Fudbaleri Sloge iz Lozne pobednici memorijalnog turnira "Aleksandar Aca Lukić" u Pejovcu

U organizaciji fudbalskog kluba "Gradina" iz Pejovca, a pod pokroviteljstvom Sportskog saveza opštine Trstenik i porodice,  održan je 9. memorijalni turnir "Aleksandar Aca Lukić u čast momka koji je svoj mladi život dao u ratnim zbivanjima u BiH.

Na ovogodišnjem memorijalnom turniru učešće su uzele ekipe FK "Gradina" iz Pejovca, FK "Omladinac" iz Ugljareva i FK "Sloga" iz Lozne. Četvrfti učesnik je trebalo da bude FK "Poljoprivrednik" iz Počekovine međutim nisu se pojavili u zakazanom terminu.

U polufinalu su se sastale ekipe FK “Gradina” i FK “Omladinac” gde je domaća ekipa bila ubedljiva i slavila sa rezultatom 5:0. Kako se ekipa FK “Poljoprivrednik” iz Počekovine nije pojavila ekipa iz Lozne je direktno ušla u finale turnira.

U finalnoj utakmici izmedju Gradine i Sloge viđena je prava prvenstvena utakmica sa puno trčanja i lepih akcija. Prvo poluvreme je u potpunosti pripao gostima iz Lozne. Svoju danas odličnu partiju Nenad Nedeljković je krunisao prelepim golom. Tako je prvo poluvreme pripalo Slogi rezultatom 0:1.

U drugom poluvremenu vidjena je potpuno druga slika. Domaći iskusni fudbaleri su znalački koristili statičnost gostiju i stvorili su nekoliko stopostotnih šansi za pogodak. Da na golu Lozanaca nije stajao raspoloženi Nikola Savić verovatno bi rezultat bio ubedljiv na strani Gradine. Ipak domaćin je izjednačio pred kraj utakmice prelepim udarcem sa oko 20 metara, najboljeg igrača Gradine, Miloša Jovanovića koji ni raspoloženi Savić nije uspeo da odbrani. Utakmica je završena najrealnijim ishodom 1:1.  Pristupilo se izvodjenju jedanaesteraca gde je rezultatom 3:2 ekipa iz Lozne pobedila i odnela pobedu na ovom lepom dogadjaju.,

Pehar kapitenu pobedniče ekipe Srdjanu Nedeljkoviću je uručio brat Ace Lukića, Dejan Lukić.

Sloga (L) 4 : 2 13. April
Dedina 2 : 2 Jastrebac
Gradina 3 : 1 Polet 57
Gornji Stepoš 4 : 0 Bošnjane
Čitluk 3 : 2 Rubin
Mačkovac 1 : 1 FUD
Temnić 1924 6 : 0 Trudbenik
Sloga (Ć) 8 : 2 Parunovac