MOL Arandjelovac-Topola: Nova tri boda Sloge

U 18. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge savladali su gostujuću ekipu iz Žabara rezultatom 4:0 i na taj način u potpunosti im se revanširali za poraz u jesenjem delu prvenstva. Prvu izgledniju priliku imali su gostujući fudbaleri. Stevanović je u 9. minutu sa 20-ak metara šutirao pored gola. Domaći su uzvratili golom u 13. minutu M. Pavković je iskoristio dodavanje Babića i sa 10-ak metara postigao gol za Slogu. Posle samo dva minuta domaći su duplirali vođstvo. M. Pavković je izveo slobodan udararac sa 25 metara, golman Granulić samo na kratko uspeo da interveniđe, a odbijenu loptu Ivanović je rutinski sproveo u mrežu. Fudbaleri Sloge su mogli i do ubedljivijeg vođstva u 23. minutu, ali je udarac A. Pavkovića odbranio danas solidni golman gostiju. Najbolju priliku za pogodak gosti su imali u 38. minuta kada je Marković sa 20-ak metara pogodio prećku.

Drugo ppoluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćeg tima. Gosti gotovo da nisu uspevali da naprave ozbiljniju akciju. Jedini šut ka golu danas besposlenog Jelesijevića imali su 73. minutu, ali je A. Radošević sa 35 metara bio neprecizan. U 53. minutu Antonijević je iskoristio sjajnu asistenciju Babića i sa 15-16 metara savladao Granulića. Isti igrač postigao je i četvrti gol za domaće u 76. minutu, ovaj put iskoristivši dodavanje M. Pavkovića. Domaći su mogli i do ubedljivije pobede, ali su Ivanović u 78. i Ć. Petrović u 85. minutu bili neprecizni. Sve u svemu, potpuno zaslužena i  veoma važna pobeda Zagoričana u borbi za opstanak i sada već sve izvesnije pohodu ka središnjici tabele.

Sloga (Zagorica) - Žabare (Žabare) 4:0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 100. Delegat: Života Anić (Orašac). Glavni sudija: Zoran Ristić (Donja Trnava) pomoćnici: Miloš Jovanović (Topola) i Nemanja Popović (Natalinci). Strelci: M. Pavković u 13. Ivanović u 15. Antonijević u 53. i 76. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Dimitrijević, Babić, Antonijević (Sloga) Stevanović, Mihailović (Žabare).

Sloga: N. Jelesijević, M. Jelesijević (od 73. Jovanović), Dimitrijević (od 60. Miloš Stevanović), Vesić, Milan Stevanović, A. Pavković, J. Petrović (od 63. Č. Petrović), Babić, M. Pavković, Antonijević, Ivanović.

Žabare: Granulić, M. Brkić, Ilić, Džunić, A. Blagojević (od 46. M. Blagojević), M. Radošević, A. Radošević, Miša Stevanović, Mihailović, Marković, N. Brkić.

Sloga 4 : 0 Žabare
Radoje Domanović 2 : 0 Mladi rudar
Prvi srpski ustanak 1 : 0 Mladost
Jasenica 3 : 0 B 2000
Maskar 2 : 1 BSK
Plaskovac 1 : 2 Kopljari