Konačno pobeda fudbalera Sloge iz Lozne u prolećnom delu prvenstva

Posle tri utakmice koje su fudbaleri Sloge iz Lozne odigrali nerešeno u prolećnom delu prvenstva konačno i pobeda. Savladan je podmladjeni, vrlo dobar sastav Jastrebca iz V.Šiljegovca rezultatom 1:2. Utakmica je odigrana na igralištu sa veštačkom travom u SC Kruševac u Boivolju.

Na samom startu utakmice već u prvom minute šansa za goste. Naime danas vrlo raspoloženi Pećerić Andrija je prevario svog čuvara stuštio se ka golu domaćina i kada se očekivao pogodak on je šutirao pored leve stative. U nastavku poluvremena vidjena je borba na sredini terena. Jak vetar koji je duvao onemogućavao je igrače i jednog i drugog tima da šalju bolje pasove ka svojim saigračima. U ovom delu igre nešto veći posed lopte su imali gosti iz Lozne koji su pokušavali šutevima iz daljine, ali bez uspeha. Domaćin je pokušavao preko iskusnog Jevgenijevića, ali ni oni nisu imali ozbiljniju priliku u prvom poluvremenu. Tako se na odmor otišlo sa najnepopularnijim rezultatom 0:0.

U poluvremenu trener gostiju Pavlović u igru uvodi Nenada Nedeljkovića koji je u mnogome promenio tok utakmice. Nedeljković je svojim pravovremenim pasovima razigravao sa jedne strane Andrejića, a sa druge Pećerića koji su stvarali panse pred golom Pešića. U 50. minutu jedan brz kontranapad je predvodio Pećerić koji je na nekih 30 metara od gola prevario svog čuvara, uleteo kao tane u kazneni prostor i plasirao loptu u suprtni ugao nemoćnog golmana Pešića za zasluženo vodjstvo svog tima. Nakon postigrnutog pogotka fudbaleri Sloge su nastavili sa napadima i u dva-tri navrata su ozbiljno pripretili. I kako to obično biva kada se ne iskoriste prilike, u 60 minutu domaćin u dolazi do izjednačenja. Miljković je sa nekih 35 metara iskosa sa leve strane uputio centaršut u kazneni prostor gostiju gde se pored statične odbrane najbolje snašao Milićević i glavom postigao izjednačujući pogodak. Radost domaćina zbog izjednačenja je trajala petnaestak minuta. U 75. minutu odličan dupli pas na levoj strani napada su izmenjali Andrejić i Milojević, a ovaj drugi upućuje centaršut u srce kaznenog prostora. Na pravom mestu se našao Nenad Nedeljkovi i danas dobru igru krunisao pogodkom za ponovno vodjstvo i ispostaviće se za pobedu svog tima. Imali su domaćini u zadnjim minutima utakmice dve-tri izgledne prilike međutim bez uspeha tako da ceo plen odlazi za Loznu.

Kada se sve sabere i oduzme fudbaleri Sloge iz Lozne su bili bolji za taj jedan pogodak I zasluženo pobedili. U narednom 22. kolu u Loznu stiže poslednjeplasirani Mačkovac, a Jastrebac gostuje ekipi Poleta u Milutovcu.

Jastrebac - Sloga (L)  1:2 (0:0)

Igralište u Bivolju - gledalaca 30. Sudija Janjić (Kruševac) 6. Strelci: Milićević u 60. za Jastrebac, Pećerić u 50. i N.Nedeljković u 75. za Slogu. Igrač utakmice: Andrija Pećerić.

Jastrebac (VŠ): Pešić 6, Rajković 6,5, Migrić 6,5, Milenković 6, A. Milenković 6,5, Miljković 6,5, Milićević 7, Jevgenijević 7, Ivković 6,5, Mihajlović 6,5, Arsenijević 6 (od 55. Lazarević 6).

Sloga (L): Savić 7, S.Nedeljković 7, Milošević 7, Pećerić 7,5, Andrejić 7, Milojević 7, Mladenović 7, Mš.Kovačević 7, Ma.Kovačević 7, A.Vasiljević 7 (od 46. N.Nedeljković 7,5), Velisavljević 7.

Jastrebac 1 : 2 Sloga (L)
Sloga (D) 0 : 0 Polet 57
13. April 3 : 2 Bošnjane
Dedina 3 : 5 FUD
Gradina 1 : 0 Trudbenik
Gornji Stepoš 2 : 0 Parunovac