
Naftagas je dobio veliki prolećni derbi na Lejama, pobeda vredi više od tri boda, jer su rivala ostavili na distanci. Susret je obeležio dvostruki strelac i najmlađi učesnik meča Trajković. I drugi derbi dobili su gosti, Pazovčani su slavili u Jarku dalekometnim projektilom iz slobodnjaka rezerviste Vujasina. Veternik je dobio Banovčane, OFK Kikinda je pobedila posle 13 sušnih kola i sve su bliži konkurentima za opstanak koji igraju promenljivo. Palančani su pobedili u pravo vreme, Sloga je iznenadila u Omoljici, sebi dala vetar u leđa, a rivala ostavila u velikim brigama. Hajduk se brzo oporavio od šokantnog poraza u Vrbasu i savladao mlade Inđijce, golova nije bilo u Rumi.
U subotu se igra sedam utakmica.
Sloga je iz četiri meča u nastavku uzela četiri boda i kao šlag na tortu došla je neočekivana pobeda u Omoljici. Do 53. minuta imali su dva gola viška i blizu pola sata odigrali bez isključenog Petrovića i u zaustavnom vremenu potvrdili trijumf. Ugostiće OFK Bačku, koja je živnula ovog proleća i uzela pet bodova. Dobili su kvalitetne Pančevce i sve su bliži spasonosnoj sredini. Statistički, sastaće se skroman domaćin (11 bodova) i neubedljivi gost (pet bodova).
Dinamo 1945 i Železničar vidaće rane iz prethodnih neuspeha. Naročito bolan je poraz Inđijaca na Lejama u meču sa moćnim liderom. Pančevci su odigrali ispod nivoa u Bačkoj Palanci i jedino vredno pomena je izjednačenje Đošića, ali je domaćin već posle pet minuta ponovo vodio. Uzeli su u nastavku manje bodova nego što su očekivali, ali kako se nalaze u bezbednoj zoni mogu da igraju bez tenzija i pritiska. Dinamo je na taktičkom planu pao, gosti su znali odakle im preti opasnost i izolovali su napadački red predvođen najboljim strelcem Đokićem. Prvo poluvreme odigrali su ispod nivoa kandidata za osvajanje naslova i pogoci Đokića i Mijatovića bili su nedovoljni da se vrate u egal. Krajnje je vreme da se trgnu i shvate da nije sve izgubljeno i utakmica u Vršcu je prilika da se rehabilituju.
Silni Naftaši, osokoljeni vrednom pobedom, dočekuju poslednju OFK Kikindu i uloga favorita neće ih sputati ka zacrtanom cilju. U derbiju su rivala dobro analizirali, krenuli presingom i značajno izolovali napadački tandem Đokić-Mijatović. Bili su bolji, konkretniji, postigli golove na vreme i sav posao obavili za 46 minuta. Kikinđani su se posle šest meseci radovali pobedi, koja je srećno došla sa bele tačke u 90. minutu. U Elemiru su autsajderi, mogu odigrati rasterećeno i, kako su bez pobede na strani, male su šanse da iznenade.
Sloboda je neuspešno startovala (dva boda) i bez pobede je 10 kola. Pružaju bolje partije od skromnog rezultatskog zbira i meč u Ogaru sa Veternikom je poslednji voz u borbi za opstanak. Imali su peh da u Kikindi prime gol na isteku utakmice i to sa bele tačke. Najviše su odigrali nerešenih mečeva i tu leži razlog za tako nizak položaj na tabeli. Novosađani u četiri prethodna kola imaju polovičan učinak, dovoljno da se ustale u sredini tabele. Pobeda u meču sa Omladincem samo je potvrdila da se radi o domaćinskoj ekipi koja je šest meseci bez poraza. U gostima su sasvim druga ekipa i uzeli su zanemarljiv broj bodova (pet). U Ogaru će bar imati znatno bolje uslove za odigravanje meča.
Derbi igra preporođeno Jedinstvo i drugoplasirani Hajduk. Pazovčani imaju maksimalan učinak u četiri kola i na pleća su položili Železničar, a u prošlom kolu slavili su u Bačkom Jarku. Golom iskusnog Vujasina iz slobodnjaka sa blizu 30 metara matirali su Jarčane, koji su u nastavku napadali u talasima, ali bez konkretnog učinka. Uslovno rečeno, nešto teži raspored završavaju sa Hajdukom, ali fokus moraju zadržati i rezultatski se dokazivati kako bi zadržali priključak sa vodećim. U Divošu su jedva čekali da isprave bledi učinak i meč za zaborav iz Vrbasa. Mladi sastav Inđije bio je dobra prilika da demonstriraju snagu i kvalitet i pokažu da je pomenuti meč bio samo loš dan. Pokazali su odličnu reakciju i vratili se na pobednički kolosek.
Inđija i Sloven su u lošem ritmu i uzeli su u nastavku po dva boda. Naročito su zeleni ugroženi, uz silne probleme administrativne prirode, sve više tonu. U Divošu nisu mogli da se nadaju boljem rezultatu od podnošljivog poraza. Sloven je u velikoj krizi rezultata kojoj se ne nazire kraj. Dešavaju im se neobjašnjivi padovi u igri uprkos kvalitetu i iskustvu pojedinih igrača. Lokalni okršaj komšija i dva dojučerašnja prvoligaša prilika je da domaćin pored pruge popravi bled utisak.
Uspešni Vrbašani domaćini su Mladosti iz Omoljice i nalaze se u ulozi favorita. Osam bodova iz četiri kola ukrasili su velikom pobedom nad jesenjim prvakom, a u Tovarniku su odigrali bez golova. Nalaze se u usponu forme i protiv njih niko se nije naigrao. Dolaze Omoljićani uzdrmani neočekivanim neuspehom u duelu sa direktnim konkurentom iz Čonoplje. Jedan trijumf i tri poraza ne ulivaju nadu da se mogu spasti. Male su šanse da iznenade ekipu trenera Milovića, sa trećinom osvojenih bodova na gostovanjima. Ukoliko gaje bilo kakve nade, moraju igrati dobro u kontinuitetu i osvajati bodove.
U nedelju u 11:00 sastaju se Omladinac i Mladost iz Bačkog Jarka. Serijom slabih rezultata domaćin je došao u veliki problem i pobeda protiv kvalitetnog rivala nameće se kao imperativ. Imaju kvalitetne pojedince koji nikako da odigraju u skladu sa svojim mogućnostima. Izgubili su u Veterniku i, po razvoju situacije na terenu, mogli su bar do boda. Mladost je izgubila derbi sa Pazovčanima, mada su u drugom poluvremenu napadali iz svih oružja, stvarali šanse, ali bez konkretnog učinka. Već tri utakmice su bez datog gola i krajnje je vreme da se strelci probude.
| Sloga (Č) | : | OFK Bačka |
| Dinamo 1945 | : | Železničar |
| Naftagas | : | OFK Kikinda |
| Sloboda (DT) | : | Veternik |
| Omladinac (NB) | : | Mladost (BJ) |
| Jedinstvo (SP) | : | Hajduk (D) |
| Inđija | : | GFK Sloven |
| OFK Vrbas | : | Mladost (O) |
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
| 1 | Naftagas | 19 | 13 | 3 | 3 | 42 | |
| 2 | Hajduk (D) | 19 | 12 | 4 | 3 | 40 | |
| 3 | Železničar | 19 | 11 | 5 | 3 | 38 | |
| 4 | Jedinstvo (SP) | 19 | 11 | 5 | 3 | 38 | |
| 5 | Mladost (BJ) | 19 | 9 | 5 | 5 | 32 | |
| 6 | OFK Vrbas | 19 | 8 | 5 | 6 | 29 | |
| 7 | Dinamo 1945 | 19 | 9 | 2 | 8 | 29 | |
| 8 | GFK Sloven | 19 | 6 | 6 | 7 | 24 | |
| 9 | Veternik | 19 | 7 | 3 | 9 | 24 | |
| 10 | Sloga (Č) | 19 | 5 | 5 | 9 | 20 | |
| 11 | OFK Bačka | 19 | 4 | 7 | 8 | 19 | |
| 12 | Omladinac (NB) | 19 | 5 | 4 | 10 | 19 | |
| 13 | Sloboda (DT) | 19 | 3 | 9 | 7 | 18 | |
| 14 | Inđija | 19 | 3 | 8 | 8 | 17 | |
| 15 | Mladost (O) | 19 | 4 | 3 | 12 | 15 | |
| 16 | OFK Kikinda | 19 | 2 | 6 | 11 | 12 | |