IHL: Drama u Zagrebu, Vojvodina bez bodova

U okviru IHL šampionata u duelu sa Mladosti hokejaši Vojvodine od gotovog su napravili veresiju, pa se iz Zagreba vraćaju bez bodova i sa porazom od 6:4.

Dom sportova. Gledalaca: 100. Sudije: Belić, Polašek, Grozaj. Strelci: 1:0 Tadija Mirić (15:30), 1:1 Nemanja Vučurević (21:14), 1:2 Miloš Pušac (23:52), 2:2 Lovro Hanžek (44:59), 3:2 Miloš Pušac (51:40), 3:3 Tadija Mirić (52:05), 3:4 Nemanja Vučurević (53:46), 4:4 Danijel Plahutar (55:07), 5:4 Mario Čunko (58:16), 6:4 Luka Kramarić (59:45). Isključenja: Mladost 12, Vojvodina 14 minuta.

MLADOST: Goršić, Tomić, Cerovečki, Čunko, Grahovar, Grgurić, Hanžek, Kozina, L. Kramarić, N. Kramarić, Matošić, Mirić, Novak, Plahutar, Premerl, Smolec, Šutevski, N. Trstenjak, P. Trstenjak, T. Trstenjak, Vugalić.

VOJVODINA: Bukebum, Gnip, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Ekmeščić, Jerković, Marković, Milićević, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Tomašević, Vučurević.

Početak meča u zagrebačkom „Domu sportova” nije obećavao uzbudljiv duel u okviru IHL šampionata. Poveli su domaćini golom Tadije Miriča u 16. minutu, a Lale do kraja trećine nisu uspele dva puta da iskoriste igrača više pa na prvi odmor odlaze sa golom zaostatka.

Nastavak obračuna doneo je nešto novo i nešto dobro u igri Vojvodine. Konačno su preboleli večito lošu drugu trećinu i golovima kapitena Nemanje Vučurevića (21:14) i pojačanja iz Švedske Miloša Pušca (23:52) preokrenuli rezultat na 2:1. Mogla je prednost i veća da bude, ali oslabljeni Novosađani su opet propustili da realizuju brojčanu prednost, pa je usledio dramatičan poslednji period igre.

Isključenja na obe strane, timska kazna za Vojvodinu, snalažljiviji i spretniji bili su Mladostaši. Lovro Hanžek je u 45. minutu izjednačio na 2:2, ali ubojiti tandem Pušac – Vučurević donosi crveno-belima novo vođstvo osam minuta pre kraja. Samo 25 sekundi kasnije, dok su oklopnici Vojvodine služili timsku kaznu i imali igrača manje, Tadija Mirić drugim golom donosi domaćinima treće izjednačenje. Tek tada se zakuvalo, Vučurević ponovo trese mrežu Goršića, a manje od dva minuta kasnije Danijel Plahutar i četvrti put izjednačuje rezultat. Završni udarac Vojvodini zadali su Mario Čunko (58:16) i Luka Kramarić (59:45).

- Izgubili smo zahvaljujuću sopstvenim greškama. Ekipa je igrala dobro, ali momci još nisu uigrani, nismo još preboleli dečije bolesti uz manjak koncentracije. Otišli smo u Zagreb bez četiri standardna igrača, Džon Stefanson je posle isključenja u Celju dobio kaznu od pet utakmica neigranja. Nedostajali su nam i Miloš Babić, Siniša Pajić i Milan Nikolić koji su važne karike u igri Vojvodine – vidno razočaran posle meča bio je pomoćni trener Lala Goran Ristić.

Već u sredu 16. oktobra Novosađane očekuje novo iskušenje, gostovanje Jesenicama koje imaju isti broj bodova kao i Vojvodina, ali su mesto ispred na tabeli zbog bolje gol razlike.

Izvor: hockeyserbia.com