Retrospektiva: Super B liga - Žene - 18. kolo

08.05.2021. – 18:00 ŽRK Sloga - RK Kučevo 21:27 (7:14)

Rukometašice Kučeva su gostovale ekipi Sloge u Petrovcu na Mlavi gde su osvojile bodove koji ih trenutno kotiraju kao 6. ekipu prvenstva. Rukometašice Sloge su na 10. mestu i izborile su opstanak u Super B ligi. Srđan Ilić je znao da se radi o veoma iskusnoj ekipi koja pruža dobre partije tokom cele sezone. Imao je 14 igračica u rosteru koje su održale egal svega 13 minuta a potom je usledila serija Kučevljanki koje do poluvremena „prave“ +7 (7:14). U par navrata u drugom poluvremenu činilo se kao da Sloga ima snage da priđe Kučevu. Izabranice Ratomira Erića su nastavile u svom ritmu i do kraja igrale vrlo ofanzivno gde su ubeležile 9. pobedu iz 18 utakmica. Domaćin je imao raspoloženu Dunju Radević sa 6 golova a Kučevljanke su imale Ljubicu Simić sa 8. Za igračicu utakmice proglašena je Jelena Končar koja je postigla 7 golova. Utakmicu su sudili Filip Šorak i Stefan Berdić iz Beograda a delagat je bio Nikola Nenadić iz Kostolca.

09.05.2021. – 17:30 RK Beograd - ŽRK Kikinda 32:26 (16:9)

Kikinđanke su se u jednom trenutku uključile u borbu za ulazak u elitu ali je u ovom 18. kolu sve palo u vodu nakon poraza od prvoplasiranog Beograda rezultatom 32:26 (16:9). Ova utakmica je imala epitet derbija ali to se na terenu nije videlo. Od samog početka Đurica Nađ je rotirao i to se ispostavilo kao presudno da gošće ni u jednom trenutku ne povedu na ovoj utakmici. Egal smo gledali do 12. minuta a onda su mlade Beograđanke pronašle željeni ritam koji nije prijao igračicama Mihajla Petkovića i do poluvremena napravile osetljivu razliku (16:9). Mnogi su priželjkivali da se unese koliko – toliko neizvesnosti ali domaćin to nije dozvolio i na kraju slavio ubedljivo sa 32:26. Gošće su imale raspoloženu Željanu Radaković koja je postigla 10 golova ali to nije bilo dovoljno za pozitivan ishod. Kod domaćina Danijela Petković je postigla takođe 10 golova a za igračicu utakmice proglašena je Daliborka Mitrović koja je postigla 1 gol. Sudije su bile iz Kragujevca, Aleksandar Rilak i Nemanja Živić. Kontrolu je vršio Miroslav Nedeljković iz Požarevca.

09.05.2021. – 18:00 ŽRK Crvena zvezda – RK Petrovaradin 38:30 (23:15)

Rukometašice Crvene zvezde ostvarile su pobedu protiv Petrovaradina rezultatom 38:30 u meču 18. kola Super B lige. Gošće su držale rezultatski priključak do sredine prvog poluvremena kada crveno – beli tim dolazi do vođstva od 12:6. Crveno-bele pred odlazak na odmor uvećavaju prednost i na predah odlaze sa vođstvom od 23:15. Na startu drugog dela igre Zvezdine dame sa još dva gola stiču dvocifrenu prednost. Rukometašice Petrovaradina su pokušale da smanje zaostatak, uspele da priđu na 32:25, ali Crvena zvezda je do kraja susreta zadržala stečeno vođstva i trijumfovala rezultatom 38:30. Najefikasnije u timu Vesne Bojković bile su Tamara Đurković i Anđela Gudžić sa po 8 golova, Kod gošći istakle su se Milica Todorović sa 9 i Vanja Đulinac sa 7 pogodaka. Za igračicu utakmice proglašena je Aleksandra Krća. Utakmicu su sudili Zrenjaninci, Vladimir Vučić i Marko Obradović. Kontrolu suđenja vršio je Milivoj Sekulić iz Pančeva.

09.05.2021. – 18:30 ŽRK Pančevo – ŽRK Topličanin 38:34 (18:17)

Vrlo zanimljivu utakmicu gledali smo u Pančevu u hali “Strelište” gde su koplja ukrstile ekipe Pančeva i Topličanina iz Prokuplja. I ova utakmica je uzela epitet derbija jer se radi o ekipama sličnog kvaliteta. Što se tiče ove utakmice nakon 60 minuta bolja je bila domaća ekipa rezultatom 38:34 (18:17) i tako ponovo zauzela 3. mesto Super B lige. Sjajno su gošće otvorile utakmicu i sve do 28. minuta imale prednost a zatim Pančevke dodaju gas i preokreću rezultat u svoju korist gde se na poluvreme odlazi sa 18:17. Imao je Aleksandar Biočanin šta da kaže svojim izabranicama u svlačionici nakon kardinalnih i amaterskih greški gde je očekivao da se ponovo vrati vođstvo. Drugo poluvreme otvaraju Pančeve sa 2 gola i rezultat u 33. minutu glasi 20:17. Imale su isksune gošće u par navrata šansu da izjednače rezultat a u 55. minutu je bilo jasno da će bodovi ostati u “Strelištu”. Do kraja igralo se gol za gol gde je Pančevo upisalo pobedu koja ih postavlja na 3. mesto. Olja Nikolić je ponovo bila raspoložena i upisala je 11 golova (1 sedmerac). Standardno dobra kod domaćina bila je Valentina Božinović takođe sa 11 golova (2 sedmerca) a za igračicu utakmice proglašena je Darinka Petronijević koja je bila uspešna 8 puta. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Nove i Stare Pazove. Velimir Tošković i Sreten Avramović. Kontrolor je bio iz Beograda, Slavoljub Veličković.

08.05.2021. – 20:00 ORK Beograd – RK Srem 40:35 (19:19)

Sjajnu utakmicu odigrale su rukometašice ORK Beograda na svom terenu gde su posle 60 minuta rovovske borbe slavile protiv uvek nezgodne ekipe Srema iz Sremske Mitrovice rezultatom 40:35 (19:19). Na ovoj utakmici videli smo čak 75 golova što govori da su odbrane bile slabe a napadi veoma efikasni. Utakmicu su otvorile gošće i imale sve u svojim rukama do 17. minuta kada Beograđanke prvi put poravnavaju rezultat (9:9) a zatim prelaze u vođstvo koje održavaju sve do kraja prvog poluvremena. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Mitić je preuzela odgovornost, pucala na gol Beograda i izjednačila na 19:19 tako da se na poluvreme odlazi nerešenim ishodom. Iako je Srem važio za favorita, Beograđanke nisu tek tako dozvolile u drugom poluvremenu da se raspucaju gošće. Stegle su obruč ali je u jednom trenutku pukao i gošće ponovo prelaze u vođstvo koje traje 16 minuta. Reagovao je Željko Janković i konsolidovao svoju ekipu. Ponovo su Beograđanke imale vođstvo i kako je vreme odmicalo gol razlika se samo povećavala da bi se na kraju utakmica završila sa +5 za domaći sastav. Tina Paunić je za Srem postigla 13 golova a Anja Klenkovski je vodila Beograd do pobede sa čak 17 golova te je apsolutno zasluženo bila proglašena za igračicu utakmice.

08.05.2021. – 17:30 RK Junior – ŽRK Žitorađa 42:24 (22:10)

Derbi začelja je bio odigran u hali “FSFV” i nakon 60 minuta domaći Junior je “demolirao” Žitorađu rezultatom 42:24 (22:10). Što se tiče šansi za opstanak u Super  B ligi, za obe ekipe gotovo da ne postoje jer Sloga i Petrovaradin imaju 12 i 16 bodova tako da je utakmica bila “revijalna”. Samo su minut vodile gošće a potom izabranice Vladimira Lazića pronalaze željeni ritam i kako vreme odmiče gol razlika se povećava. U 9. minutu (7:3) bilo je jasno da će domaća ekipa sačuvati bodove u Beogradu. Ni u drugom poluvremenu se situacija nije mnogo promenila, Juniorke su rešetale gol Žitorađe i upisale 2. trijumf iz 18 utakmica. Kod malobrojnih gošći (8 u rosteru) najbolja je bila Teodora Manojlović sa 7 golova dok su domaće do pobede vodile Anđela Janković i Vladislava Rogulja sa 6 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Milica Kalajić. Utakmicu su sudili Stefan Elezović i Aleksandar Aćimović iz Beograda. Delegat je bio Dejan Perić iz Pančeva.