Odlična utakmica na stadionu u Lozni

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U odličnoj fudbalskoj predstavi fudbaleri Sloge su odigrali nerešeno sa bivšim prvoligašem. Počelo je takozvanim ispitivanjem snaga pa se tako igralo izmedju dva šesnaesterca. Prva prava akcija vidjena je u 12. minutu. Jednu dubinsku loptu je odlično prihvatio Nenad Nedeljković i iz prve je prosledio do Nikole Petrovića, a ovaj izvanrednim pasom na suprotnom delu terenu pronalazi Jovanovića. Ovaj u trku prima loptu i šutira u suprotni ugao nemoćnog golmana Građanina za erupciju oduševljenja na stadionu. Pogodak je dao krila domaćim fudbalerima koji su nastavili da napadaju, ali su se napadi uglavnom završavali udarcima izvan okvira gola. I onda šok. Centaršut sa leve strane, na loptu kreće Čelić koji je imao lošu procenu, promašuje loptu koja pada pravo na glavu odličnog Mihajlovića koji je prosledjuje u praznu mrežu. Pogodak nije pokolebao fudbalere iz Lozne koji su nastavili sa napadima. U 32. minutu jedan odličan solo prodor Jovanović šutom završava pored gola. I onda najbolja šansa u prvom poluvremenu koju propušta Nenad Nedeljković. Naime, Beljić je uputio centaršut sa desne strane. U šesnaestercu je najviši u skoku bio Nedeljković koji glavom pogađa stativu. Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme u 47. minutu odličan solo prodor Mihajlovića i kada je golman Čelić bio savladan loptu sa gol linije izbacuje Nemanja Petrović. Na žalost domaćih lopta dolazi do Ilića koji rezantnimn udarcem sa ivice kaznenoig prostora pogadja nebranjeni deo mreže za vodjstvo gostujućeg tima. I onda najlepši momenat na utakmici. Slobodan udarac sa preko 25 metara je izveo Stefan Jovanović koji je raspalio po lopti i pogodio same rašlje nemoćnog golmana gostiju. Ispostaviće se da je ovo bio konačnih 2:2. Do kraja utakmice po jednu dobru priliku su propustili i jedni i drugi, ali su mreže ostale mirne.

Odličnu fudbalsku predstavu je pokvario vrlo nesigurni sudija Petar  Mitić koji je svojim odlukama iritirao i jedne i druge. Sve u svemu, pravedan remi dve odlične ekipe. Fudbaleri Sloge u sledećem kolu gostuju ekipi Čitluka.

SLOGA (L) - TEMNIĆ 1924 2:2 (1:1)

Stadion "Vrbak" u Lozni gledalaca 50. Sudija: Petar Mitić Kruševac 5. Strelci: Jovanović u 12. i 55. minutu za Slogu, a Mihajlović u 29. i Ilić u 47. minutu za Temnić 1924. IGRAČ UTAKMICE: Jovanović Stefan Sloga.

SLOGA (L): Čelić 6, Kostović 6, S.Nedeljković 6,5, Milošević -(od 25 minuta Mš. Kovačević 7), Ni.Petrović 6,5, Jovanović 7,5, Milojević 6, N.Nedeljković 7 (od 85 D.Nedeljković -), Ne, Petrović 7, Ma. Kovačević 7, Beljić 6,5.

TEMNIĆ 1924: Gradjanin 6, Radivojević 6,5, Jevremović 6,5, Savić 7, Pavlović 6,5, Branković 7, Stanojković 6, Ilić 6,5, Mihajlović 7,5, Aksentijević 7, Jovanović 6,5.

Vinogradar 1 : 0 Trudbenik
Mačkovac 3 : 1 Parunovac
Kupci 7 : 0 Mladost (T)
Gornji Stepoš 5 : 0 Rubin
Bošnjane 4 : 3 Čitluk
Sloga (L) 2 : 2 Temnić 1924
FUD 2 : 0 Sloga (Ć)