Fudbaleri Sloge iz Lozne u odličnoj utakmici poraženi

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U odličnoj fudbalskoj predstavi na igralištu u Zleginju presudilo je preveliko iskustvo igrača domaćeg Vinogradara. Fudbaleri Sloge su pružili dobar otpor favorizovanom domaćinu pa su čak u pojedinim delovima utakmice bili I bolji rival.

Već u 12. minutu peh za goste. Povredio se prvi golman Savić i među stative je morao nezagrejani Rakić. Jedan bezazleni napad domaćih u 16. minutu rezultirao je golom za vođstvo. Naime Nikolić je uputio loš centaršut sa desne strane, lopta je prošla kroz ceo šesnaesterac gostujućeg tima i na drugoj stativi došla do usamljenog Maksića. Ovome je preostao lakši deo zadatka da je ubaci u praznu mrežu što je ovaj i učinio. Od tog momenta gosti preuzimaju inicijativu i stvaraju nekoliko povoljnih prilika za pogodak. Najpre je u 25. minutu udarac isprobao Nikola Petrović ali je lopta fijuknula tik pored leve stative. U 29. minutu odličan prodor i centaršut Marka Kovačevića u kaznenom prostoru domaćih pronalazi Jovanovića. Ovaj šutira u sam donji desni ugao međutim Radulac se izvio i loptu izbacio u korner. I kako to biva tim koji stvara šanse primi gol. Naime u 44 minutu u solo prodoru po levoj strani  Maksić je nanizao  nekoliko igrača gostujuće ekipe i vratio loptu na ivicu šesnaesterca. Loptu je primio iskusni Danilović i udarcem u suprotni ugao povisio rezultat na 2:0. Do odmora beležimo još jednu šansu domaćina u kojoj se obrukao Vukojević. Naime on je izašao sam pred golmana Rakića i kada se očekivala sigurna realizacija Vukojević je lobovao Rakića ali i gol gostiju.

Drugo poluvreme počinje odlično za goste. U 49. minutu jedan nesporazum u odbrani domaćih koristi Rajko Rakovac i rezantnim udarcem postiže pogodak za nadu gostujuće ekipe. Međutim radost je trajala svega 12 minuta. U 61. minutu nesigurni sudija Janjih dosuđuje nepostojeći slobodan udarac za domaći tim. Upućen je dobar centaršut gde je najviši u skoku Gašić koji glavom loptu smešta u mrežu nemoćnog Rakića. Igrao se 79. minut kada je jednu slabo izbijenu loptu prihvatio Danilović koji na njemu svojstven način šutira i postiže svoj drugi pogodak. Dobar prodor i šut sa leve strane rezerviste Milosavljevića u 82. minutu završio je tik iznad prečke već savladanog Radulca. I onda najlepši momenat utakmice. Po lopti je sa preko 40 metara od gola raspalio Prokić koja je kao tane uletela u gornji levi ugao nemoćnog golmana Radulca.

Po svemu viđenom domaćin je zasluženo pobedio i nastavio trku za najviši plasman. Fudbaleri Sloge su pokazali da znaju da igraju i pružili su mnogo bolju igru od predhodne utakmce. I dalje se vidi neuigranost linija, a osetio se i izostanak standardnih igrača. Popravni je već u nedelju kada Sloga gostuje kod imenjaka u Dašnici.

Vinogradar 4 : 2 Sloga (L)
Bošnjane 1 : 2 FUD
Gornji Stepoš 1 : 4 Jastrebac (VŠ)
Kupci 4 : 0 Sloga (D)
Mačkovac 5 : 0 13. April
Trudbenik 4 : 1 Sebečevac
Parunovac 1 : 1 Sloga (Ć)
Mladost (T) 0 : 5 Temnić 1924