OFK Kopaonik poražen u Stupnju

Teren u Stupnju - foto: Žarko Arsić

Posle gostovanja u Stalaću kada su igrači OFK Kopaonika vređani od strane domaće publike a i od strane ljudi iz kluba isto to se dogodilo i ovog vikenda kada je OFK Kopaonik gostovao u Donjem Stupnju, stim što je sada na meti bio po najviše golman Ivan Nikolić koji je tokom celog drugog poluvremena bio prvociran od strane domaće publike pa se postavlja pitanje kome i zašto smeta OFK Kopaonik?!

I ponovo se kao i u Stalaću unutar terena nalaze lica koja nisu upisana u zvanični protokol utakmice što je veliki propust domaćina, a i delegata utakmice. Pre početku utakmice domaćinu je uručena lopta od strane jednog od meštana koji živi u Italiji. Sem jedne šanse Lapčevića kada je u 11. minutu šutirao pored gola domaćin nije ozbiljnije zapretio golu Nikolića u prvom poluvremenu, dok su gosti bili daleko bliži da povedu i imali ozbiljnije šanse za postizanje gola.

U 20. minutu Vilimonović je šutirao sa nekih 20 metara snažno po zemlji ali pravo u golmana Filipovića. Samo dva minuta kasnije golman domaćina pravi katastrofalnu grešku ali Vukojević ne koristi to jer je njegov šut izblokiran a zatim Danilović šalje loptu preko gola. U 31. minutu sjajno kombinuju Čaloveić i Vilimonović koji centrira, a Danilović šutira veoma dobro golman Filipović loptu šalje u korner. Propustio je sudija Stojanović da dodeli žuti karton jednom igraču domaće ekipe koji je veoma oštro startovao nad Todorovićem koji je izdržao do 77. minuta a onda je morao da napusti igru hramljući. Negodovao je i Čaloveić u 37. minutu kada je sudija Stojanović dosuduo prekršaj u korist domaće ekipe iako je čini se Čaloveić bio spretniji i ukrao loptu jednom od braće Nikolić, a malo kasnije ne dosuđuje očigledan prekršaj nad Vukojevićem.

U drugom poluvremenu ponovo gosti prvi prete u 54. minutu šut Vilimonovića odlazi malo iznad prečke gola domaće ekipe. Ugrinić je u 59. minutu je šutirao veoma dobro a lopta odlazi pored desne stative gola gostiju. Vukojević je u 66. minutu pogodio stativu a minut kasnije Čalovejić trese prečku gola domaćina. Domaćin stiže do prednosti u 74. minutu kada su se u duelu našli Nemanja Knežević i Pršić koji je oboren, a sudija Stojanović kao iz topa pokazuje na kazneni udarac koji realizuje Lapčević za 1:0. Domaćin je duplirao prednost u 89. minutu prelepim golom Stefana Filipovića za konačnih 2:0. Na kraju utakmice gosti ne koriste kazneni udarac šut Vukojevića brani golman Filipović.

RUBIN - OFK KOPAONIK1931 2:0 (0:0)

Donjin Stupanj-Stadion u Stupnju. Gledalaca: 30. Sudija: Dušan Stojanović (Kruševac) 6. Strelci: Lapčević u 74, Filipović u 89. minutu. Žuti kartoni: Lapčević, Jovanović, M.Nikolić, Azdejković, Karić (Rubin), Kovačević (OFK Kopoaonik). Igrač utakmice: Stefan Filipović.

RUBIN(DS): N.Filpović 7, Milojičić 6,5 (Karić 6), S.Filipović 7,5, Lapčević 7, M.Jovanović 6,5, A.Nikolić 7, Ugrinić 7 (Čović-), M.Nikolić 7, Stevanović 6,5, Azdejković 6,5, Pršić 7 (Petrović-).

OFK KOPAONIK: I.Nikolić 6,5, N.Knežević 6 (N.Đokić-), U.Knežević 7, Todorović 7 (Maksimović-), Danilović 7, Vilimonović 7, Čaloveić 6,5, Vukojević 6, Kovačević 6,5 (Jovanović -), Bučić 7,Burgić 7.

Rubin 2 : 0 OFK Kopaonik 1931
Gradina 3 : 3 Trudbenik
Jastrebac 3 : 0 Parunovac
Sloga (L) 3 : 0 Bošnjane
Dedina 13 : 0 13. April
Sloga (D) 3 : 4 Mačkovac