Kraljevica ubedljiva protiv Omladinca

FSU Kraljevica je bez većih problema upisala važne bodove na uvek neugodnom gostovanju u Grezni. Zaječarci su rano stigli do vođstva već u 3. minutu prelepim golom Marka Žikića sa oko dvadesetak metara nakon dodavanja Kevina Šafera. Rano vođstvo FSU Kraljevice nije demotivisalo domaćina koji samo tri minuta kasnije stiže do izjednačenja. Nakon nesmotrene reakcije odbrane gostiju kapiten Omladinca Marko Đorđević volej udarcem šalje loptu u nebranjeni deo mreže golmana Mladena Miladinovića. U 16. minutu novo vođstvo Kraljevice. Dušan Brkić je poslao idealan pas u prostor ka nemačkom internacionalcu Kevinu Šaferu kome nije bilo teško da ’’jedan na jedan’’ zatrese mrežu golmana Saše Milojića pa se rezultatom 1:2 otišlo na odmor.

U nastavku su ’’vukovi sa Kraljevice’’ rutinski sa još dva efektna pogotka ceo plen odneli u Zaječar. U 68. minutu Milan Gligorijević je poslao idealnu loptu sa svoje polovine ka golgeteru Nikoli Aleksiću koji je po levom boku prošao kompletnu odbranu domaćih i rutinski savladao golmana Sašu Milojića. Samo četiri minuta kasnije nakon uigrane akcije iz kornera koji je izveo Šafer, Nemanja Dinić upošljava Marka Žikića koji postiže svoj drugi gol na meču za konačnih 1:4.

Mora se napomenuti da su igrači Omladinca bili izuzetno grubi prema gostujućim igračima pa je sudija Aleksa Zdravković iz Sokobanje domaćinu s pravom pokazao čak sedam žutih i jedan crveni karton koji je u 85. minutu zaradio vezista Martin Milojević nakon grubog starta nad Nemanjom Dinićem.

OMLADINAC – FSU KRALJEVICA 1:4 (1:2)

GREZNA: Teren ’’Ivica Nikodijević’’. Gledalaca: 70. Glavni sudija: Aleksa Zdravković (Sokobanja). Strelci: Marko Đorđević u 6. minutu (Omladinac), Marko Žikić u 3. i 72., Kevin Šafer u 16. i Nikola Aleksić u 68. minutu (FSU Kraljevica). Žuti kartoni: Miodrag Jovanović, Dejan Stevanović, Vladimir Stojanović, Martin Milojević, Marko Milivojević (Omladinac) i Marko Žikić (FSU Kraljevica). Crveni karton: Martin Milojević (Omladinac)

OMLADINAC: Milojić, Jovanović (Milijić), Milivojević, Živković, Prvanović, Milojević, Dimitrijević, Stevanović, Đorđević, Jelenković, Stojanović
FSU KRALJEVICA: Miladinović, Brkić (Krstić), Pavlov, Ćosić, Jelenković, Dinić, Šafer, Gligorijević, Žikić (Denić), Aleksić, Đokić

OFK 019 2 : 0 Osnić
Malinik 4 : 1 Graničar
Omladinac 1 : 4 FSU Kraljevica
Hajduk 0 : 2 Trebič
Midžor 3 : 0 Kosovo
Šljivar : Sloga