Jedinstvo
Fruškogorac 5 : 0 Jednota
Sremac (B) 2 : 3 Erdevik 2017
Sremac (J) 1 : 2 OFK Bikić
Graničar (K) 1 : 3 Obilić 1993