IHL: Vojvodina poražena posle penala

I drugi duel dvomeča Vojvodine i Triglava završen je pobedom gostiju, ali su ovaj put morali da se namuče za nove bodove, pobedu su uspeli da overe tek u penal seriji.

Vojvodina – Triglav 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 3:0)

Ledena dvorana SPENS. Gledalaca: 150. Sudije: Đ. Fazekaš, T. Fazekaš. Strelci: 1:0 Miloš Pušac (14:11), 1:1 Mihael Potočnik (27:41), 2:1 Viktor Čengeri (38:40), 2:1  Mihael Potočnik (45:02).

VOJVODINA: Beukebum, Belić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Ekmeščić, Jerković, Marković, Milićević,  Milojković, Nikolić, Pajić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Tomašević, Vučurević.

TRIGLAV: Šenk, Plavc, Ahačić, M. Ban, U. Ban, Hočevar, Jelar, Kremenovič, Lampič, Morel, Mubi, Pavc, Pavlovič, Potočnik, Štenkler, Terlikar, Zupan.

Posle samo 16 sati odmora hokejaši Vojvodine i Triglava ponovo su ukrstili palice u ledenoj dvorani SPENS. Sastavili su redove domaćini, ozbiljnije shvatili duel i poveli golom Miloša Pušca u 15. minutu. Adam Beukebum spustio je zavesu ispred gola domaćina sve do 28. minuta kad je Mihael Potočnik u trenutku kad su na klupi za kažnjene dva igrača Vojvodine uspeo da izjednači.

Manje od dva minuta pre kraja drugog dela Viktor Čengeri donosi novu prednost crveno-belima, posle nesportskog prekrašaja Urbana Bana uz zvuk sirene, domaćini poslednji period igre počinju brojčano jači. Nisu Lale iskoristile prednost što je, kao I uvek, bilo kažnjeno drugim golom Potočnika i izjednačenjem za produžetke.

Ipak je duel rešila, kao i prošle sezone u Novom Sadu, penal završnica, ali je ovog puta domaćin ostao bez bodova.

Izvor: hockeyserbia.com