26.07.2020 fkindjija.rs

Uspešna generalka zeleno-belih

Inđija - OFK Bačka, foto: Anđelko Belić

Stadion Fudbalskog kluba Jadran Golubinci je bio domaćin takozvanoj “generalnoj probi” dva vojvođanska superligaša. Inđija je kao domaćin ugostila ekipu OFK Bačke iz Bačke palanke. Dva rivala koja su kroz istoriju igrala uglavnom trećeligaške duele, a u poslednjoj deceniji i prvoligaške. Ovog puta su to dve superligaške ekipe, a sama utakmica je mogla da zadovolji prisutne gledaoce i stručne štabove dva tima. Doduše imaju mnogo toga i da dorade u svojoj igri dva tima, ali su u ovom meču bili i efikasni. Posebno domaćin.

Nakon provedenih priprema bez pobede fudbaleri Inđije su stigli i do tog trijumfa. Sama utakmica nije dobro počela po njih jer su gosti već u 4. minutu poveli. Bila je to brza akcija po desnoj strani napada, lopta je upućena kroz peterac golmana Prekovića, a nju je na drugoj stativi dočakao Ratković i lagano je smestio iza leđa golmana Inđije, 0:1.

Bačka je mogla i do drugog gola u 8.minutu. Brza polukontra momaka u plavo beloj opremi, lopta stiže na ivicu kaznenog prostora Inđije, igrač OFK Bačke u padu pokušava da lobuje istrčalog Prekovića, ali je taj udarac bio vrlo neprecizan.

Od tog momenta, Inđija polako gospodari na terenu i već u 16. minutu je bilo 1:1. Tada je Aleksić, novajlija u timu Inđije sjajno uposlio kapitena Branu Ilića. Ovaj iz srca kaznenog prostora, malo iskosa sa leve strane gađa malu mrežicu gola Jovanovića za lep pogodak, 1:1. Parada golmana gosta je samo ulepšala taj momenat.

Tek u 41. minutu nova prilika za gol. Greše gosti u zadnjoj liniji. Do lopte stiže Brana Ilić, nesebično šalje loptu u prostor ka Tripkoviću. Čačanin u zeleno belom dresu šutira sa oko osam metara, iskosa sa desne strane, ali je golman Jovanović odlično postavljen i od svega samo korner.

U drugom poluvremenu još lepša i efikasnija igra. Zeleno beli su bili dominantni i stvaraju šanse u 48,  58, i 62. minutu. Ipak tek iz četvrte prilike i pada gol. Bio je to 63. minut meča. Eliomar je uputio upotrebljiv centaršut na glavu Bastajića. Trzaj glavom Kupinca i lopta je u mreži gosta, 2:1. Rezultatski preokret domaćina na delu.

Gosti odgovaraju u 70. minutu. Bio je to šut igrača Bačke sa oko 12 metara od gola sada Jovičića. Lopta nekoga kači od igrača Inđije i tik kraj okvira gola odlazi u korner.

3:1 je bilo u 71. minutu. Dimitrijević je dobio loptu na desnoj strani napada svog tima. Povukao je loptu ka sredini kaznenog prostora gosta i kada je stigao na nekih 15.metara odlučio se za šut u sam donji ugao i lopta se zakoprcala u mreži OFK Bačke.

Do kraja meča bez velikih prilika pred oba kaznena prostora.

Inđija: Preković, Cucin, Mihajlov, Bakić, Milijan Ilić, Konotar, Jovanović, Aleksić, Brana Ilić, Tripković, Bastajić.
igrali još: Jovičić, Purtić, Marković, Dimitrijević, Anđelković, Eliomar, Avramović, Milikić,

OFK Bačka: Jovanović, Mijatović, Tomović, Krčmarević, Pantić, Škorić, Ratković, Velimir, Đorđević, Ljamculović.
Igrali su još: Žakula, Filipović, Lukić, Maksić, Gojković, Parađina, Zličić, Veselinović, Mateja Stojanović, Marko Stojanović, Lazović.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik