Velika pobeda fudbalera Sloge iz Lozne u komšijskom derbiju u Milutovcu

U okviru 23. kola prve Rasinske okružne lige u Milutovcu, fudbaleri Sloge su u svim elementima fudbalske igre nadvisili komšije i slavili rezultatom 0:3. Utakmica je odigrana po veoma lošem vremenu jer tokom celog susreta je padala kiša i duvao je jak vetar koji je ometao tačna dodavanja.

Već u 7. minutu fudbaleri iz Lozne su stavili do znanja domaćinu da će se danas oni pitati za sve na utakmici. Naime jednu dubinsku loptu je na ivici šesnaesterca prihvatio, danas najbolji pojedinac utakmice, Nenad Nedeljković, odlično se zagradio i vratio povratnu prema Željku Stojanović, koji cilja donji levi ugao i pogadja malu mrežicu. Danas vrlo nervozni domaćini su pokušavali stihijski ubacivanjem dubinskih lopri u kazneni prostor gostiju, ali sigurna odbrana Sloge nije dopustila priliku za pogodak. Nesigurni sudija Lazar Marković je u 25. minutu podlegao pritisku svih igrača i navijača domaćina i dostudio najstrožiju kaznu iako je bio na par metara od dogadjaja. Naime jedan šut prema golu gostiju je telom izblokirao odbrambeni igrač i sudija nije dosudio ništa. Međutim pritisak svih igrača, klupe i navijača je urodio plodom i on je pokazao na belu tačku. Kazneni udarac je izveo Nikolić Životije čiji dobar šut je odlični golman Savić odbranio. Do kraja poluvremena još jedna kardinalna greška pomentog sudije. Životije Nikolić bez lopte koja je pritom bila daleko od mesta dogadjaja šutira igrača gostujuće ekipe Miloša Kovačevića. I kada su svi očekivali isključenje sudija mu pokazuje žuti karton. Na odmor se otišlo vođstvom gostiju iz Lozne sa 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme u 47. minutu gosti su iznudili korner sa leve strane. Loptu u šesnaesterac je ubacio Velisavljević gde su smušeno reagovali odbrambeni igrači Poleta. U gužvi se najbolje snašao Nenad “Kobac” Nedeljković i rutinski ubacio loptu u mrežu za velikih 0:2. U nastavku su gosti postavili zonu na 20 metara od gola, a domaćin je pokušavao dugim loptama i u ovom period su imali dve solidne prilike, ali je Savić odličnim intervencijama sprečio smanjenje rezultata. Gosti su dočekali svoju priliku u 74. minutu po desnoj strani je po ko zna koji put probio Miloš Kovačević ubacio oštru loptu u kazneni prostor gde pronalazi Nenada Nedeljkovića, a ovaj rutinski pogadja za konačnih 0:3. Do kraja utakmice vredno pomena je drugi žuti odnosno crveni kartom pokazan nervoznom Životiju Nikoliću.

Fudbaleri Sloge zasluženo u Loznu nose sva tri boda nastavljajući niz od 8 utakmica bez poraza. U sledećem kolu u Loznu stiže Čitluk, a fudbaleri Poleta gostuju Bošnjanu.

Polet 57 - Sloga (L)  0:3 (0:1)

Stadion u Milutovcu gledalaca: 20. Sudija: Marković Lazar (Kruševac)  5. Strelci: Stojanović u 7. i N.Nedeljković u 47. i 74. minutu. Igrač utakmice: Nenad Nedeljković.

Polet 57: Popović 6, Hadžić 6, V.Nikolić 6, Tomić 6, Jugović 6,5, DJonić 6, Rajković 6, Dodić 6, Milićević 6, Ž,Nikolić 5, Vesić 6,5.

Sloga (L): Savić 7,5, D.Vasiljević 7, S.Nedeljković 7, Stojanović 7,5, I.Milosavljević 7, N.Nedeljković 8 (od 76. M.Milosavljević), Mladenović 7, A.Vasiljević 7, Ma.Kovačević 7, Mš.Kovačević 7,5, Velisavljević 7,5.

Autor: Radovan Milovanović

Polet 57 0 : 3 Sloga (L)
Jastrebac 6 : 0 Bošnjane
Sloga (D) 0 : 0 Rubin
13. April 4 : 2 FUD
Dedina 3 : 0 Parunovac