Značajan trijumf Sloge

Fudbaleri Sloge ostvarili su petu prvenstvenu pobedu savladavši, u okviru 7. kola Međuopštinske lige Aranđelovac - Topola, ekipu Žabara iz istoimenog mesta rezultatom 4:0. U jednoj borbenoj, ali korektnoj utakmici, domaći su prikazali solidnu igru i (nakon dva izastopna poraza) osvojili značajne bodove u večnoj borbi za opstanak.

Domaći su iz prve ozbiljnije akcije postigli pogodak u 7. minutu. Blagojević  je uuputio centaršut sa desne strane, a Č.Petrović glavom sa 5 metara savladao Šćekića. Zagoričani su do gola mogli i u 24.minutu, ali je udarac Vesića sa 12-13 metara  završio pored gola. Drugi gol domaćih delo je B.Jovanovića, koji je posle solo prodora  13-14 metara iskosa sa desne strane  poslao loptu u dalji ugao gostujućeg čuvara mreže.

Drugo poluvreme počelo je prilikom domaćih. Vesić je tukao sa 10-ak metara, ali nedovoljno jako da bi ugrozio Šćekića. Igrao se 64.minut, kada je danas vrlo dobri J.Petrović oboren u kaznenom prostoru gostiju. Sudija Jovanović dosudio  je najstrožu kaznu, a udarac Gajića odbranio Šćekić. Domaći su nastavili sa napadačkom igrom i 72. minutu postigli treći gol. J.Petrović je nesebično proigrao Č.Petrovića, kome nije bilo teško da sa 5-6 metara loptu rutinski pošalje u mrežu. Samo 4 minuta kasnije domaći postižu još jedan pogodak. Grujućić je proigrao Ivanovića, a ovaj sa 10-ak metara savladao golmana gostiju. Najbliži golu gosti su bili u 81.minutu, kada je R.Jovanović  tukao glavom sa 7-8 metara,a golman domaćih Marković odbranio. Domaći su  u finišu pobedu mogli da učine i ubedljivijom, ali su udarci Č.Petrovića i B,Jovanovića završili preko gola.

Sloga (Zagorica) - Žabare 4:0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 70. Delegat:Rade Savić (Venčani). Sudija:Miloš Jovanović (Božurnja), pomoćnici:Dragan Lazarević i Marko Savić (oba iz Aranđelovca). Strelci:Č.Petrović u 7. i 72. B.Jovanović u 34. Ivanović u 76.minutu za Slogu- Žuti kartoni:N.Brkić, M.Brkić (Žabare).

Sloga:Marković, Miloš Stevanović (od 69. M.M.Lekić), Gajić (od 75. M.S.Lekić), Vesić, Milan Stevanović, N.Jovanović, Blagojević (od 30. Ivanović), J.Petrović, Č.Petrović, B.Jovanović, Grujičić.

Žabare:Šćekić, Pavlović, Milovanović (od 69. Reljić), Džunić, Mihailović (od 35. M.Brkić), R.Jovanović, M.Radošević, A.Radošević (od 72. V.Marković), Karić, M.Marković, N.Brkić.

Sloga 4 : 0 Žabare
Mladi rudar 3 : 1 Mladost
Misača 2 : 3 Trnava
B 2000 1 : 0 Plaskovac
Kopljari 2 : 1 Ranilović
Radoje Domanović 4 : 1 Jasenica