Trijumf iskupljenja

Nakon loše igre i ubedljivog poraza u prethodnom kolu, fudbaleri iz Zagorice prikazali su sasvim pristojnu partiju pred svojim navijačima, osvojivši preko potrebne bodove u večnoj borbi za opstanak. U 12. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola Sloga-Radoje Domanović 3:1.

Domaći su iz prvog ozbiljnijeg napada postigli pogodak u 4.minutu. J.Petrović je dubinskom loptom proigrao Č.Petrovića, a ovaj rutinski sa 10-ak metara savladao golmana gostiju Stepanovića. Gosti su uzvratili prilikom u 6.minutu, ali je udarac Milojevića sa 10-12 metara završio pored gola. Već u 10.minutu fudbaleri Sloge su duplirali vođstvo. V.Petrović je nesebično proigrao Č.Petrovića, a ovaj sa 5-6 metara poslao loptu iza leđa gostujućeg čuvara mreže. Najbliži golu gosti su bili u 18.minutu, kada je udarac Živanovića sa 5 metara zaustavio golman domaćih Jelesijević. Na petnaestominutni odmor domaći su otišli sa ubedljivom prednošču. Jelesijević je u 32.minutu dobro degažirao loptu, Č.Petrović umakao odbrambenim  igračima gostiju i sa 10-ak metara postigao svoj treći gol.

Drugo poluvreme počelo je izglednom prilikom domaćih, V.Petrović je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, a Stepanović krajnjim naporima sačuvao svoj gol. Gosti su uglavnom pokušavali udarcima sa distance da dođu do gola. Udarci Jovanovića (57. i 78), Grujića (60. i 68.) zavrili su pored gola Jelesijevića.  U 70.minutu povredio se Grujučić,pa su domaći preostali deo meča odigrali sa igračem manje na terenu. Priliku za postizanje gola domaći su imali u 81.minutu. Udarac Č.Petrovića (posle solo prodora)  sa 10-ak metara u poslednji čas izblokirao je Gavrilović. Upornost gostiju se isplatila u 83.minutu, Grujić  je iskoristio nesporazum odbrambenih igrača Sloge i rutinski sa 10-ak metara savladao Jelesijevića. Poslednju priliku na meču imali su domaći u 88.minutu. Gajić je izveo korner, a V.Petrović glavom sa 10-ak metara šutirao pored gola.

Sloga (Zagorica) Radoje Domanović (Ovsište) 3:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 30. Delegat:Rajko Radisavljević (Rajkovac). Sudija:Stefan Mijatović (Aranđelovac). Pomoćnici:Ivan Vojinović (Aranđelovac) i Neda Stanišić (Kopljari). Strelci:Č.Petrović u 4. 10. i 32.minutu za Slogu. Grujić u 83.minutu za Radoje Domanović. Žuti kartoni: Grujičić (Sloga).

Sloga: Jelesijević. Miloš Stevanović, Gajić, Vesić, Milan Stevanović, Blagojević, Lekić, J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, Grujičić.

Radoje Domanović: Stepanović, R.Jovanović, I.Gavrilović (od 70.Todorović), Živanović, Pavlović, V.Gavrilović, Marković, Grujić, A.Jovanović, Milojević, Gajić.

Žabare 4 : 1 Ranilović
Plaskovac 3 : 0 Jasenica
Trnava 2 : 1 Maskar
Mladost 2 : 2 Proleter
Sloga 3 : 1 Radoje Domanović
Mladi rudar 2 : 0 Kopljari