FSU Kraljevica slavila u Minićevu

Iako je lider na tabeli imao potpunu inicijativu od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka, ’’vukovi’’ sa Kraljevice su tek u završnici stigli do tri boda na uvek neugodnom gostovanju u Minićevu. U 81. minutu nakog drugog grubog starta Miloš Cvetković je zaradio drugi žuti karton pa se igra potpuno preselila na polovinu domaćina. To je rezultiralo sjajnom završnicom Nemanje Dinića koji pogađa ’’malu mrežicu’’ gola domaćih samo dva minuta kasnije na asistenciju Aleksandra Tomića - 0:1.

Kada su se domaći i definitivno predali sa igračem manje u polju, Kevin Shaffer je poslao idealnu loptu ka napadaču Nikoli Aleksiću kome nije bilo teško da savlada golmana Nikole Mladenovića za veliku radost gostiju – 0:2. Odbrana Kraljevice je ponovo bila na visini zadatka ne dozvolivši domaćoj ekipi nijednu ozbiljniju šansu, a prve minute u prolećnom delu sezone upisali su Dušan Brkić i Nemanja Čikarić. Epitet igrača utakmice odneo je vezista Aleksandar Tomić, asistent kod prvog gola koji je definitivno prelomio meč i na sredini terena nerešiva enigma za protivničke igrače.

U narednom kolu Sloga gostuje u Sokobanji drugoplasiranom Trebiču dok FSU Kraljevica u derbiju kola dočekuje Rudar iz Grljana na Kraljevici.

SLOGA - FSU KRALJEVICA 0:2 (0:0)

MINIĆEVO: Stadion ’’Sloga’’ u Minićevu. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Ilija Cvetković (Zaječar). Strelci: Nemanja Dinić u 83. i Nikola Aleksić u 88. minutu. Žuti kartoni: Miloš Cvetković u 61. i 81., Nemanja Lukić u 28., Ivan Prendivoj u 69. i Dalibor Živković u 80. minutu (Sloga). Crveni karton: Miloš Cvetković u 81. minutu (Sloga)

SLOGA: Mladenović, Lukić (Franjić), Cvetković, Rašić, Miletić, Nisić, F. Tomić, Mijović, Marković, Prendivoj, Živković
FSU KRALJEVICA: Miladinović, Ćosić, Pavlov, Đokić, Jelenković, Tomić, Shaffer, Dinić (Čikarić), Denić (Brkić), Aleksić, Žikić

Hajduk 3 : 1 Osnić
Midžor 4 : 0 Omladinac
Šljivar : Malinik
Rudar 1 : 5 OFK 019
Rudar Vrška Čuka 1 : 0 Graničar
Sloga 0 : 2 FSU Kraljevica