Bez pobednika u duelu Sebečevca i Sloge iz Lozne

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U okviru 23. kola Prve Rasinske okružne lige sastali su se domaći Sebečevac i Soga iz Lozne i podelili bodove rezultatom 0:0.

Po veoma hladnom i vetrovitom vremenu, na neravnom i lošem terenu fudbaleri i jedne i druge ekipe nisu ni mogli da prikažu bolju igru. Nešto vise od igre i konkretnih šansi su imali gosti iz Lozne, ali je ostao najnepopularniji rezultat.

Da će biti tvrda prava prvenstvena utakmjica videlo se od samog starta. Gosti su pripretili već u 4. minutu iz kornera koji je sa desne strane izveo Nikola Petrović. Na drugoj stativi se našao Milošević, ali je njegov šut završio pored gola. Gosti su uglavnom pokušavali da kroz pas dođu do gola protivnika, ali takvu igru nije bilo moguće sprovesti po ovako lošem terenu. U 6. minutu svoj prvi šut je isprobao Nikola Petrović, danas najagilniji fudbaler Sloge, ali je lopta fijuknula pored stative. Isticao se svojom snagom i brzinom i mladi Pećerić, ali nije imao sreće da i danas nastavi niz postizanja pogodaka. Tako je u 20. minutu na dodavanje Nikole Petrovića kao brzi voz protutnjao pored štopera domaćih i kada je trebalo da završi pogodkom lopta je nepravilno odskočila i šut je bio neprecizan. Jedinu priliku na celoj utakmici domaći su imali u 21. minutu kada se oči u oči sa golmanom Savićem našao Milutinović, ali je njegov šut završio pored gola. U prvom delu igre izdvajamo još jedan dobar pokušaj Nikole Petrovića sa preko 25 metara, kojom prilikom je lopta prošla tik iznad prečke.

U drugom poluvremenu obe ekipe su preskakale sredinu terena i dugim loptama pokušavali da ugroze protivnika.  Kao i u prvom u drugom više od igre i šansi su imali gosti. Izdvajamo dva slobodna udarca Nikole Petrovića u 66. i 74. minutu, kada su kod ovog drugog svi već videli loptu u golu, ali je ona liznula stativu i završila u gol autu. U 71.  minutu na drugoj stativi je bio sam Luka Rakovac ali je šuitirao pored gola. U pojedinim situacijama igrači Sloge su pravili potez vise i umesto da šutiraju iz prve pokušavali su sa driblinzima što na ovako lošem terenu nije bilo moguće.

Sve u svemu, zaslužena podela bodova, uz moram da napomenem, odlično suđenje Marka Đorđevića.

Sebečevac – Sloga (L)  0:0

Sudija: Đorđević Marko (Kruševac) 7. Žuti kartoni: Lazić u 40. i Milojević u 86. za Sebečevac, Milošević u 86. Sloga (L). Igrač utakmice: Nikola Petrović Sloga.

Sebečevac: Milojević 6,5, Pantić 6,5, Pantelić 7, Simonović 6,5, Miletić 6,5, Simić 6,5, Milenković 6,5, Lazić 6,5, Milojević 6,5, Đorđević 6,5, Milutinović 6,5

Sloga (L): Savić 7, Ne.Petrović 6,5, Mladenović 6,5 (od 73 Kostović), Milošević 7, Ni. Petrović 7,5, Prokić 6,5 (od 60. Milanović), L.Rakovac 6,5, Pećerić 7, Ma.Kovačević 7, Mš.Kovačević 6,5 (od 73 Milosavljević), Misirlić 6,5 (od 66. Milojević).

Tekst: Radovan Milovanović

Parunovac 0 : 0 Vinogradar
Mladost (T) 2 : 4 Trudbenik
Rubin 0 : 1 Mačkovac
Čitluk 2 : 0 Kupci
Temnić 1924 4 : 0 Gornji Stepoš