Sezona Gradske fudbalske lige Šabac - grupa "Mačva" kroz statistiku

Nakon prikaza statistike za grupu Pocerina, sada to činimo i za Gradsku fudbalsku ligu Šabac - grupa "Mačva". Ako se izuzmu utakmice gde iz različitih razloga nije odigran niti jedan minut, kao i one utakmice od Proletera koji je takmičenje napustio na polusezoni, u ovoj grupi odigrano je nešto manje od 70 mečeva, čije određene statističke parametre možete pogledati u nastavku članka.

REZULTATI KOD KUĆE I NA STRANI

Čak tri ekipe su sačuvale svoj oreol neporaženosti kod kuće - Sanrajs, Torpedo i Sloga, od kojih su prve dve pomenute imale i maksimalan učinak od osam trijumfa. Savacium je iza njih sa pet pobeda i tri poraza, ali su ga slabe partije na strani, gde su samo jednom ostali neporaženi i to usled nerešenog ishoda, koštale boljeg plasmana. Iste tri ekipe pružale su najbolje partije kada su igrali u ulozi gosta, sa Omladincem kao četvrtim po broju osvojenih bodova.

Konačna tabela i tabela sa rezultatima kod kuće i na strani

TABELA REZULTATA DRUGOG DELA

Baš kao i u slučaju Pocerine, predstavljamo i tabelu sa samo prolećnim rezultatima, bez oduzetih bodova. Predvodili su je Torpedo sa maksimalnim učinkom od 24 osvojena boda i Sanrajs sa 21. Sloga ih je sakupila 15, dok su solidne rezultate beležili Savacium i Omladinac koji imaju po tri manje od ekipe iz Bogosavca. Zanimljivo je da je samo jedna utakmica završena podelom bodova, a iz tabele se lako da videti da je to bio susret u kojem su učestvovali Napredak i Partizan (1:1). Fudbaleri iz Tabanovića imali su nabolji napad i odbranu u drugom delu takmičenja.

Tabela sa rezultatima tokom drugog dela takmičenja

STATISTIKA GOLOVA

Po pitanju najvećeg broja datih golova daleko ispred svih je Torpedo sa 76 postignutih golova. Na drugom mestu je Sanrajs koji došao do brojke od 51 gola, dok svima ostalima, izuzev Ševaričana, prvi broj počinje sa trojkom. Najbolja odbrana vezuje se za onu ispred gola prvaka koja je dopustila samo 12 golova. Sloga je naredna sa 16 i Torpedo sa 20 primljenih golova.

Ukupan broj postignutih golova je 336, od čega je 158 dato za vreme prvih 45, a 178 u drugih 45 minuta. Rane golove, u prvih 10 minuta, najviše je postigla Sloga (5), praćena Romom i Omladincem (4). U završnici susreta čak četiri ekipe su davale najviše, odnosno po pet golova: Culjković, Sanrajs, Partizan i Sloga.

U tekstu o statistici u grupi Pocerina, pomenuto je da je efikasnost ovoga puta bila malo veća u grupi Mačva (4,67:4,64). Jedino što još može da se konstatuje jeste to da je broj golova po utakmici ostao dosledan nivou iz prošle sezone, uz blago povećanje - 4,67:4:53.

NAPOMENA: Tabela sa statistikom golova u ukupnom broju ne računa službene rezultate.

Statistika golova ekipa

NAJBOLJI STRELCI

Prvi strelac lige je mladi fudbaler Torpeda, Siniša Nikolić. Postigao je isti broj golova kao i Dragan Nikolić u grupi Pocerina (25), s tim da je odigrao manji broj utakmica. Najbliži pratilac je njegov saigrač Nemanja Rajić sa 20 golova, da bi zatim razlika bila još veća u odnosu na naredne golgetere. Nenad Vuković (Sanrajs) je treći sa 14, iza kojeg su Dalibor Jovanović (Partizan) i Predrag Pavlović (Omladinac) sa dva manje. Učinak duplih brojeva, od 10 golova, ostvarili su još Stanko Stanković (Roma) i Nemanja Vorotović (Torpedo).

Lista najboljih strelaca GFL Šaba - grupa "Mačva"

PROSEČNA DOB IGRAČA

Godinu dana kasnije ova vrednost je gotovo na istom nivou (27,32:27,45). Šampion ima značajno mlađi tim u odnosu na prosek (22,31), pa i u odnosu na narednu ekipu – Partizan (24,81). Ispod pomenute vrednosti su još Napredak (25,80), Savacium (26,60) i Culjković (26,88). Granicu, sa veoma malom razlikom, prvi prelazi Torpedo (27,38), dok najstarijim timom raspolaže Omladinac (32,46).

Prosečna starost ekipa

BROJ GLEDAOCA PO KLUBU

Drugoplasirani Torpedo je klub sa najvećim brojem gledalaca u sezoni – 700. Niko drugi nije prešao ni brojku od 500, mada je bilo nekoliko neodigranih utakmica. Na tačno 500 ostali su Drenovčani, koga prate komšije iz Ševarica sa 425. Na samo šest mečeva u Bogosavcu se okupilo 350 gledalaca.

Broj gledalaca ekipa

FER-PLEJ

Važan parametar predstavlja i fer-plej. Na ovoj tabeli najbolji je Savacium, čiji igrači su dobili samo osam žutih kartona i niti jedan crveni što ih čini jedinom ekipom takvog slučaja. Naredne dve ekipe su i dve najbolje plasirane - Torpedo i Sanrajs, dok su na četvrtom i petom izjednačeni Napredak i Partizan.