Poraz na premijeri

U prvoj takmičarskoj utakmici u novoj sezoni fudbaleri sloge poraženi su, u okviru Međuopštinske lige Aranđelovac Topola, od ekipe Radoje Domanović rezultatom 2:1.Tradicija međusobnih susreta bila je apsolutno na strani domaćih, budući da su fudbaleri Sloge na prethodna tri gostovanja u Ovsištu doživeli isto toliko poraza. Nove akvizicije Sloge,tačnije povratnici u redove Zagoričana, Aleksandar i Miloš Pavković ( Bokanja ) i Doirdje Vesić ( Maskar ) kao i iskusni Vladan Nikolić trebali su da uliju neophodnu sigurnost ekipi, koja je od samog početka želela da nametne izuzetno visok ritam igre.

P rvu priliku imali su domaći u 5.minutu..Rančić je prošao po desnoj strani i asistirao Milojeviću,a ovaj sa 15 metara tukao pored gola. Gosti su uzvratili u 7.minutu preko Nikolića.Njegov šut odbranio je Jovanović. Domaći su došli u vođstvo u 9.minutu. Milojević je iskoristio kiks Ćosića i matirao golmana Jelesijevića. Fudbaleri Sloge su pokušavali da dođu do izjednačenja, ali su šutevi A.Pavkovića u 12. i Antonijevića u 23. minutu završili pored gola. Za svoje promašaje gosti su kažnjeni u 30.minutu. Živanović je duplirao vođstvo domaćih savladavši Jelesijevića sa 20 metra iz slobodnog udarca. Najbliži golu fudbaleri Sloge bili su u 40.. minutu. Aleksandar Pavković je izveo slobodan udararac sa 25 metara, ali je stativa bila saveznik  Jovanovića.

Drugo poluvreme donelo je apsolutnu terensku inicijativu gostiju, koji su u 50. minutu postigli prvi gol.Akciju na sredini terena je zapoćeo Vesić, uputio dijagonalu ka Č.Petroviću, ovaj asistirao A.Pavkoviću koji je sa 5-6 metara savladao Jovanovića. Nakon postignutog gola gosti su još žešće napadali,ali bez većeg uspeha. Ređale su se prilike M.Pavkovića u 56. A.Pavkovića u 63. Nikolića u 68. Ivanovića u 76. i Č.Petrovića u 88.minutu. Međutim nijedna lopta nije završila u mreži Jovanovića. Opšti utisak ja da su i jedni i drugi mogli više, ali da ih je u tome sprečila izuzetno visoka temperatura vazduha.

Radoje Domanović ( Ovsište ) - Sloga ( Zagorica ) 2:1

Igralište u Ovsištu. Gledalaca oko 100. Delegat meča: Milorad Ivanović ( Darosava ) Glavni sudija Nenad Djordjević ( Aranđelovac ) Pomoćnici: Zoran Ristić ( Donja Trnava ) i Miloš Marković ( Venćani )

Strelci: Milojević u 9.minutu i Živanović u 30 minutu ( Radoje Domanovič ) Aleksandar Pavković u 50.minutu( Sloga )

Žuti kartoni: Živanović. Pavlović ( Radoje Domanović ) Antonijević (Sloga )

Radoje Domanović: A.Jovanović, Rančić. Arsenijević, Milutinović, V.Gavrilivić, Pavlović ( od 84. I. Gavrilović ), Živanović, Milojević, Todorović, Dimitrijević, R. jovanović

Sloga: N.Jelesijević, Gajić, Ćosić( od 48.Č.Petrović), Vesić, Nikolić, Antonijević, J.Petrović, A.Pavković, M.Pavković, Babić( od 65.Ivanović ) Stevanović

Radoje Domanović 2 : 1 Sloga
Žabare 2 : 3 Prvi srpski ustanak
Mladi rudar 4 : 0 Jasenica
Mladost 1 : 0 Maskar
B 2000 7 : 0 Plaskovac