Gradske lige Šapca: Rudar najbolji u Pocerini, Sanrajs na korak do titule u Mačvi

Pre ovog, pretposlednjeg kola, u grupi Pocerina samo pet utakmica završeno je podelom bodova, da bi se taj ishod u ovom kolu, na četiri utakmice, desio čak tri puta. Najvažniji remi odigrali su Rudar i Jelen (1:1), što je rezultat koji je ekipi iz Donjeg Crniljeva doneo šampionski naslov! Sačuvali su prednost od četiri boda pred poslednju rundu u kojoj će gostovati u Maloj Vranjskoj, gde će imati zadatak da sačuvaju status jedine neporažene ekipe u obe grupe. Inače, Jelen je bio taj koji je poveo preko najboljeg strelca lige - Dragana Nikolića (23), u 22. minutu, da bi željeni rezultat doneo rezervista Nenad Matić, sredinom drugog poluvremena.

U Cerovcu, domaćin dva puta vodio u duelu sa Mladost Sv., ali su gosti na isteku regularnog dela uspeli ponovo da poravnaju. Kao i u slučaju Rudara, i ovde je to bilo delo jednog od igrača sa klupe, Dragana Puretića. Za razliku od ova dva meča, Jedinstvo je zapravo imalo prednost od dva gola koju su stekli u kratkom razmaku, od 60. do 67. minuta. Međutim, Mladost Sl. nije odustala i za samo 10 minuta uspela je da izjednači i tako prekine neugodnu seriju poraza. Impresivni niz pobeda Bojića nije zastrašio domaći Borac BTG koji se od svojih navijača oprostio trijumfom (3:1). Kasni pogodak pri kraju prvog poluvremena “pogurao” ih je u tom smeru, a pobedi je sa dva gola doprineo, sada već drugi strelac lige, Nebojša Tomić (20). Dakle, prvak i putnik u viši rang takmičenja je poznat, no u 18. kolo nećemo ući sa potpuno razrešenim statusom pozicija svih timova, tako da će pojedine ekipe pokušati da to poboljšaju, ili makar svoj bodovni saldo.

Derbi u grupi Mačva, između Torpeda i Sloge, uopšte nije bio izjednačen kao u Pocerini. Domaći su se u potpunosti nametnuli, naročito u drugom periodu kada su postigli tri od ukupno četiri gola (4:0). Jedini het-trik u ovoj rundi vezuje se za fudbalera Torpeda Sinišu Nikolića, najboljeg strelca ove grupe sa 25 golova. Ekipa iz Tabanovića je tako izbacila Slogu iz trke za potencijalni plasman u viši rang. Ta trka umalo da se zakomplikuje jer je Sanrajs počeo prerano da slavi pobedu protiv komšija iz Savaciuma. Već nakon 20 minuta lider je vodio sa 3:0 zahvaljujući Ivanu Radovanoviću i Nenadu Vukoviću, ali je rezultat ponovo bio aktivan u poslednjoj deonici susreta, tačnije u 80. minutu kada su gosti smanjili na 3:2. Domaćin je uspeo mirno da privede meč kraju i tako uđe u poslednje kolo kao vodeći, poziciju koju će zacementirati pobedom u Ševaricama. Za rezultatski preokret ovog vikenda pobrinuo se Culjković. Imali su izuzetnih drugih 45 minuta u kojima su uspeli da nadomeste dva gola deficita Drenovčana, što su kasnije pretovorili u ubedljivih 2:5. Bio je to sjajan način da se oproste od ove sezone obzirom da su slobodni u poslednjem kolu. Situacija na tabeli naklonjena je Sanrajsu, dok će se Torpedo nadati čudu kako bi ga pozitivan rezultat u susretu sa Romom promovisao u prvaka. Što se ostalih pozicija tiče, ostaje samo još da se utvrdi plasman ekipa od 6. do 8. mesta.

NAPOMENA:

Utakmice Metlić - Zablaće i Omladinac 2013 - Napredak nisu igrane zbog suspenzija domaćih ekipa.

Izvor: ofssabac.org.rs

Savacium 5 : 0 Partizan
Roma - Odžino selo 0 : 4 Torpedo 1924
Sloga 3 : 0 Omladinac 2013
Napredak 0 : 1 Sunrise Šabac