Gradske lige Šapca: Sanrajs prvak u Mačvi, Rudar jedina neporažena ekipa, uzbudljiva završnica u Jelenči

Poslednje kolo šabačkih gradskih liga nije prošlo bez određene doze drame. To se pre svega odnosi na grupu Mačva gde su Sanrajs i Torpedo ipak ostali na pozicijama sa kojih su ušli u njega. Šapčani su naišli na žestok otpor u Ševaricama, ali im je minimalni rezultat bio dovoljan da se održe na šampionskoj poziciji na kojoj su proveli najduže vremena tokom sezone.

Pogodak su postigli na polovini drugog poluvremena zahvaljujući sigurnom izvođaču kaznenog udarca Veljku Stepanoviću. U tom trenutku Torpedo je već uveliko završio posao na Letnjikovcu gde su imali brojčanu prednost u duelu sa Romom, pa su pomno pratili zbivanja u Ševaricama. Četiri igrača postigli su po gol u periodu od 12. do 30. minuta, da bi ubrzo nakon toga usledio prekid.

U grupi Pocerina, gde je ostalo samo da se definiše konačna tabela, viđeno je nekoliko zanimljivih rezultata. Jedinstvo i Rudar su odigrali bez golova i tako podelili bodove, što je ishod koji je verovatno prijao obema ekipama, a naročito fudbalerima iz Donjeg Crniljeva zbog ispunjenja cilja, odnosno činjenice da su ostali jedini koji će sezonu završiti bez poraza. Kao što smo do sada navikli, rezultatski preokret imali smo i ovoga vikenda, a napravili su ga Cerovčani u susretu u Jelenči. Doduše, prvi pripisujemo domaćima - od 0:1 do 2:1 za samo tri minuta. Međutim, onaj bitniji, uz koji su stigla sva tri boda, napravili su gosti u 77. i 86. minutu, za konačnih 2:3. Bila je to pobeda kojom je Galeb sačuvao petu poziciju, dok je Jelen skliznuo jedno mesto i takmičenje će završiti kao treći, iako mu je bod bio dovoljan da sačuva vicešampionski status. Zablaće nije dozvolilo iznenađenje na svom terenu. Savladali su Borac BTG sa 4:1, u duelu u kojem su vodili tokom većeg dela utakmice, mada je ta prednost uglavnom iznosila jedan gol. Pobedu je osigurao Aleksandar Žunić sa dva pogotka u završnici, u 83. i 90. minutu. Bojić je iskoristio brojčanu prednost protiv komšija iz Slatine kako bi zabeležio visok trijumf i pri tome postigne dvocifren broj golova (10:1). To je bila šesta “trojka” Bojića u prolećnom delu takmičenja što ih, zajedno sa Zablaćem, svrstava na drugo mesto po broju osvojenih bodova. Samo je Rudar sakupio jedan više od njih.

Ukupan broj utakmica je bio redukovan iz različitih razloga koje možete videti u napomenama.

NAPOMENE:

- Mladost Sv. – Metlić, nije igrana zbog suspenzije gostujuće ekipe.
- Sloga – Omladinac, nije igrana zbog diskvalifikacije gostujuće ekipe.
- Roma – Torpedo, prekinuta je pri rezultatu 0:4 u 32. minutu zbog nedovoljnog broja igrača domaće ekipe da nastavi susret.
- Savacium – Partizan, nije igrana jer gostujuća ekipa nije doputovala.
- Ishodi utakmica biće registrovani po donošenju odluke Takmičarsko-disciplinskog komesara.

Izvor: ofssabac.org.rs

Savacium 5 : 0 Partizan
Roma - Odžino selo 0 : 4 Torpedo 1924
Sloga 3 : 0 Omladinac 2013
Napredak 0 : 1 Sunrise Šabac