Trijumf Sloge u Žabaru

U 20.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge savladali su u Žabaru istoimenu ekipu rezultatom 2:1. U jednoj ne toliko kvalitetnoj, ali uzbudljivoj utakmici, u kojoj su oba tima igrala borbeno i na trenutke nervozno, utisak je da su gosti (uz malo sportske sreće) zasluženo došli do novih bodova.

Nakon početne inicijative gostiju (udarac Č.Petrovića sa 10 metara pored gola u 5.minutu i V.Petrovića sa 15 metara u 23. minutu), domaći su uzvratili preko N.Brkića u 39. minutu, koji je sa 10-ak metara traljavo šutirao pa je njegov udarac lako zaustavio golman Jelesijević.

Početak drugog dela igre doneo je mnogo angažovaniju igru domaćih. Janković je u 46. minutu tukao sa 15 metara,a danas vrlo dobri golman gostiju dobro intervenisao. Za ofanzivnu igru fudbaleri domaće ekipe nagrađeni su u 72. minutu. N.Brkić  je odlično prošao po levoj strani i uputio upotrebljiv pas u peterac gostiju, a u gužvi se najbolje snašao M.Radođević za vođstvo i slavlje domaćih fudbalera. Nakon primljenog gola gosti su se prenuli, zaigrali nešto angažovanije i do izjednačenja stigli u 80.minutu. V.Petrović je izveo korner, a J.Petrović glavom sa 10-ak metara poslao loptu nekoliko centimetara ispod prečke. Samo tri minuta kasnije, posle jedne dobro izvede kontre, Gajić je poslao loptu u šesnaesterac domaćih,a Matić nespretno intervenisao i savladao  svog zatečenog golmana Šćekića. Priliku za ijednačenje domaći su imali u 88. minutu. Jovanović j e sa 2 metra šutirao,a golman gostiju odbranio.

Sloga (Zagorica)- Žabare 2:1

Igralište u Žabaru. Gledalaca oko 70. Delegat:Zoran Radović (Aranđelovac). Sudija:Miloš Jovanović (Božurnja),pomoćnici:Dobrivoje Šišmanović (Masloševo) i Nemanja Popović (Natalinci). Strelci:M.Radošević u 72.minutu za Žabare, a J.Petrović u 80. i Matić (autogol) u 83.minutu za Slogu. Žuti kartoni:A.Radošević, Jovanović, Janković (Žabare)  Milan Stevanović (Sloga).

Žabare: Šćekić, Pavlović, Milovanović (od 46.Janković), Matić, M.Brkić, Jovanović, M.Radošević, A.Radođević, Srećković, Marković (od 65.Radović), N.Brkić.

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović (od 46.Gajić), Dimitrijević, Vesić, Milan Strevanović, Jovanović, Lekić (od 46.Ivanović), J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Žabare 1 : 2 Sloga
Mladost 0 : 2 Mladi rudar
Trnava 6 : 0 Misača
Plaskovac 5 : 1 B 2000
Ranilović 3 : 2 Kopljari
Jasenica 4 : 2 Radoje Domanović