FSU Kraljevica nadigrala Rudar u Grljanu

FSU Kraljevica je upisala velika tri boda na uvek neugodnom gostovanju u Grljanu, u derbiju 3. kola Zaječarske okružne lige. Izabranici trenera Jugoslava Prvulovića bili su daleko bolji rival na terenu od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka, a golman domaćih Sunarić sprečio je ubedljiviji trijumf gostiju.

Prvu veliku šansu za goste propustio je Marko Žikić u 12. minutu. Lopta je nakon udarca prošla “kroz noge“ golmana Sunarića i pogodila stativu pa je mreža domaćih ostala netaknuta. U 27. minutu Antić odlično reaguje nakon odbrane golmana domaćih i lob udarcem šalje loptu u nebranjeni deo mreže – 0:1! Ubrzo zatim Radović ne koristi novu veliku šansu, Sunarić ponovo odlično reaguje. Krajem prvog poluvremena jedinu ozbiljnu priliku domaći su imali nakon slobodnog udarca Dumitraškovića ali je golman Kraljevice Stanojković odlično reagovao pa se rezultatom 0:1 i otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena donosi novu odličnu priliku za goste ali je Nikolić ne koristi i šalje loptu pored gola. U 74. minutu Marko Žikić iz slobodnog udarca pogađa samo živi zid ali se lopta srećom od odbitka vratila njemu ponovo “u noge“ pa je iz drugog pokušaja uspeo da savlada golmana Sunarića – 0:2 za veliko slavlje gostiju!

Pobeda kao poklon Jugoslavu Prvuloviću, treneru i jednom od osnivača ovog fudbalskog kluba, za 59. rođendan. U narednom kolu FSU Kraljevica dočekuje Pro-Rudar iz Podvisa dok Rudar V.Č. gostuje Trebiču u Sokobanji.

RUDAR VRŠKA ČUKA – FSU KRALJEVICA 0:2 (0:1)

GRLJAN: Teren “Rudar Vrška Čuka“, Grljan. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Aleksandar Minić (Knjaževac). Strelci: Stefan Antić u 27. i Marko Žikić u 74. minutu. Žuti kartoni: Petar Veljković (Rudar) i Marko Ćosić (FSU Kraljevica).

RUDAR VRŠKA ČUKA: Sunarić, A. Dumitrašković (od 54. Minić, od 76. Mitrović), Todorović, Nikić, Zdraveski, Trifunović, Stanojević, Veljković (od 74. Marinković), Kocić, I. Dumitrašković, Rajković.
FSU KRALJEVICA: Stanojković, Brkić, Pavlov, Ćosić, Dinić, R. Žikić (od 85. Denić), Shaffer, Nikolić, Radović (od 85. M. Milenović), M. Žikić (od 80. Čikarić), Antić

Kosovo 2 : 2 Osnić
Sloga 0 : 4 Trebič
Rudar Vrška Čuka 0 : 2 FSU Kraljevica
Rudar 1 : 1 Graničar
Šljivar : OFK 019
Midžor 2 : 1 Malinik