Sloga iz Lozne do tri boda protiv Trudbenika na krilima Marka Kovačevića

U okviru 14. kola prve Rasinske okružne lige fudbaleri Sloge su na svom terenu u Lozni pobedili solidnu ekipu iz Stalaća rezultatom 3:0. Pobeda je ostvarena pre svega još jednom odličnom partijom Marka Kovačevića.

Od prvog minuta domaći sastav je stavio do znanja gostima iz Stalaća da na današnjoj utakmici nemaju šta da traže. Ređali su se napadi domaćina koji su završavali udarcima van okriva gola ili uspešnim odbranama Isailovića. I tako već u 8. minutu odličan prodor Marka Kovačevića po levoj strani, još bolji centgaršut u srce šesnaesterca gde se najbolje snalazi Milojević i glavom lobuje Isailovića za vodjstvo domaćeg sastava. Borbeni, ali vrlo fer i korektni gosti su pokušavali da uzvrate, međutim bez konkretnog udarca ka golu Savića. Poluvreme je završeno minimalnim, ali zasluženim vodjstvom domaćina.

U drugom poluvremenu ponovljena slika iz prvog. Ređale su se akcije domaćina, sve lepša od lepše, tako da su gledaoci na stadionu kraj Morave danas po lepom vremenu mogli da uživaju. Tako je u 60. minutu prelepu akciju veznog reda i pravovremeno ubacivanje svojim prvim golom na današnjoj utakmici završio, ove polusezone ponajbolji fudbaler Sloge, Marko Kovačević. Još jednu divnu kombinaciju u 70. minutu Marko završio neodbranjivim udarcem u suprotni ugao nemoćnog Isailovića. I onda kako to obično biva sledi period opuštanje domaćih igrača. Igru preuzimaju gosti, ali sve što su uradili u ovom periodu je odličan pogodak Stefana Mladenovića. Naime on je u 78. minutu sa nekih 20 metara raspalio po lopti koja je uletela u levi gornji ugao nemoćnog Savića za konačnih 3:1.

Bilo je ovo još jedno predivno jesenje popodne na stadionu kraj Morave za pristalice Sloge. Sledeće nedelje odlazimo u goste poslednjeplasiranoj ekipi Sebečevca, gde treba očekivati povoljan rezultat.

Sloga (L) – Trudbenik  3:1  (1:0)

Stadion Kraj Morave u Lozni, gledalaca 50. Sudija: Lapčević Dušan (Kruševac) 7. Strelci: Milojević u 8, Ma.Kovačević u 60. i 70. min. za Slogu, a Mladenović u 78. za Trudbenik. Igrač utakmice: Marko Kovačević (Sloga).

Sloga (L): Savić 7, S.Nedeljković 7, Milošević 7, Stojanović 7, Jovičić 7 (od 56 M.Milosavljević 7), Milojević 7,5, Mladenović 7,  Ma.Kovačević 8, A.Vasiljević 7, Mš.Kovačević 7, Velisavljević 7,5.

Trudbenik: Isailović 6,5, Milojević 6,5, Tomašević 6, Nikolić 6, Pavlović 6,5, Mladenović 6,5, Radenković 6, Ristić 6, Milanović 6, Marinković 6,5, Todorović 6.

Sloga (L) 3 : 1 Trudbenik
Parunovac 1 : 0 FUD
Sloga (Ć) 1 : 0 Rubin
Temnić 1924 7 : 0 Bošnjane
Mačkovac 2 : 5 Polet 57
Čitluk 2 : 1 Jastrebac