Pobeda fudbalera Sloge iz Lozne

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U utakmici u kojoj su fudbaleri Sloge bili mnogo bolji rival odlučio je jedan pogodak postignut iz opravdano dosudjenog jedanaesterca u 48. minutu.

Na samom početku domaćin je stavio do znanja da neće dozvoliti nikakvo iznenadjenje. Već u 2. minutu lepa akcija koju udarcem u okvir gola završava Miloš Kovačević koji brani danas odlični golman Pešić i odbija loptu u korner. Domaći igrači su nastavili sa napadima dok su se gosti iz Parunovca opredelili za odbranu sa samo jednim isturenim igračem. U 16. minutu dobar udarac Beljića koji opet brani golman gostiju. U 20. minutu je poništen pogodak N.Nedeljkovića zbog ofsajd pozicije. Naime slobodan udarac sa nekih 20. metara je izveo Nikola Petrović. Odličan šut je golman Pešić odbranio, lopta se odbila do Nedeljkovića, ali je pomoćni sudija odmah podigao zastavicu. Jedinu priliku u ovom delu utakmice gosti su imali preko Živkovića koji se u jednom kontranapadu našao sam ispred gola ali je šutirao pravo u dobro postavljenog Slavka Petrovića. Do kraja poluvremena su se ređale šanse ispred gola gostujuće ekipe, ali su šutevi uglavnom završavali pored gola ili je odlični Pešić odbranio. Odličnu šansu je imao Nenad Nedeljković u 41. minutu. Odličan centaršut sa desne strane je uputio Nikola Pertrović najviši u skoku je bio Nedeljković koji je glavom loptu poslao tik pored stative. Na odmor se otišlo najnepopularnijem rezultatom 0:0.

Prvo uzbudjenje u drugom poluvremenu je odlučilo pobednika. Naime jedan slobodan udarac sa polovine terena je izveo Milojević koji je dubinskom loptom uposlio Marka Kovačevića. Ovaj ulazi u kazneni prostor i kada se spremao da loptu pošalje u gol na njega naleće golman gostiju i ruši ga. Sudiji Živiću nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na belu tačku i umesto da golmanu pokaže crveni karton on mu pokazuje samo žuti. Kazneni udarac u pogodak pretvara Nikola Petrović i postavlja, ispostaviće se konačnih 1:0. Nastavili su domaćini sa napadima ali isto kao i u prvom poluvremenu šutevi su završavali uglavnom pored gola. U 73. minutu Milojević odlično šutira ali lopta je umesto u golu završila na prečki već savladanog golmana gostiju. Imao je Miloš Kovačević dve lepe prilike da se proslavi u 75. i 82. minutu ali obe prilike je propustio. Jedinu kakvu takvu priliku gosti su imali u 80. minutu kada je slobodan udarac sa oko 25 metara izveo Bogdanović i pogodio prečku.

Zaslužena pobeda fudbalera Sloge koji su tako prekinuli niz od 2 poraza. Sledeću utakmicu Sloga igra u Stalaću protiv ekipe Trudbenika.

Sloga (L) - Parunovac 1:0 (0:0)

Stadion "Vrbak" u Lozni. Gledalaca: 50. Sudija: Živić Petar iz Kruševca 7. Strelac: Nikola Petrović KU u 48. minutu. Igrač utakmice: Miloš Kovačević.

Sloga (L): S.Petrović 7, Kostović 7 (od 75 Stojanović), S.Nedeljković 7, Milošević 7 (od 85 D.Vasiljević), Ni.Petrović 7, Jovanović 7, N.Nedeljković 7 (od 46 Milojević 7), Ne.Petrović 7, Ma.Kovačević 7,5, Mš.Kovačević 7,5, Beljić 7.

Parunovac: Pešić 7, Jovanović 6, Gmijović 6,5 (od 74 savić), Milošević 6, Milovanović 6, Stankić 6,5, Živković -(od 27 Bogdanović 6,5), Stojković 6, Gligorijević 6, Rakić 6, Palović 6.

Vinogradar 3 : 2 Kupci
Gornji Stepoš 1 : 0 Mačkovac
Bošnjane 1 : 2 Trudbenik
Sloga (L) 1 : 0 Parunovac
FUD 3 : 1 Mladost (T)
Jastrebac (VŠ) 3 : 1 Rubin