Ubedljiv poraz Sloge u Bukoviku

U 21. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge ubedljivo su poraženi u Bukoviku od ekipe Mladog rudara rezultatom 8:1. Vrlo motivisani i za igru raspoloženi domaći su u svim segmentima igre u potpunosti nadigrali indisponirane gostujuće fudbalere, i da su bili malo precizniji ubedljivu pobedu mogli su učiniti još ubedljivijom.

Ipak, prvu priliku na meču imali su gostujući fudbaleri u 3. minutu. M.Jelesijević je šutirao 10-ak metara malo iskosa sa desne strane, ali pravo u golmana Mitrovića. Kazna za promašaj ekspresno je stigla u 5. minutu. Vlajković je uposlio V.Jankovića, a ovaj sa 5 metara poslao loptu u gol. Do kraja poluvremena domaći su propustili sijaset prilika. Udarci N.Jankovića (sa 10 metara), Vlajkovića (15 metara), Begovića (glavom sa 5 metara), pa opet Vlajkovića (sa 10-ak metara) završili su ili pored gola ili u rukama golmana gostiju. I kada su svi pomislili da će domaći na petnaestominutni odmor otići sa minimalnom prednošću, N.Janković  je sa ivice šesnaesterca poslao loptu u donji desni ugao Jelesijevićevog gola.

Na startu drugog dela domači su postigli pogodak. Vlajković  je, posle prodora po desnoj strani, uposlio N.Jankovića kome nije bili teško da sa 10 metara pošalje loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije isti igrači su opet bili u glavnim ulogama. Ovaj put je Jankovič asistirao Vlajkoviću, a ovaj rutinski sa 10-ak metara savladao Jelesijevića. Nakon toga, gostujući fudbaleri su zaigrali za nijansu angažovanije i u 56. minutu postigli počasni pogodak. M.Jelesijević je umakao odbrani domaćih, pravovremeno uposlio V.Petrovića, koji je sa 12-13 metara poslao loptu u mrežu MIirovića (postigavši 50.gol Sloge u ovoj sezoni). Već u sledećem napadu fudbaleri Mladog rudara su postigli novi pogodak. Vlajković je, posle solo prodora savladao Jelesijevića. Svoj mini šou imao je i Milovanović. Najpre je u 64. minutu napravio slalom kroz odbranu gostiju i postigao efektan gol sa ivice kaznenog prostora, da bi u 85. minutu iskoristio dodavanje Pavlovića i rutinski sa 10 metara postigao novi gol. Gostujući fudbleri su do gola mogli u 71. minutu. Antić je u svom kaznenom prostoru oborio Č.Petrovića, sudija Popović pokazao na "kreč", a V.Petrović šutirao pored gola. Minut kasnije i Č.Petrović je bio u prilici,ali je posle dodavanja V,Petrovića sa 2 metra šutirao pravo u golaman domaćih. Konačan rezultat meča posatavio je Adžić, poslavši loptu sa 14-15 metara iza leđa Jelesijevića.

Mladi rudar (Bukovik) - Sloga (Zagorica) 8:1

Igralište u Bukoviku. Gledalaca oko 60. Delgat: Mileta Pavlović (Aranđelovac).Sudija:Nemanja Popović (Natalinci), pomoćnici:Đorđe Stevanović (Vinča) i Milan Milovanović (Aranđelovac). Strelci:V.Janković u 5. N.Janković u 43. i 48.minutu, Vlajković u 50. i 64. Milovanović u 58. i 85. i Adžić u 88.minutu za Mladi rudar, a V.Petrović u 56.minutu za Slogu.

Mladi rudar: Mitrović, Tanasijević, V.Janković (od 51. Mališić), Antić, Jakšić, Milićević, Begović (od 53. Milovanović), Pavlović, Vlajković (0d 65. Adžić), Savić, N.Janković.

Sloga: N.Jelesijević, Stevanović (od 46.Marković), Dimitrijević, Vesić, Milić, Jovanović, Lekić, Gajić, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Maskar 3 : 4 Žabare
Proleter 2 : 3 Jasenica
Radoje Domanović 6 : 1 Ranilović
Kopljari 0 : 1 Plaskovac
B 2000 1 : 3 Trnava
Misača 1 : 5 Mladost