Rubin bolji od lidera Sloge iz Ćićevca

FK Rubin Donji Stupanj - foto: Žarko Arsić

Bez rezultatskog značaja za ekipu Rubina iz Donjeg Stupanja pred 500 gledalaca domaći fudbaleri uspeli su da pokvare planove ekipi Sloge iz Ćićevca kojoj je bila preko potrebna pobeda za prvo mesto. Već na početku susreta domaći igrači su stavili do znanja gostima da će teško doći do sva tri boda.

U 8. minutu domaćin je imao stopostotnu šansu kada je lopta preletela pored stative gola gostiju. U 11. minutu golmana Plužnikova je Miljković ozbiljno namučio kada je odlično šutirao, a on izbacuje loptu u korner. Domaćin je poveo u 13. minutu na asistenciju Ugrinića gol postiže Jovanović za 1:0. Napadač  domaćina Vojkan Lisinac je u 16. minutu oprobao šut sa distance, ali je završio pored gola. Imali su gosti dve vezane šanse preko Radosavljevića prvo u 20. minutu kada odlično šutira iz slobodnog udarca a golman Filipović sjajnom paradom brani, a zatim tri minuta kasnije  ponovo Radosavljević šutira a golman domaćih ponovo maestralno interveniše.

U 28. minutu domaćin duplira prednost posle kornera koji izvodi Miljković golman izbacuje loptu koja stiže do Azdejkovića, a ovaj šutira i postiže gol za veliku radost domaćih i igrača i navijača. Uspeli su gosti u 31. minutu da smanje rezultat na 2:1 preko Stolića. Žustro su protetstvovali domaći navijači prilikom jedne sporne situacije kada je prvi pomoćnik signalizirao nedozvoljenu poziciju, a Pršić zahtevao od redarska službe da se ukloni deo publike ali to isto nije učinio kada su u pitanju gostujući navijači koji su ceo meč stajali uz ogradu i dobacivali domaćim igračima.Sudija je pokazao da nije imao ujednačen kriterijum kako kod ove situacije tako i kod dosuđivanja prekršaja. U 42. minutu Lisinac je je ponovo bio u prilici da postigne pogodak na asistenciju Pršića, ali je šutirao preko gola. Ponovo je protestovala domaća publika prilikom akcije kada se iz drugog plana ubacio Pršić, a prvi pomoćnik Lazar Jovanović podigao je zastavicu i signalizirao nedozvoljenu poziciju Pršića.

U 54. minutu velika greska sudije Lazara Pršića, Lisinac izlazi sam ispred gola gostiju i kada je bio u prilici da šutira jedan od igrača gostiju ga ruši van kaznenog prostora što je po pravilima igre direktan crveni karton, sudija odmahuje rukom i pokazuje da se igra nastavi. I Miljković je imao veoma lepu šansu u 63. minutu a golman gostiju brani njegov šut. Nije samo domaćin bio na meti prvog već i drugog pomoćnika koji je prilikom svakog ozbiljnijeg napada domaćina podizao zastavicu ne dozvolivši domaćinima da ugroze gol Sloge. I kada su svi mislili da tri boda ostaju u Stopanju šok za domaćina.  Gosti postižu gol preko Vujića u 85. minutu posle greške odbrane domaćina. Samo što su krenuli sa centra domaćin iz kontra napada preko Lisinca postiže gol za veliku radost domaćih navijača. Posle primljenog gola gostujući fudbaleri nisu hteli da nastave utakmicu iz njima znanih razloga iako su njihovi navijači revoltirani gađali kamenjem domaće fudbalere prilikom proslave pobedonosnog gola.

Ovom pobedom fudbalera Rubina komšije iz Zleginja pobedom u Bošnjanu izbili na prvo mesto Prve rasinske okružne lige i pobedom u poslednjem kolu od naredne sezone će igrati u Zoni "Zapad".

Rubin ( DS) - Sloga (Ć) 3:2 (2:1)
Donji Stupanj - Stadion Rubina. Gledalaca 500. Sudija: Lazar Pršić (Kruševac)5. Strelci: Jovanović 13, Azdejković 28, Lisinac 85. za Rubin, Stolić 31, Vujić 85. za Slogu. Igrač utakmice: Vojkan Lisinac ( Rubin).

Rubin: N.Filipović 7, Šošić 6,5, Čović 7, Karić 7, Azdejković 7,5, S.Filipović 7, Lisinac 8 (od 90. min. J.Nikolić-), Pršić 7,5 (od 75. min. Terzić-), Jovanović 7, Ugrinić 7,5, Miljković 7,5 ,(od 90. min. P.Nikolić-).
Sloga: Plužnikov 6, Mitić 6,5 (od 46. min. Pešić 6), Šljivić 6, Stanojević 6,5, Radosavljević 6,5, Vlajković 6,5, Stolić 7 (od 67. min. Krkić 5,5), Pešić 6,5, Tazić 6,5, Vujić 7, Maksimović 6.

Bošnjane 0 : 5 Vinogradar
Gornji Stepoš 0 : 0 Sloga (L)
Kupci 3 : 1 FUD
Mačkovac 3 : 1 Jastrebac (VŠ)
Trudbenik 3 : 0 Sloga (D)
Parunovac 5 : 0 13. April