U Lozni ništa novo, nastavljen je niz pobeda Sloge

U nizu od 11 prvenstvenih utakmica bez poraza u kojima je ostvareno 7 pobeda, a 4 utakmice su završene nerešeno, u 24.kolu u Lozni na stadionu Kraj Morave pao je i Čitluk. Slavili su Lozanci rzultatom 3:1.

Mnogo teže nego što se očekivalo fudbaleri iz Lozne su savladali mladu poletnu ekipu iz Čitluka. Počeli su fudbaleri Sloge sa svojom prepoznatljivom igrom do noge, ali u ovom period nisu ugrozili agilne mladiće iz Čitluka. U ovom period igre vise špansi za postizanje pogodaka su imali gost preko pre svega svog ponajboljeg igrača Pajića, ali se istakao uvek pouzdani Savić na golu domaćina. I onda po navici gruba greška odbrambenih igrača Sloge lopta dolazi do pomenutog Pajića koji vara dva igrača i pogadja nebranjeni deo mreže za radost gostiju. Do poluvremena ništa novo pokušavali su domaći igrači najčešće prodorima po levoj strani na kojoj dejstvuju Kovačević Marko i Andrejić, ali bez opasnosti za gol Lukića. Na odmor se otišlo zasluženim vodjstvom gostiju od 0:1.

Fudbaleri Soge su u drugo poluvreme ušli sa vidljivim motivom da dodju do povoljnog rezultata i nastave niz nepobedivosti. U igru je ušao Milojević koji je uneo mnogo živosti u igru veznog reda I koji je doneo prevagu na tom delu terena, Tako je već u 55. minutu na jednu dubinsku loptu istrčao golman gostujuće ekipe Lukić koji promašuje istu a ona dolazi do Andrejića koji je smešta u praznu mrežu za veliku radost i danas solidno popunjenih tribina stadiona Kraj Morave. Od tog trenutka na terenu postoji samo jedan tim. Fudbaleri Sloge su pleli mrežu oko gola Čitluka čiji igrači su se povukli da sačuvaju rezultat. No to im nije pošlo za rukom jer je vež u75.minutu domaćin preokrenuo rezultat u svoju korist. Korner sa leve strane je izveo Velisavljević, a na drugoj stativi se našao Andrejić koji je spretno ubacio loptu u mrežu. Nezadovoljan samo iz njemu znanih razloga fudbaler Čitluka Živolić je pogrdnim rečima vredjao glavnog sudiju utakmice Stojanovića kome nije preostalo ništa drugo nego da mu pokaže crveni karton i put u svlačionicu.  Tačku na i je stavio Milojević koji je svoju odličnu partiju krunisao pogodkom u 80. minutu. Naime po levoj strani je prošao Marko Kovačević ubacio loptu na drugu stativu gde ju je sačekao Milojević koji je glavom lobovao golmana Lukića za konačnih 3:1.

Više nego zaslužena pobeda Lozanaca za nastavak niza. Gosti mogu da žale na propuštenim prilikama. U narednom kolu fudbaleri sloge gostuju u Bošnjanu dok ekipa Čitluka gostuje u Gornjem Stepošu.

Sloga (L) – Čitluk 3:1 (0:1)

Stadion kraj Morave u Lozni gledalaca 100. Sudija Stojanović Dušan (Kruševac) 7. Strelci: Andrejić u 55. i 75. i Milojević u 80. za Slogu, a Pajić u 40. za Čitluk. Crveni karton: Živolić u 75. minutu. Igrač utakmnice: Andrejić.

Sloga (L): Savić 7,5. S.Nedeljković 7, Milošević 7, Stojanović 7,5, Andrejić 8, Milosavljević 7 (od 45 Milojević 7,5), N.Nedeljković 7 (od 85 D.Vasiljević), Mladenović 7, Mš.Kovačević 7, Ma.Kovačević 7, Velisavljević 7.

Čitluk: M.Lukić 6,5, Popović 6, Milosavljević 5,5, Ratković 6,5, Ćalić 6, Janković 6, Živolić 5, Pajić 6,5, Sarić 6, Pavlović 6 (od 46 Bacić 6,5), Vasić 6

Sloga (L) 3 : 1 Čitluk
Mačkovac 5 : 2 Gornji Stepoš
Temnić 1924 9 : 0 Gradina
Sloga (Ć) 7 : 0 Dedina
Trudbenik 3 : 1 13. April
FUD 3 : 2 Sloga (D)