Prvi poraz Sloge iz Maradika

U Nikincima je danas odigrana utakmica 4. kola OFL Ruma-Irig-Inđija-Stara Pazova, koja je ponela epitet derbija kola, a snage su odmerili domaći Polet i Sloga iz Maradika. Polet je u meč ušao nakon ubedljivog poraza u Kraljevcima, dok su gosti u Nikince došli neporaženi.

Sam početak utakmice obeležio je dosta mlak i slab tempo. Domaći su od starta pa do kraja utakmice držali sve u svojim rukama. Gosti su danas u Nikince došli rasterećeni, sa samo jednom idejom a to je da se u Maradik vrate neporaženi. Nisu imali velike ambicije u napadu, ali su se u odbrani vrlo organizovano branili. Tek na momente su pokušali da iskoriste iskustvo Svetislava Kusića, koji je pokušavao na vrlo inteligentne načine da pronađe Ranka Gudalovića, ali je odbrana domaće ekipe bila na mestu. Domaći su jalovo napadali, pokušavajući da uglavnom udarcima iz ugla savladaju odličnog golmana gostiju, Nikolu Perića, ali bez uspeha. Na poluvreme gosti odlaze zadovoljniji jer je rezultat bio najnepopularniji - 0:0.

Drugo poluvreme ista priča, domaći napadaju a gosti se brane. Ipak do promene rezultata došlo je u 49. minutu kada je nakon centaršuta Milana Jovića, najprisebniji u kaznenom prostoru gostiju bio Radenko Perić i doneo prednost domaćima od 1:0.

Odmah nakon toga usledila je nešto agresivnija i ofanzivnija igra ekipe iz Maradika. Domaći se malo povlače pokušavajući da obrane stečenu prednost, i da brzim kontrama udvostruče prednost. U tome su i uspeli u 69. minutu, kada je kapiten domaće ekipe Miloš Stevanović nakon sjajnog upošljavanja od strane Alena Marković, veoma lepim udarcem pogodio malu mrežu odličnog golmana gostiju Perića, za ispostaviće se konačnih 2:0.

Do kraja utakmice domaći rutinski privode meč kraju i dolaze do nova tri boda kojim su preskočili ekipu iz Maradika. U sledećoj utakmici ekipa Poleta gostuje u Stejanovcima, ekipi Borca i ukoliko opravda ulogu favorita, ozbiljno će se uključiti u borbu za vrhu. Ekipa Sloge u nedelju dočekuje sjajnu ekipu iz Jaska, i to će možemo slobodno reći biti jedan od derbija kola sledeće nedelje.

STADION: Poleta. GLAVNI SUDIJA: Dušan Poznan (Ruma). DELEGAT UTAKMICE: Mirko Petrušić. STRELCI: Perić u 49. i Stevanović u 69. minutu za Polet. ŽUTI KARTONI: Miletić, Lozančić, Perić, Cvijanović (Polet), Đokić, Rankov, Gudalović, Radošević (Sloga).

POLET: Veljović, Petrović, Vidić, Damjanović, Lozančić (od 75. Likić), Perić (od 63. Nešković), Jović (od 75. Cvijanović), Miletić, Marić, Marković (od 81. Vasić), Stevanović.

SLOGA: Perić, Tatić, Radošević, Detelin, Miščević, Bobar (od 46. Petrović), Kusić (od 72. Fajin), Gudalović (od 89. Fridman), Đokić, Ipač (od 46. Rankov), Ratković (od 65. Novaković).

Planinac 1 : 2 Donji Petrovci
Vojvodina 4 : 1 Fruškogorac
27. Oktobar 1 : 3 Graničar
Sloga (K) 1 : 4 Borac (S)
Polet 2 : 0 Sloga (S)
Car Uroš 3 : 3 Jedinstvo (K)